Nadace Lenky a Romana Šmidberských

Na začátku sezony 2016/2017 byli vyhlášení držitelé Nadační ceny Vladimíra Martince pod záštitou Nadace Lenky a Romana Šmidberských v jejím druhém ročníku.

Výchova mládeže je pro klub velmi důležitá. Prakticky každý den se trenéři a další pracovníci starají o téměř tři sta dětí, kterým zajišťují pestrý sportovní program. Do každého z nich vkládá klub naděje, že jednoho dne naskočí na led za A tým. „Góly nejsou jedinou motivací. Chceme vychovat další generace hráčů, kteří kromě hokejových dovedností prokáží charakter i mimo led a současně dosáhnou kvalitních výsledků ve svém vzdělání,“ říká generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Právě do takových cílů investuje Nadace Lenky a Romana Šmidberských, která byla založena v loňském roce a jedním z jejich projektů je „Podpora talentovaných hráčů mládeže HC DYNAMO PARDUBICE“.

Nadace Lenky a Romana Šmidberských

Nadační cena Vladimíra Martince pod záštitou Nadace Lenky a Romana Šmidberských

Nejkvalitnější hráči pro sezonu 2016/2017

• Starší dorostenci: Martin Kaut
  • Mladší dorostenci: Matěj Blümel
  • Ročník 2002: Vojtěch Kučera
  • Ročník 2003: Vojtěch Vašíček
  • Ročník 2004: Adam Ševčík
  • Ročník 2006: Matěj Oliva
  • Ročník 2007: Lukáš Korec
  • Ročník 2008: Matěj Novák
  • Ročník 2009: Jiří Rohlík

Každý hráč prošel hodnocením ve čtyřech kritériích: sportovní stránka, školní prospěch, přístup spojený s etikou hráče a přístup rodičů. V jednotlivých kategoriích byli vyhlášeni nekvalitnější hráči, kteří obdrželi od Nadace Lenky a Romana Šmidberských finanční příspěvek na platbu ročních členských příspěvků a nemalou částkou na hokejovou výstroj.

Nadace rozdělila pro tuto sezonu nejkvalitnějším hráčům Dynama bez mála 200 000 korun. Spolu s minulým ročníkem, kdy v rámci sociálního projektu manželé Šmidberští podpořili i hráče, kteří chtějí hrát hokej, ale je to pro ně finančně náročné, rozdělili doposud skoro půl milionu korun.

„Je pro mě velikou ctí, že je po mně tato cena pojmenována. Jsem rád, že manželé Šmidberští i skrze svou nadaci podporují náš hokejový klub. Věřím, že si všichni ocenění této pocty váží a budou na sobě svědomitě pracovat, aby byli jednou třeba i oporami A týmu,“ řekl Vladimír Martinec, šéftrenér klubu a legenda nejen pardubického hokeje, podle kterého je nadační cena pojmenována.

„Výchova vlastních hráčů je pro náš klub historicky významná. Je naším společným zájmem mít v extraligovém mužstvu co nejvíce odchovanců. Díky prospěšné činnosti Nadace Lenky a Romana Šmidberských, jejímž dalším krokem je podpora hráčů se sociálně slabším zázemím, je lední hokej přes svou náročnost dostupnějším sportem pro děti,“ uvedl generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Držitelé nadační ceny

Společná fotografie držitelů Nadační ceny Vladimíra Martince. Kliknutím na fotografii ji zobrazíte v lepší kvalitě.

Dynamo společně

Fotogalerie ze společného setkání na severní tribuně

Fotogalerii z velkého setkání na severní tribuně Tipsport areny naleznete zde.

Hašpl
REPON