17.9.2016
Vojtěch Drbohlav

Starší dorostenci slibně rozehráli duel v Mladé Boleslavi, bohužel vezou jen bod

MLADÁ BOLESLAV — 2:0 a 3:1 vedli pardubičtí mladíci ve ŠKO-ENERGO Aréně, nakonec se museli sklonit před obratem Středočechů, Dynamo získalo bod prohře 4:5 po samostatných nájezdech.

NOEN extraliga staršího dorostu, 6. kolo, sobota 17.9.2016, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

5:4sn
1:3, 3:0, 0:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 7:31 Flynn (Křížek, Kučera), 25:20 Flynn (Kučera, Horský), 27:08 Horský (Flynn, Kučera), 37:38 Kučera (Flynn, Foerster), rozhodující samostatný Veverka – 1:47 Blümel (Machač, Koffer), 7:12 Koffer (Machač, Blümel), 19:33 Bucek (Blümel, Bučko), 46:45 Blümel (Koffer, Bučko). Rozhodčí: Velčovský – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 7:4, navíc Kučera 10 minut osobní trest – Žouželka 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 63. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Mladá Boleslav: Haas – Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Horský, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Křížek, Veverka, Hrachovec, Šíp, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera.
Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Leder, Oliva, Žouželka, Bučko, Rudy, Hybeš, Javůrek – Machač, Libnar, Pochobradský, Koffer, Kostka, Chára, Blümel, Černý, Buček, Matýs, Rozlílek.

Do zápasu vstoupily lépe Pardubice. Po jedné ze střel vyrazil gólman puk jen před branku, kde byl volný Matěj Blümel, jenž uklidil kotouč do odkryté svatyně domácích. Bruslaři následně často posílali puk na zakázané uvolnění. I proto byli Pardubičtí aktivnější. Ti se znovu prosadili v osmé minutě. Po střele Michala Machače nedokázal Radek Haas udržet kotouč, čehož využil Filip Koffer a pohotově jej dorazil mezi tři tyče. Za 19 sekund však dokázali Středočeši snížit. Východočeši si neohlídali nejproduktivnějšího hráče Mladé Boleslavi. Oscar Flynn zavěsil z levého kruhu přímo pod víko pardubické branky.

I poté však byli aktivnější hosté. K vidění bylo několik závarů u Haasovy branky. Pokaždé to však pro domácí dopadlo šťastně. Pardubickým hráčům se nepodařilo procpat puk mezi tři tyče. Dynamo mělo k dispozici i několik přesilových her. Ty nejdříve Východočechům moc nešly, nakonec se však prosadili při té, kterou měli v závěru první třetiny. K levé tyči zamířil Jiří Bucek, a zařídil tak svému týmu dvougólový náskok na Mladou Boleslav.

Na začátku druhé třetiny sice Bruslaři vstřelili gól, ale nemohl být uznán. Rozhodčí si totiž myslel, že má Tomáš Vlk puk přikrytý, a tak přerušil hru. O chvíli později už to ale domácím vyšlo. Středočeši jeli dva na jednoho. Flynn nejprve vybídl ke střele Kučeru, jehož pokus ještě brankář vyrazil. Jenže k puku se opět dostal Oscar Flynn a tentokrát už jej stačil zavěsit do prázdné brány. Tomáš Vlk se nestihl přemístit. O necelé dvě minuty později dokázali boleslavští starší dorostenci dokonce vyrovnat, když využili přesilovou hru. Mezi modrou čárou a levým kruhem se napřáhl Matouš Horský a mířil tak přesně, že se mohl spolu se svými spoluhráči radovat z branky.

Domácí hráči byli aktivnější i nadále. Dlouhou přihrávku obdržel Oscar Flynn, ale byl stíhán jedním pardubickým hráčem. Proto neměl dostatečný klid na zakončení a nestihl vymyslet, jak by gólmana překvapil. Následně zase na nějakou dobu uzamkli domácí v pásmu hráči Dynama. Nepříjemně dorážel Michal Pochobradský, Radek Haas však neinkasoval. Tváří v tvář mu stál i Filip Koffer, ale ani on brankáře Mladé Boleslavi nevymíchal. Další parádní spolupráci však předvedli domácí. Petr Foerster přihrál Oscaru Flynnovi, který ale neměl na zakončení dostatečný prostor. Z otočky tak poslal puk do mezikruží, odkud pohotově zakončil mezi tři tyče Lukáš Kučera. Brankář Tomáš Vlk nestačil na tak rychlou spolupráci zareagovat. Po dvou třetinách tedy domácí vedli nad Pardubicemi těsně 4:3

Ve třetí třetině využilo Dynamo skvělou šanci na vyrovnání. Při přesilovce pět na tři se dostal k dorážce Matěj Blümel a vyrovnal skóre zápasu. Zblízka taky dorážel na druhé straně Dominik Hrachovec. Ten ale úspěšný nebyl. V závěru sice Bruslaři získali po faulu na Oscara Flynna možnost přesilové hry, jenže během dlouhých pěti minut se neprosadili, přesilovku navíc nesehráli domácí vůbec dobře. Naopak Pardubičtí se ještě snažili vstřelit rozhodující branku, ale to se jim nepodařilo. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Ani prodloužení však nerozhodlo. Stříleli například Dominik Chára, z otočky i Ondřej Matýs, ale ti Radka Haase nepřekonali. Úspěšné nebylo ani přečíslení dva na jednoho, kdy Filip Koffer nenašel místo u levé tyče. Naopak domácí Zdeněk Křížek se neprosadil se svou střelou z mezikruží. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, ve kterých se za Pardubice trefil Ondřej Matýs, jenž přehodil brankářův beton. Naopak domácí uspěli dvakrát. Nejprve předvedl výborný nájezd Oscar Flynn a o bonusovém bodu rozhodl Vojtěch Veverka. Pardubice si tedy z města automobilů odvezly jeden bod, zatímco domácí získali dva.