23.10.2011
Radoslav Vavřina, Jan Hrabal

Pardubice vydřely v Liberci bod

LIBEREC — Další nerozhodný zápas po šedesáti minutách sehráli hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti tentokrát bojovali v rámci 15. extraligového kola na ledě Liberce, kde po Koukalově trefě z 11. minuty vedli. Severočeši dokázali nejprve srovnat a v prodloužení v přesilovce otočit. Zisk bodu podpořil skvělým výkonem gólman Martin Růžička.

Tipsport extraliga, 15. kolo, neděle 23.10.2011, Tipsport arena

2:1p
0:1, 1:0, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 38:56 Trončinský (Kudrna, Bortňák), 62:26 Bárta (Trončinský, Nedvěd) – 10:06 Koukal (Píša). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6495. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Marek Trončinský – Martin Růžička.
Bílí Tygři Liberec: Pinc – Výtisk, Čakajík, Kajínek, Ulrych, Derner, Trončinský, Hay, Holub – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Bárta, T. Urban, Dušek – Krejčík, Vak, Bortňák – Vantuch, Bulíř, Kica. Trenéři: Jiří Kalous a Filip Pešán.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kolář II, Sičák, Drtina, Benák, Borer, Kočí – Kolář I, Koukal, Starý – Zohorna, Somík, Bartek – Sim, Elkins, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Pardubičtí hokejisté odehráli třetí zápas v řadě, který nerozhodla základní hrací doba. Prohrou v prodloužení navázaly na střídavé výsledky z posledních týdnů.

Aleš Píša střílel, Petr Koukal dorážel a hosté šli do vedení

Hned na začátku zápasu fanoušci viděli vyloučení na obou stranách, z čehož vyplynuly také šance na obou stranách. Ani jeden z týmů se však nedostal do vyložené „gólovky“, které přišla až v 9. minutě. Radovan Somík při přesilovce zkusil svou mušku od modré, Marek Pinc proti němu vytáhl povedený zákrok lapačkou.

O minutu později to pěkně zkoušel z úhlu Dalibor Bortňák, jeho bekhend ale Martina Růžičku možná pouze překvapil. Pardubický brankář si s ním docela v pohodě poradil.

Domácí Bortňák pak šel sedět za sekání, čehož po několika vteřinách hosté využili. Aleš Píša nejprve střílel do Pince od modré, dorážku za libereckého gólmana uklidil Petr Koukal – 0:1.

Ve 13. minutě se do velké šance po hbitém průniku dostal Radovan Somík, ten tentokrát trefil tyč, od které se kotouč odrazil mezi diváky.

Liberec zvýšil tempo a srovnal krok

Ve druhé třetině přinesla velké šance až přesilovka Tygrů po vyloučení Barteka, ve které se domácím hned několikrát podařilo ohrozit branku. Při Kajínkově vyloučení domácí hráli oslabení, ale opět to byli oni, kdo se dostal do šance. Milan Bartovič však v pěkné pozici mířil pouze do vyjíždějícího Růžičky.

Ve 31. minutě byl před brankou úplně volný Milan Bartovič, kterého zkoušel přihrávkou najít Jaroslav Kudrna, letící puk však hůl slovenského útočníka minul. Další pěknou šanci měli domácí čtyři minuty před koncem prostředního dějství, Růžičkovi se však povedlo zastavit všechny pokusy jak Kudrny, tak Čakajíka.

Minutu a čtyři vteřiny před koncem se Liberci povedlo přeměnit nadvládu ve vyrovnávací gól. Jaroslav Kudrna krátce za modrou čárou přihrál Marku Trončinskému, ten se opřel do kotouče a nekompromisně ho poslal za Růžičkova záda – 1:1.

Přesilovku v prodloužení domácí využili

Třetí třetinu otevřel parádním průnikem Lukáš Krejčík, slabou střelu se však podařilo Růžičkovi zastavit. Krátce před polovinou finální třetiny byl vyloučen Petr Nedvěd a hosté se snažili využít přesilovku. Blízko k tomu měl po několika pasech Václav Benák, avšak Marek Pinc při oslabení svou klec hlídal velice pozorně.

Nedlouho po oslabení byl ve velké šanci opět Lukáš Krejčík, který tentokrát střílel z první do levého betonu Martina Růžičky. Šest a půl minuty před koncem unikl obraně Tomáš Urban, ale musel zakončovat narychlo, takže zasáhl Růžičku do hrudi.

Tři minuty před koncem třetího dějství byl vyloučen za sporný faul kolenem Vladimír Sičák, v následující přesilovce si Tygři vybudovali nebezpečný tlak, který však v gól neproměnili. Pět vteřin před koncem se do úniku dostal Tomáš Urban, brankář Růžička ho však zastavil a zachránil tak prodloužení.

Po polovině prodloužení se Tygři prosadili v přesilovce, kdy svou tvrdou střelu zkoušel Marek Trončinský, před brankou pohotově za Růžičkova záda tečoval Michal Bárta – 2:1.

Jiří Kalous (Bílí Tygři Liberec): „Utkání bylo ostré jako břitva a my jsme byli o branku šťastnější. Díky tomu bereme dva body. Zápas se musel divákům líbit.“

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Utkání mělo svoji kvalitu, tempo, nasazení, osobní souboje i gólové šance, ze kterých vytěžili domácí víc než my. Zápas měl výborné dva gólmany. Abychom tu dnes mohli vyhrát, museli bychom proměnit víc než jen jednu přesilovou hru. To nás stálo výsledek.“