25.2.2017
Jakub Cimburek

Starší dorostenci se střelecky zvedli, s Rytíři srovnali sérii

PARDUBICE — Po pátečním výbuchu 2:8 vstupovali starší dorostenci do osmifinálové odvety s Kladnem s jasným cílem – srovnat sérii. To se jim povedlo po snaživém výkonu a zodpovědnější hře celého kolektivu, Rytíře přehráli 5:2. Dvě branky vstřelil Michal Pochobradský, další přesné zásahy přidali Dominik Chára, Ondřej Matýs a Matěj Blümel. Nyní se série přesouvá do Kladna, kde bude pokračovat v úterý a ve středu.

NOEN extraliga staršího dorostu, OF2, sobota 25.2.2017, Tipsport arena

Rytíři Kladno

5:2
1:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2:25 Chára (Oliva), 24:54 Pochobradský (Machač), 30:21 Matýs (Pochobradský), 34:28 Pochobradský (Matýs), 41:52 Blümel (Blažej) – 19:57 O. Bláha (Filip), 37:26 Svoboda (Zich, O. Bláha). Rozhodčí: Horinek – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 234. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2. Stav série: 1:1.
Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Dubovči, Javůrek, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora – Antoníček, Blümel, Bucek, Chára, Koffer, Kostka, Machač, Matýs, Pochobradský, Rozlílek.
Rytíři Kladno: Altrichter – Haspeklo, Kvapil, Müller, Šmatlák, Veber, Zich – M. Bláha, O. Bláha, Filip, Husarik, Jelínek, Penc, Rendla, Svoboda, Tržil.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivněji než soupeř a na první gól se nečekalo dlouho. Již ve třetí minutě zápasu vyřešil Dominik Chára přečíslení dvou na jednoho přesnou střelou na bližší tyč – 1:0.

Domácí byli i nadále aktivnější, ale další šance využít nedokázali. Kladno začalo pomalu vystrkovat růžky a od poloviny první třetiny byla hra vyrovnaná. V poslední minutě mohlo Dynamo zvýšit své vedení, jenže Kostka netrefil prázdnou branku a tak přišel trest. Tři vteřiny před sirénou se dostal do samostatného úniku Ondřej Bláha a nekompromisně zakončil – 1:1.

Gól do šatny ale Dynamu sebevědomí neshodil, ba naopak. Do druhé třetiny vlétli domácí rychlostí blesku a hned v první minutě hojně zaměstnávali brankáře Altrichtera. Střelecká aktivita se zúročila na konci 25. minuty kdy Michal Pochobradský napotřetí překonal Altrichtera střelou pod břevno – 2:1.

Po inkasovaném gólu se začali ozývat také hosté, nicméně v cestě jim stál výborný Vlk. Další úder si Dynamo přichystalo na 31. minutu. Ondřej Matýs dostal přihrávku od Pochobradského a parádně přešel přes soupeřova obránce. Poté přidal ještě kličku brankáři a zasunul puk do odkryté klece – 3:1.

Tato pasáž patřila jednoznačně domácím a hned v dalším střídání mohl opět skórovat Pochobradský. Poslední pardubická branka ve střední části padla v přesilové hře. Podruhé v utkání se v 35. minutě prosadil Michal Pochobradský – 4:1.

Po čtvrté vstřelené brance domácí mírně polevili a Rytíři toho ihned využili. Dvě a půl minuty před přestávkou si přichystali nejhezčí akci utkání. Po špatném střídání domácího týmu se do úniku tří proti jednomu dostali Bláha, Zich a Svoboda. První dva jmenovaní si vyměnili puk a ještě jej předali Svobodovi před úplně odkrytou klec – 4:2.

Kdo čekal drama ve třetí třetině, mýlil se. Hned ve 42. minutě ujel po Kostkově přihrávce kladenským obráncům Matěj Blümel a s chladnou hlavou zamířil do šibenice. Ve zbytku utkání už Dynamo pouze kontrolovalo své vedení a nedovolilo hostům vrátit se zpět do zápasu.

Starší dorostenci Dynama tak srovnali osmifinálovou sérii na 1:1. O další výhru se budou bojovat v úterý od 16.00 hodin v Kladně.