21.9.2007
Roman Šperňák, Jan Hrabal

Škoda druhé třetiny. Pardubice prohrály i v Českých Budějovicích

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Po třech odehraných kolech zůstávají hokejisté HC Moeller Pardubice jako jediní stále bez bodu. V dnešním utkání prohráli v českobudějovické Budvar aréně s místním Mountfieldem 3:5. Východočeši vstoupili do zápasu lépe, po prvním dějství vedli zásluhou Dušana Andrašovského 1:0. Jenže v prostřední třetině domácí zcela otočili stav – na světelné kostce svítil stav 3:2 pro Jihočechy, branku Moelleru zaznamenal obratnou tečí Michal Tvrdík. V poslední třetině Mountfield zvýšil na 4:2, Libor Pivko sice v 53. minutě snížil na 3:4 z pardubického pohledu, ale na kýžený bod hosté nedosáhli. Při power play inkasovali pátý gól do své branky.

O2 extraliga, 3. kolo, pátek 21.9.2007, Budvar aréna

České Budějovice

5:3
0:1, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 29:31 Hübl (Gřegořek), 35:04 Toman (Hübl), 38:36 Sailer (Šimánek), 45:28 Hübl (Hudec), 58:52 Sailer (Kůrka) – 12:41 Andrašovský (Blažek), 31:58 Tvrdík (Snopek), 52:44 Pivko (Hlinka). Rozhodčí: Šindler – Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:1. Diváci: 5373. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
České Budějovice: Turek – Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, F. Novák, Melichar – Hudec, Hübl, Brabenec – Kůrka, Šimánek, Sailer – Kotrla, Vak, Veselý – Gulaš, L. Květoň, Hřebejk – od 21. navíc Mertl. Trenéři: Josef Jandač a Milan Černý.
Dynamo Pardubice: Hylák – Píša, Linhart, Richter, Havíř, Snopek, M. Šeda, Posmyk – Sýkora, Rolinek, Hlinka – Somík, Pucher, Pivko – Tvrdík, Blažek, Andrašovský – Ondřej, Koukal, Cetkovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Dušan Andrašovský nadvakrát překonal Romana Turka

Souboj dvou silných týmů, semifinalisty a finalisty play off posledního ročníku extraligy sliboval výborný hokej. A předpoklady se naplnily, i když ne hned od začátku.

Začátek duelu se nesl ve znamení oťukávání, zkoušení, co každý z týmů vydrží, a proto se o nějakém strhujícím tempu mluvit nedalo. Hosté navíc zaznamenali v osmé minutě citelnou ztrátu. Do šatny odkulhal střelec Petr Sýkora. S nataženým stehenním svalem si už do konce střetnutí nezahrál.

I bez něj však hosté dokázali solidně zaplněnou Budvar arénu pěkně zmrazit. Dušan Andrašovský se dostal po přihrávce Tomáše Blažka od mantinelu sám před Romana Turka, jednu střelu mu českobudějovický brankář vyrazil, ale druhé nezabránil – 0:1.

Moeller inkasoval tři branky ve druhé třetině

Do konce třetiny zbývalo zhruba osm minut a českobudějovičtí trenéři už mohli vymýšlet, co svým svěřencům řeknou. Ať jim řekli, co jim řekli, evidentně to zabralo. Domácí dali ve druhé třetině tři góly, jeden dostali a celkem ve zdraví přežili pekelně dlouhé oslabení.

Ustáli okamžik, který se ukázal jako klíčový pro další průběh zápasu i konečný výsledek. Běžela 31. minuta. Stav už v tu chvíli byl nerozhodný, protože ve 30. minutě se tečí Gřegořkovy rány prosadil Viktor Hübl – 1:1.

Poté se hodně vylučovalo. Nejprve se postupně odebrali na trestnou lavici domácí Petr Sailer a hostující Aleš Píša. Za chvíli k nim postupně přibyli Josef Melichar, Ondřej Veselý a Tomáš Kůrka a domácí čekali těžké chvíle v dvojnásobném oslabení. Přesilovky hostující celek umí. Jan Snopek napřáhl, Michal Tvrdík tečoval a Moeller opět vedl – 2:1.

Za několik okamžiků se tísnili na trestné lavici hosté a přesilovku pěti proti třem zase měli domácí. Naložili s ní podobně. Milan Toman napálil v chumlu puk za Alexandra Hyláka – 2:2.

Petr Sailer střílel už v klasické početní výhodě od modré přesně mezi betony hostujícího gólmana – 3:2. Stav byl rázem úplně jiný a sliboval drama až do konce.

Už od druhé třetiny se dal na českobudějovickém ledě sledovat skvělý hokej. Výborný z obou stran a bylo jedno, jestli se hrálo v oslabeních nebo přesilovkách. Oba celky ukazovaly, že budou opět patřit ke špičce extraligy.

Pardubicím se ale druhé třetiny v této sezoně nedaří – po třech kolech v nich mají bilanci 2:7.

Libor Pivko snížil, power play vyrovnání nepřinesla

Postupem doby však přece jen přebírali taktovku domácí. Ve 46. minutě využili Viktorem Hublem další přesilovku – 4:2.

V tu chvíli už obíhala stadionem mexická vlna a zdálo se, že Jihočeši mají zápas plně ve své režii. Až do 53. minuty. Malý důraz před brankou znamenal, že se k odraženému puku dostal Hlinka, přiťukl ho Liboru Pivkovi a ten bekhendem skóroval – 4:3.

Hosté ožili a o definitivní podobě výsledku se rozhodovalo až v závěrečných okamžicích zápasu. Hosté mohli ještě v předposlední minutě vyrovnat, ale proti byl brankář Turek. Na druhé straně už nebyl nikdo, kdo by gólové střele zabránil a Petr Sailer přidal z protiútoku pátou pojišťovací branku svého týmu. Ten získal další tři body a ukázal, že v domácím prostředí bude hodně silný.

Josef Jandač (HC Mountfield České Budějovice): „Hráli jsme špatně v první třetině, neměli jsme pohyb. Pak jsme trošku promíchali sestavu a začali hrát od druhé třetiny úplně jinak. Byly tam klíčové momenty v přesilovkách, které měly obě strany. My jsme přežili klinickou smrt v zápase, když jsme nepustili soupeře na dva góly. Při přesilovkách jsme byli šťastnější a strhli to na svou stranu. V klíčových momentech nás podržel brankář Turek. Hrozně si vítězství ceníme, protože Pardubice mají výborné mužstvo.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Zápas jsme rozehráli velmi dobře a dostali se do vedení. Druhá třetina byla rozkouskovaná, hráli jsme tam hodně v oslabení a dostali dva góly v závěru našeho oslabení, i když jsme měli kotouč na holi. Nebyli jsme důrazní ve vyhození puku. Musím ocenit, že se hráči za stavu 2:4 zvedli, bojovali a nezabalili zápas. Domácí nedali pět na pět ani jeden gól. Sýkora má naražený sval nad kolenem a doufám, že v neděli nastoupí.“