16.12.2017

Skvostná série skončila. Junioři prohráli v Liberci

PARDUBICE — Na sedmi zápasech se zastavilo vítězné tažení juniorů Dynama, mladí Východočeši padli 1:3 v Liberci. Jedinou branku do sítě Bílých Tygrů vsítil kapitán Lukáš Zukal.

DHL extraliga juniorů, 25. kolo, sobota 16.12.2017, Home Credit Aréna

3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 19:05 Krejsa (Burda, Teplý), 27:32 Janele (Teplý, Burda), 52:38 Kotyza (Krejsa) – 33:08 Štefka (Faltys, Zídek). Rozhodčí: Veselý – Lučan, Podrazil. Vyloučení: 7:8, navíc Bělohorský osobní trest do konce utkání – Zukal 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Bílí Tygři Liberec: Polášek – Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Juščák, Piroutek, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bělohorský.
Dynamo Pardubice: Kulich – Pražák, Faltys, Žouželka, Zukal, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Petrus, Štefka, Dušek, Veverka, Kubišta, Matys, Zídek, Černý.

Už od úvodní buly se hrál přímočarý a velmi svižný hokej. O něco aktivnější byli ze začátku hosté, jenže Bílí Tygři získali díky přesilové hře převahu na svou stranu. V páté minutě se před Tomášem Kulichem ocitl sám Václav Burda, který ale svým zakončením netrefil bránu. Následně dvakrát nebezpečně pálil od modré Lukáš Zukal, s oběma jeho pokusy si Roland Polášek poradil.

Vzápětí si Martin Starosta málem do vlastní brány tečoval střílenou přihrávku Vojtěcha Pražáka, liberecký brankář však naštěstí stačil na změnu směru kotouče včas zareagovat. Domácí poté nevyužili další přesilovku a už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu. Nakonec se domácí prosadili: Václav Burda vybojoval puk u mantinelu, sjel si do pravého kruhu a následně přihrál Matěji Krejsovi, jenž střelou do protipohybu překonal Tomáše Kulicha – 1:0.

V úvodu prostřední periody si početní výhodu vyzkoušely také Pardubice, do největší šance se ovšem dostali Severočeši. V přečíslení dva na jednoho vyzval Tomáš Nezbeda krásnou žabičkou k zakončení Ivana Koreckého, který vypálil z první. Přesouvají se Tomáš Kulich jeho střelu vyrazil betonem. O chvíli později už se ale Liberečtí radovali. Michal Teplý přihrál od pravého mantinelu Albertu Janelemu, který z bezprostřední blízkosti prostřelil hostujícího brankáře – 2:0.

Dynamo se však následně dostalo díky přesilovce zpět do hry. Střelu Michala Pochobradského od modré čáry jeden z domácích obránců nešťastně tečoval přímo na hůl Matěje Štefky, jenž nekompromisně poslal puk do sítě – 2:1. Dvoubrankové vedení mohl v závěru druhého dějství vrátit domácímu celku Albert Janele, který se dostal do samostatného úniku, jenže Tomáš Kulich jeho kličku do forhendu vystihl.

Na začátku závěrečné třetiny mohlo být srovnáno. V přečíslení tři na jednoho zvolil Ondřej Matýs individuální zakončení a zkusil Poláška překonat střelou mezi nohy, ten však sklapl betony včas a podržel svůj tým. Poté se hra výrazně přiostřila a hitů na obou stranách přibývalo. Vše nakonec vyvrcholilo v šestačtyřicáté minutě, kdy se po tvrdém ataku na Michala Teplého strhla v rohu kluziště strkanice.

Po rozdání trestných minut se hra trochu uklidnila a oba týmy se opět začaly soustředit na hru. Východočeši se sice snažili o vyrovnání, jenže jejich naděje pohřbil Jan Kotyza, který v plné rychlosti vjel do útočné třetiny a tvrdou ranou z pravého kruhu nedal Tomáši Kulichovi sebemenší šanci – 3:1. Pardubicím tak skončila vítězná série na sedmi zápasech.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Zvládli jsme druhé utkání ve dvou dnech. Navíc jsme plně bodovali ve třetím zápase v řadě, za což jsme strašně rádi. Povedlo se nám to letos poprvé a klukům za to děkujeme. Myslím si, že ze začátku nás trochu svazovaly nevyužité přesilovky, byli jsme v nich dost pasivní a nestříleli jsme. Poté jsme si k tomu něco řekli, kluci se zvedli a dali branky. Soupeři jsme odskočili a utkání jsme podle mě kontrolovali. Trochu mě mrzí zákeřná až sprostá hra soupeře. Do hokeje to nepatří a mělo by to být potrestáno.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Byl to urputný hokej od obou mužstev. Bylo hodně osobních soubojů a nečistých zákroků. Rozhodčí utkání absolutně nezvládli, vůbec se mi to nelíbilo.“