Sýkorovy trefy nestačily, Dynamo prohrálo ve Zlíně 2:5

3.12.2017 | Jan Hrabal

ZLÍN — Hokejisté Pardubic prohráli v utkání 28. extraligového kola ve Zlíně 2:5. Berani od začátku vedli, Dynamo pouze snižovalo, dvakrát se prosadil Petr Sýkora.

28. kolo, neděle 3.12.2017 od 15:30 hodin, Zimní stadion L. Čajky
Aukro Berani Zlín

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 2:08 Ondráček z trestního střílení (5/5), 26:42 Kubiš (Veselý, Matějíček; 5/4), 30:34 Okál (5/5), 35:41 Okál (Bukarts, Žižka; 5/5), 59:14 Ondráček (6/5) – 32:27 P. Sýkora (Rolinek; 5/5), 48:59 P. Sýkora (Marosz; 4/5). Rozhodčí: Kubičík, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:4 (1:1, 0:2, 4:1), navíc Freibergs – Treille oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 2885. Střely na branku: 30:30 (14:12, 11:5, 5:13). Srážky: 4:8. Vhazování: 37:33. Blokované střely: 7:6. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2. Nejlepší hráči: Zdeněk Okál – Petr Sýkora.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Matějíček, Řezníček, Valenta, Žižka, Petran, Gazda – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – O. Veselý, Fořt, Kubiš – J. Ondráček, Fryšara, Šťastný – Illo, P. Sedláček, Klhůfek.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Ščotka, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Bojko, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Hokejisté Pardubic nastoupili ve Zlíně v takřka nezměněné sestavě, Marka Voženílka nahradil na pozici sedmého obránce Ladislav Havlík, jenž naskočil poprvé v letošní extraligové sezoně. Dynamo v ní poprvé na Zlín nestačilo, prohrálo 2:5.

Zlín se ujal vedení hned v úvodu

Nástup do zápasu se domácím podařil na výbornou. Hned ve 3. minutě nařídili rozhodčí trestné střílení, to proměnil přesnou střelou k tyči Jiří Ondráček – 1:0.

Berani pokračovali v aktivní hře, pomohlo jim také Trončinského podražení, oslabené Pardubice se jejich početní převaze ubránily. V následné hře pět na pět se pokoušel zlínského gólmana Kašíka překonat kličkou k levé tyčce, neprosadil se však.

V závěru první dvacetiminutovky mělo i Dynamo k dispozici přesilovou hru, Východočeši ji ale nevyužili, a to ani v prvních deseti sekundách druhé části hry.

Berani zvýšili na 3:0 a 4:1

Domácí nemuseli litovat nevyužité přesilovky dlouho, neboť po vysoké holi Jána Sýkory měli k dispozici další a tu proměnili. Střelu Ondřeje Veselého v ní tečoval před brankou Pavel Kubiš a zvýšil na 2:0.

Ještě hůře bylo hokejistům Dynama o necelé čtyři minuty později, kdy se trefil Zdeněk Okál. Zásah zlínského odchovance videorozhodčí uznal jako v pořádku, Berani tak záhy vedli 3:0.

Dynamo se prosadilo vzápětí, po Rolinkově nahrávce se prosadil z ostrého úhlu Petr Sýkora – 3:1.

Vzrušivé momenty přišly v čase 34:30, kdy Sacha Treille přeslechl přerušení hry a zakončil nadějnou akci, zlínský obránce Freibergs po něm vystřelil puk, obdržel ale pouze desetiminutový osobní trest stejně jako francouzský útočník v pardubických službách.

Zřejmě klíčovou branku vstřelili domácí ve 36. minutě, kdy se do zakončení natlačil Zdeněk Okál a forhendovým „padáčkem“ překonal Ondřeje Kacetla – 4:1. Pardubický brankář byl po skončení druhé třetiny vyloučen na dvě minuty poté, co jej hráč soupeře kopnul v brankovišti.

Dynamo nakonec pouze snížilo, Zlín pojistil svou výhru v power play

Dynamo, ač prohrávalo o tři branky, se snažilo se zápasem něco udělat. Před přesilovkou pět na tři vedly na střely 8:3. Poměrně rychle ji ostrou ranou od modré k tyči zužitkoval Petr Sýkora, jeho 367. extraligová trefa znamenala snížení na 4:2.

Pardubice následnou hru pět na čtyři nevyužily. O chvíli později ale obránce Matějíček trefil vysokou holí Vladislava Bojka a zinkasoval čtyři minuty pobytu mezi trestoměřiči. Bohužel pro Dynamo zde strávil celý trest, navíc jej předělilo hákování Jána Sýkory.

Východočeši se snažili kontaktní brankou zdramatizovat závěr utkání, nepodařilo se jim ale vyzrát na zlínskou obranu. Naopak inkasovali při power play domácích na 5:2.

Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): „Pomohl nám první gól, ten nás nakopl. Hra nebyla špatná, tlačili jsme, byli jsme dobří na puku a měli jsme dobrý pohyb. Mohl to být klidný zápas až do konce, stupidní vyloučení to ale zkomplikovaly. Naštěstí soupeř nedal na 4:3, to by bylo drama a nevím, jak by to dopadlo. Fauly ke konci byly opravdu hodně zbytečné.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Nepředvedli jsme dobrý výkon, udělali jsme v první třetině chybu, po které měl soupeř trestné střílení a dostal se do vedení. Za stavu 1:0 bylo utkání ještě hratelné, pak ale Zlín odskočil na 4:1. Dali jsme pak sice ještě branku a měli jsme dlouhou přesilovku, hloupě jsme ji ale pokazili.“

Vzájemné zápasy 2017/2018
22.8.17 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:5