2.12.2007
Vladimír Gregor, Jan Hrabal

Tři body urvané srdcem. Pardubice zdolaly Karlovy Vary 2:0

Velmi náročné utkání s vítězným koncem mají za sebou hokejisté HC Moeller Pardubice. Ti dnes doslova udolali karlovarskou Energii 2:0. První gól zápasu vstřelil Michal Tvrdík, který proměnil brejk dvou na Mensatora. Vedení Moelleru zvýšil parádním blafákem do bekhendu Peter Pucher ve 27. minutě. Domácí zápas přes řadu nástrah nesmírně bojovným výkonem dotáhli napínavé utkání do tříbodového konce bez ztráty kytičky. Ján Lašák si připsal třetí čisté konto v sezoně. Více než 8000 diváků po skončení zápasu svým miláčkům rádo poděkovalo za vůli a snahu, kterou nahrazovali občas váznoucí kombinaci.

O2 extraliga, 27. kolo, neděle 2.12.2007, ČEZ Arena Pardubice

Karlovy Vary

2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 10:45 Tvrdík (Somík), 26:27 Pucher (Tvrdík). Rozhodčí: Homola – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:5, navíc Pech (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 8105. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář II – Sýkora, Rolinek, Pivko – Tvrdík, Pucher, Somík – Ondřej, Hlinka, Koukal – Bláha, Zohorna, Starý. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.
Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Němec, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Skladaný – Procházka, Pech, Hluchý – Bahenský, Padělek, Kuběna. Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček a Pavel Kněžický.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Soupeř byl nebezpečnější, branku vsítily Pardubice

Hned od úvodního hvizdu se hosté nijak nerozpakovali a vlétli na domácí celek jako hejno sršňů. Zaskočení domácí hned po půlminutě hry také chybovali. Snopek ztratil kotouč a kapitán Energie se zleva řítil sám na Lašáka. K jeho smůle proti jeho blafáku Lašák vytáhl jeden ze svých výstavních zákroků. Pardubice se osmělily k nebezpečné střelbě až po třech minutách, kdy Koukal nejprve zblízka dorážel a pak se ještě snažil tečovat Ondřejovu ránu.

Jako první si možnost zahrát přesilovou hru dostali hosté, poté co Pivko přistrčil u mantinelu Melenovského a hlavní sudí Homola označil jeho zákrok jako krosček. Před Lašákem bylo hodně živo, po gólu volala zejména umná teč Hluchého. Jen se Pardubice ubránily, tak už se stejný hříšník poroučel znovu na lavici k trestoměřičům. Karlovy Vary znovu zatlačily Moeller do hluboké defenzívy a Lašáka štípla zejména bomba Dobroňě mířící do masky.

Západočeši de facto vyrobili za celou třetinu jedinou chybu, ta je ale pořádně mrzela. Po neskutečné hrubce, kdy se celá hostující pětice sjela na prostředku útočné modré čáry, stačilo Somíkovi posunout kotouč podél mantinelu, kde na opačné modré číhala na svých postech obě nijak nehlídaná pardubická křídla. Tvrdík vzal odpovědnost na sebe a střelou po ledě k tyči rozesmutněl Mensatora – 0:1.

Hosté mohli vyrovnat po další vyložené šanci. Kumstát projel pardubickou obranou jako nůž máslem a zpoza branky vybídl ke skórování zcela volného Košťála. Ten si mohl vybrat kam kotouč pošle, jenže ke smůle Varů Lašák sklapl betony až nelidsky rychle. Hlavní postava úvodní dvacetiminutovky musela čelit spršce střel po ztrátě Aleše Píši, kdy už se domácí obrana po minutě obléhání sotva ploužila. Z pokračujícího tlaku hostí vyplynulo ještě vyloučení Linharta necelé dvě minuty před koncem, ale nápor Varů přerušila siréna.

Hra se vyrovnala, střelný prach nabil pouze Moeller

Jakoby třetiny ani nedělila přestávka, obrázek se neměnil, Energie naopak ještě přidala. Dobroň napálil Lašákovy betony, poté zblízka přestřelil dorážející Kumstát. Útočné ambice Moelleru předvedla až jeho druhá formace, kdy si dvojice Somík-Pucher vynutila faul Melenovského. Domácí nezahráli špatně, hezky vypálil Píša, nicméně v samém závěru musel stejný hráč doslova ustřelit kotouč z hole Kumstátovi, jenž už se chystal zakončit.

