28.11.2015
Dominik Špringer, Jan Hrabal

Starší dorostenci ovládli důležitý zápas v Mladé Boleslavi

MLADÁ BOLESLAV — Souboj tabulkových sousedů o klíčovou čtvrtou pozici zvládli starší dorostenci Pardubic na podtrženou jedničku. Východočeši vyhráli v Mladé Boleslavi 6:2 a vystřídali soupeře na průběžné postupové příčce. Dvě branky Dynama vstřelili Adam Ružička a Filip Zadina, dále se prosadili Matěj Štefka a Ondrej Paliesek. Šestatřicet střel soupeře pochytal gólman Milan Klouček.

NOEN extraliga staršího dorostu, 24. kolo, sobota 28.11.2015, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

2:6
1:1, 0:5, 1:0
Branky a nahrávky: 9:54 Křížek (Kerda, Zich), 57:03 Musliu (Dančišin, Mlčoch) – 4:32 Zadina (Machač), 25:19 Štefka (Zadina), 26:14 Zadina (Trejbal, Ružička), 30:57 Ružička (Šeliga, Boček), 32:26 Ružička (Rudy), 39:26 Paliesek (Ružička, Šeliga), 57:03 Musliu (Dančišin, Mlčoch). Rozhodčí: Battěk – Zavřel, Zháňal. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 38:49. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6.
Mladá Boleslav: Groh – Chládek, Jirásek, Kalus, Linhart, Mlčoch, Nepokoj, Petržílka, Uřidil – Dančišin, Havelka, Hrachovec, Jindra, Kalaš, Kerda, Křížek, Musliu, Zich.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Matýs, Mert, Rudy, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Machač, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Ružička, Syrovec, Štefka, Šeliga, Štefka, Zadina.

Velmi důležité utkání v boji o play off mohli začít lépe domácí Bruslaři. Již ve druhé minutě mohl poslat své spoluhráče Milan Kalaš, ale jeho akci a stejně tak i následné dorážky dokázal zlikvidovat hostující Klouček.

Následně se opět potvrdilo staré známé přísloví nedáš, dostaneš! Domácí hokejisté udělali první obrannou chybu v tomto zápase a Dynama okamžitě trestalo. Machač objel branku Groha a připravil ideální střeleckou pozici Filipu Zadinovi a tento již ostřílený hráč i z juniorské extraligy neměl žádné problém vstřelit svou třetí branku ve třetím zápase za starší dorost v této sezoně – 0:1.

Bruslaře však inkasovaná branka nepoložila a hnali se okamžitě za vyrovnáním. V další šanci se ocitl znovu Kalaš, ale opět si vylámal zuby na Kloučkovi. Domácí svůj tlak v úvodní třetiny přece jen zužitkovali a dočkali se vyrovnání. Do samostatného úniku se dostal Zdeněk Křížek a ten neměl problém tváří v tvář Kloučkovi srovnat stav utkání na 1:1.

Závěr třetiny se sice obešel bez branek, ale oba celky si ještě vytvořily několik zajímavých akcích. Na strany Dynama to byl především Ondřej Matýs, která se ve v patnácté minutě hnal sám na Groha, ale boleslavského brankáře nepřekonal. Na straně druhé to byl smolař Kalaš, který dnes prostě neměl svůj den a minutu po šanci Matýse nedokázal puk dostat do odkryté klece.

Jako přes kopírák třetiny první odstartovala i třetina druhá. Bruslařům se lepila smůla na hokejky, tentokrát to byl Havelka, kdo tři minuty po úvodním buly nedokázal trefit odkrytou branku Dynama.

Když se ani tentokrát nepodařilo domácím dostat do vedení, byly to znovu Pardubice, které se přiblížily důležitým bodům. Na začátku celé akce byl znovu nedůraz v domácí obraně, toho využil Matěj Štefka, který střelou nad beton Groha poslal svůj tým znovu do vedení – 1:2.

Nyní však již Bruslaři na inkasovanou branku odpovědět nedokázali, na trestnou lavici si šel odpykat trest za vyhození kotouče mimo hrací plochu David Jirásek a následnou přesilovou hru ukončil svou ranou kdo jiný, než Filip Zadina – 1:3.

Třetí inkasovaná branky vzala domácím doslova vítr z plachet a naopak to bylo Dynamo, které ožilo a přidalo i čtvrtou branku v krátkém časovém sledu. Po další hrubce v obraně se lehce dostal k puku Adam Ružička, který si najel mezi kruhy a svou dělovkou nedal Grohovi šanci – 1:4.

Zmar Bruslařů ve druhé třetiny dokonal o další dvě minuty později Samuel Rudy, ten dokonce pláchl při vlastním oslabení a zatloukl tak pátý hřebíček do pomyslné domácí rakve – 1:5.

Naději mohl Bruslařům vykřesat před koncem druhé třetiny Dominik Hrachovec, ale ten stejně jako jeho kolegové ve své ideální šanci trestuhodně selhal, a také on nedokázal dostat puk do zcela odkryté branky Pardubic.

Hrůzostrašnou druhou třetinu z pohledu domácích završil půl minuty před jejím koncem Ondrej Paliesek, který využil další přesilové hry a spoustu prostoru, který mu domácí obrana dala a vstřelil šestou branku Dynama – 1:6.

Třetí třetiny již žádné výrazné vzrušení nepřinesla. Domácí Bruslaři nedokázali vývoj utkání ani zdramatizovat a naopak to bylo znovu Dynamo, které mělo více ze hry a mohlo přidat další branky, kterým zabránil především dobře chytající Groh.

Alespoň o kosmetickou úpravu se postaral tři minuty před koncem nejproduktivnější hráč domácích Kroni Musliu, jeho branka však drtivé porážce nezabránila – 2:6.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): „Byl to takový nešťastný zápas. První třetina nabídla naprosto parádní a vyrovnaný hokej. Ve druhé třetině nám to tam ale prostě napadalo. Nedá se říct, že by někdo přestal hrát nebo podobně. Chyby tam samozřejmě byly, ale jsem rád, že se na to kluci po zbytek zápasu nevykašlali a bojovali až do konce. Já jim dneska nemůžu vytknout ani slovo. Takové zápasy se občas stávají. My se z toho musíme oklepat a jít dál. Chceme splnit náš cíl, který jsme si s klukama dali, a ten je dostat se do nadstavby.“

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Byl to výborný zápas. V první třetině jsme byli pod tlakem, ale ustáli jsme to. Domácí jsou zvyklí hrát na malém kluzišti a nám trvalo, než jsme si na to zvykli. Od druhé třetiny už jsme se ale přizpůsobili a spadly nám tam dva, tři góly, které se nám povedly. Zbytek zápasu už jsme měli pod kontrolou a hráči to ustáli. Utkání se mi velmi líbilo.“