Starší dorostenci slaví vítězství v derby

17.10.2017 | Adam Joska

Starší dorostenci Dynama oplatili Hradci Králové porážku z prvního vzájemného zápasu. Po třech ubráněných přesilovkách otevřel skóre Filip Koffer, ve druhé třetině navýšil vedení Jiří Bucek. Dobrý výkon Pardubic podpořil také brankář Vlk, který udržel čisté konto.

12. kolo, úterý 17.10.2017 od 17:45 hodin, Tipsport arena

Mountfield HK

Branky a nahrávky: 14:47 Koffer (Oliva), 34:51 Bucek (Zeman, Šír). Rozhodčí: Homola – Klouda, Zídek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Oliva, Leder, Hybeš, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer.
Mountfield HK: Vacek – Řehák, Kukla, Voňka, Janoušek, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, Pfeifer, Šánek, V. Síla, Soukup, Komma, Poppel.

Aukce retro dresů Dynama

Pardubice se v první polovině úvodní třetiny musely hned třikrát bránit v oslabení, všechna ustály bez inkasované branky. Do první vážnější šance se dostal Koffer, on ani dorážející Tobiáš neuspěli. I Vlk se musel ve své brance činit, Šedivý dostal přihrávku před branku, kde byl sám před brankářem, jenže zakončil pouze do něj. Dynamo dokázalo využít hned svou první početní výhodu, v 15. minutě otevřel svou přesnou ranou z vrcholu pravého kruhu Filip Koffer – 1:0. Vedení mohl navýšit opět Koffer, kterého našel v předbrankovém prostoru zpoza branky Kostka, jenže zakončením z první Vacka nepřekonal. V samotném závěru periody mohl Hradec Králové vyrovnat, Buckovi sebral puk na útočné modré Vojtěch Síla a vydal se rychle na branku Pardubic, fauloval ho Oliva a bylo nařízeno trestné střílení. Při něm chtěl hradecký hokejista zakončovat mezi betony Vlka, ale neuspěl.

Ve druhé části zvýšil Mountfield svou aktivitu a snažil se vyrovnat, jenže to se mu nedařilo. Akci dvou na jednoho po přihrávce od Sklenáře zakončil Šedivý jen do betonu Vlka. Ve 35. minutě hry navýšily Pardubice své vedení, první střelu dokázal Vacek ještě vyrazit, po Zemanovi se k puku dostal na levé straně Jiří Bucek, jenž z blízkosti překonal gólmana – 2:0.

Ve třetí dvacetiminutovce pokračovali hosté ve snaze otočit nepříznivý vývoj, jenže to se jim nedařilo, Dynamo předvádělo dobrý výkon a nepouštělo soupeře do vážnějších šancí, navíc sami zaměstnávali brankáře Vacka střelami. Dvě minuty před koncem si Hradec Králové vzal oddechový čas, chvíli po něm odvolal brankáře a zkusil se prosadit v šesti hráčích poli. Pardubice se několikrát snažily trefit odkrytou branku, to se jim však ani jednou nepodařilo. Situaci si zkomplikovaly minutu před koncem, když se ještě nechal vyloučit Koffer, ale závěrečnému náporu soupeře dokázaly odolat.

Vzájemné zápasy 2017/2018
19.8.17 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 0:2