21.12.2012

Pardubice se na Slavii neprosadily

PRAHA — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 32. kola Tipsport extraligy na ledě Slavie Praha 0:5. Východočeši drželi krok se Slavií Praha pouze v první třetině, poté domácí zcela kontrolovali poslední duel před vánočními svátky. Většina z diváků v O2 areně tak smutnila.

Tipsport extraliga, 32. kolo, pátek 21.12.2012, O2 arena

Slavia Praha

5:0
1:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5:09 Jelínek (Růžička; 5/5), 24:32 Bednář (4/4), 25:52 Sobotka (Kadlec, Bednář; 4/3), 31:58 Micka (Alinč; 5/5), 44:24 Krenželok (Kempný). Rozhodčí: Blecha, Minář – Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5 (1:1, 3:2, 2:2). Využití: 2:0. Diváci: 5655. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 5:0. Nejlepší hráči: Jan Alinč – Radovan Somík.
Slavia Praha: Furch – Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Kučný – Bednář, V. Sobotka, Tomica – Vrdlovec (30. Micka), Alinč, Krenželok – P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: Vladimíř Růžička st., Ondřej Weissmann a Josef Beránek.
Dynamo Pardubice: M. Růžička (31:58 Salfický) – Benák, Ďaloga, Gawryletz, Kindl, Píša, Vašíček, Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Somík, Nosek – Radil, Kousal, Buchtele – Šagát, Zohorna, Semorád. Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina.

Pardubičtí hokejisté chtěli prodloužit svou vítěznou sérii na ledě pražské Slavie. Po pauze zaviněné zraněním se do sestavy hostujícího týmu vrátil Marek Ďaloga, a to hned do první obrany. V O2 areně naopak nenastoupil Jakub Kindl.

Slavia využila rychlý brejk a vedla

První vážnější šanci měla pražská Slavia, už po půlminutě připravil Vladimír Sobotka střeleckou pozici pro Petra Kadlece, jeho pokus, jenž vypadal nebezpečně, k brance nedoputoval. Krátce na to se do pásma dostala Kousalova formace, ale ani ona v tento moment neuspěla.

Domácí hokejisty poslala do vedení svižná akce do polootevřené obrany Východočechů na začátku 6. minuty. Vladimír Růžička v přečíslení tří proti dvěma nahrál Petru Jelínkovi, na jeho prudkou střelu bez přípravy Martin Růžička dosáhnout nemohl – 1:0.

Slávisté pak mohli navýšit své vedení v přesilovce,

Šanci srovnat krok měl v 8. minutě Aleš Hemský. Pardubická šikula si najel do zakončení po pěkném průniku po pravé straně, kotouč přes Furchův beton nepropasíroval. Oboustranně poměrně hbitý hokej pokračoval i v dalších minutách.

V té poslední byl za nedovolenou výstroj vyloučen slávista Růžička, Východočeši ale zkrácenou početní nevýhodu nevyužili, a to ani na začátku prostřední třetiny.

Domácí unikli do trháku

Druhá třetina se Pardubicím vůbec nepovedla. Slávisté si v ní vypracovali rozhodující náskok a mohli zápas v klidu dohrát. Gól na 2:0 vstřelil ve 25. minutě Jaroslav Bednář, tenhle borec se dostal k puku po pardubickém zaváhání a poslal jej hbitě do prázdné klece.

O chvilku později to bylo již 3:0 pro domácí, ti se prosadili v přesilovce čtyři na tři. Jaroslav Bednář v ní posunul kotouč volnému Vladimíru Sobotkovi a ten se trefil přesně mezi betony Martina Růžičky.

Krátce na to zazvonila tyčka po úniku Vladimíra Růžičky, ve 29. minutě nevyužili slávisté brejk dvou na jednoho. Slávisté v této pasáži podnikali nebezpečné akce, střelu Petra Jelínka utkání lapil Martin Růžička.

Pardubický brankář ale ve 32. minutě kapituloval počtvrté. Jan Alinč zamotal s pukem v defenzívě hostí, přenechal jej Tomáši Mickovi, který se trefil přesně nad pravé rameno brankáře Východočechů – 4:0.

Za tohoto stavu vystřídali hosté brankáře, před tři tyče se postavil Dušan Salfický. Pardubický gólman pak sledoval marnou cenu svých spoluhráčů ve dvou přesilovkách po sobě. Alinčovo sekání a Kučného podražení ale nepotrestali.

Pardubicím se nepodařilo vstřelit čestný gól

To slávistům se povedla hra v početní výhodě hned na začátku třetí dvacetiminutovky. V čase 44:24 vstřelil pátou branku Pražanů Lukáš Krenželok. Ten se prosadil poté, co Michal Kempný nastřelil tyčku branky Dušana Salfického.

Pardubice mohl vstřelit čestný úspěch po Bednářově sekání, ale početní výhodu nevyužily. Slavia nepotrestala Gawryletzovo sekání. Poslední přesilovku a možnost vstřelit alespoň čestný úspěch se Východočechům nepovedla.

Samotný závěr zápasu, který rozhodla druhá třetina, se dohrával poměrně v klidu. Pardubice se v O2 neprosadily, po více než deseti letech prohrály v Praze 0:5.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Obě utkání po reprezentační přestávce jsme odehráli excelentně. Proti Varům i dnes jsme hráli výborně. Pardubice mají kvalitní tým, měly plno šancí, náš brankář ale chytal výborně a hodně nás podržel. Dnes se nám podařilo dát pět gólů a zápas jsme se od stavu 3:0 snažili držet. Byla škoda, že ve druhé třetině jsme měli dva tři hráče vyloučené a Pardubicím se otevřela šance snížit. Ale ubránili jsme to a třetí třetinu jsme si to pohlídali.“

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Po předcházejícím zápase na Kladně, kdy si myslím, že jsme podali dobrý výkon a o body jsme se připravili sami, jsme dnes narazili. Podali jsme katastrofální výkon a myslím si, že to byla ostuda. Nezbývá nám nic jiného, než se nad tím zamyslet a po vánočních svátcích do extraligové soutěže vstoupit úplně jinak.“