25.8.2009
(HoH)

Šesté vítězství v přípravě. Pardubice udolaly doma Mladou Boleslav

PARDUBICE — Hokejisté HC Moeller Pardubice porazili ve svém devátém přípravném utkání na novou sezonu Mladou Boleslav 3:2. Východočeši dvakrát vedli o dva góly, nakonec v dramatickém závěru uhájili těsné vítězství.

přát., úterý 25.8.2009, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 8:54 Semorád (Šeda), 19:11 Sýkora z trestného střílení, 37:45 Rákos (Koukal, Bláha) – 22:46 Kasík (Žabka), 53:09 Boháč (Jindra, Duben). Rozhodčí: Hribik – Kis, Padevět. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:1. Diváci: 750. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Hašek – Richter, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Aiello, Motherwell – P. Sýkora, Divíšek, Pivko – Bláha, Koukal, Rákos – Klejna, Zohorna, Somík – Semorád, Šeda, Kočí.
Mladá Boleslav: Schwarz – Jiruš, Šterbák, Žabka, Kasík, Jindra, Duben, Čížek, Frolo – Nouza, Král, Handlovský – Vrbata, Fabuš, Sup – Bahenský, T. Sýkora, Boháč – Krejčík, Gajovský, Sajdl.

Pardubičtí hokejisté nastoupili bez několika útočníků základní sestavy, a tak v ofenzívě museli ve čtvrté formaci vypomoci Michal Šeda a Václav Kočí. Ve čtvrtém obranném páru se po kupě objevili oba američtí beci Anthony Aiello a Brett Motherwell.

První gól přinesla až 10. minuta. Michal Šeda zpoza brány načasoval přesně přihrávku na Jana Semoráda a trutnovský rodák se trefil přesně – 1:0.

V závěru úvodního dějství byl při svém průniku faulován Václav Kočí a rozhodčí Hribik nařídil za sekání na něj trestné střílení. Toho se ujal kanonýr Petr Sýkora a svižnou střelou o levou tyč zvýšil na 2:0.

Vstup do druhého dějství se Moelleru nepříliš povedl. Dva spojené fauly Tomáše Bláhy a Libora Pivka znamenaly dvojnásobnou dvouminutovou přesilovku pět na tři pro Středočechy. Obrana domácích v čele s výtečným gólmanem Haškem dlouho odolávala, ale nakonec padla. Cestu do sítě si našla ostrá střela Jaroslava Kasíka od modré – 2:1.

V závěru prostřední třetiny však domácím vrátil dvoubrankové vedení Daniel Rákos. Ten ujel s Petrem Koukalem do brejku dvou na jednoho, dostal puk, natáhl se po něm a vstřelil gól na 3:1.

V závěrečné části hry si Východočeši drželi vedení, měli i několik šancí jej zvýšit. Například Radovan Somík trefil po Sýkorově pumelici v 51. minutě od modré tyč. O tři minuty později vykřesali hosté naději po obratné teči Daniela Boháče – 3:2. Srovnat stav jim ale Pardubice, které v závěru ubránily oslabení tři na čtyři a čtyři na pět a v poslední půlminutě power play soupeře, nedovolily. Naopak Tomáš Divíšek trefil pět minut před koncem v brejku dvou na jednoho břevno.

Jan Votruba (HC Moeller Pardubice): „V utkání jsme šli docela jednoduše do dvoubrankového vedení, potom tam přišlo několik vyloučení z laxního přístupu od nás a Mladá Boleslav toho využila. Sice jsme pak zase utekli, ale opět laxní přístup ve hře v naší třetině nám způsobil druhý inkasovaný gól. Za stavu 3:2 nás hosté docela trápili a hráli dobře.“