Přesilová hra přesto pardubické hráče útočně naladila a Koukal mohl dorážkou do odkryté branky po Ondřejově pumelici dokonce zvýšit. Mensator podruhé kapituloval až po signalizované výhodě Pardubic, kdy stihl ležící Tvrdík ještě posunout kotouč na volného Puchera a jeho bekhendový blafák prostě neměl chybu – 2:0. Zdravě naštvaní hosté se pokusili o bleskovou odpověď a znovu zatlačili domácí hráče až před Lašáka. Svižnou kombinaci zakončoval tvrdou ranou Prokeš.

Pardubice si druhou přesilovou výhodu mohly vyzkoušet v polovině utkání, poté co Bahenský zahákoval Pivka. Hned zkraje přesilovky tečoval těsně mimo Nikolovu střelu aktivní Tvrdík, další nebezpečnou ránu už ale domácím Vary nedovolily. Ve 34. minutě nejprve soupeři zavařil drzým výpadem zpoza branky dravý Zohorna, pak ale fauloval obránce Kolář a v pořadí čtvrtou přesilovku hráli hosté.

Lašák si před utkáním zřejmě dobře postavil své tyče, pevnost té vrchní prověřila tečovaná rána Řezníčka. Zbytek oslabení zvládli domácí hokejisté bravurně. Kapitán Hlinka sám proti třem držel u mantinelu kotouč po neuvěřitelných 30 vteřin! V té době již do hry nezasahoval Petr Sýkora, jenž se pro blíže neidentifikovatelné potíže odebral do kabin.

Třetí branka v síti Energie visela ve vzduchu po čas přesilové hry Pardubic, která rámovala závěr druhého dějství. Somík dostal puk za obranu a lépe zakončit mu zabránila jen hozená hůl soupeře. Poslední možnost ke skórování měl hostující Procházka, jenž téměř se zvukovou signalizací zakončoval zblízka vedle.

Hosté střelecky selhali, famózní Lašák slavil další shot out

Sýkorův post v první formaci zaujal Jan Starý a Pardubice i bez svého elitního střelce hned po minutě zahrozily střelou Tvrdíka z dobré pozice nad. Ještě blíže gólu byla dvojice Koukal – Hlinka. Prve jmenovaný obelstil obránce a předložil touš pardubickému kapitánovi. Ten se pokusil pro diváky akci vyšperkovat ještě zpětnou přihrávkou, na tu už ale Koukal nereagoval.

Z pokračujícího náporu vyplynulo vyloučení Melenovského za zdržování, nicméně domácí nestihli ani pořádně zakombinovat a rybičkou pod nohy musel Snopek nedovoleně zastavit Hluchého, který se dral do úniku. Karlovy Vary znovu přidaly a Hanzlík měl gól na hokejce. Při své šanci byl faulován Linhartem a domácí se museli znovu bránit ve čtyřech. Volání pardubického kotle po brance v oslabení málem vyslyšel Michal Tvrdík, jenž však po samostatné akci trefil pouze boční tyč.

Kopec smůly si vybral po dalším drtivém náporu Energie Pech, který z metru nedotlačil kotouč do odkryté branky. Pardubice se bránily s vypětím sil a na náladě jim nepřidalo další vyloučení po zákroku Somíka. Tentokrát nechal pardubického gólmana vyniknout především obránce Dobroň, jehož ránu z první zlikvidoval ukázkový semafor Lašáka. Vary drtily svého soupeře nadále a po parádní kombinaci zakončoval Pech znovu v jasné gólovce pouze do lapačky pardubického mága.

Strhující partie pokračovala. Západočeši nadále bušili do pardubické obrany a mocně usilovali o gól naděje. Moeller ale nevynechal žádnou možnost ohrozit Mensatora a po sérii šanci v podání Koukala a Tvrdíka mohlo být definitivně jasno. Energie mohla téměř minutu před koncem hrát ještě vylepšenou přesilovku, ale zcela netakticky neodevzdala domácím puk a sama se vyhnala do své obranné třetiny. Pardubice tak spolu se skvělým Lašákem v čele mohly slavit tříbodové vítězství.