3.12.2006
Petr Skácel, Michal Veselý, Jan Hrabal

Moeller nezvládl úvod, alespoň bod ve Zlíně nevybojoval

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! První pokažená třetina stojí za dnešní porážkou HC Moeller Pardubice ve Zlíně. Pardubičtí hokejisté neustáli nástup domácího Hamé, ve 3. minutě prohrávali 2:0. Od další pohromy uchránil pardubické mužstvo vynikající Ján Lašák. Ve druhé třetině se ale karta obrátila, ve druhé polovině zápasu byl HC Moeller aktivnější, ale pouze snižoval náskok domácích. Ve 24. minutě na 2:1 v přesilovce Tomáš Blažek a v 52. minutě kapitán Miroslav Hlinka na 3:2. Přes slibné šance v závěru se Východočeši kýženého vyrovnání nedočkali.

O2 extraliga, 30. kolo, neděle 3.12.2006, Zimní stadion Luďka Čajky

3:2
2:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 0:53 Mokrejš (Rachůnek), 2:21 Záhorovský (Nosek), 45:12 Mokrejš (Rachůnek) – 23:54 Blažek (Čáslava), 50:44 Rolinek (Sýkora). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich . Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 4443. Střely na branku: 36:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Berani Zlín: Murín – Nosek, Lučka, Vosátko, L. Galvas, Horáček, A. Novotný, Zubíček – Melenovský, Leška, Záhorovský – Mokrejš, M. Čech, Rachůnek – Okál, Kašpařík, Kubiš – Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Čáslava, Linhart – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – F. Mrázek, Tvrdík, Ondřej – Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Posledních pět zápasů na zlínském ledě dokázaly Pardubice vyhrát, tentokrát však další korálek na vítěznou šňůru nenavlékly.

Zlínu se povedl začátek

Medvědi měli raketový start do utkání a hned ve 3. minutě vedli 2:0. Pouhých 53 sekund stačilo na úvodní branku Mokrejšovi, který zužitkoval milimetrový pas Rachůnka – 1:0.

Za minutu a půl Nosek načasoval přihrávku na rozjetého Záhorovského, ten se vyhnul obránci a tvrdým příklepem nedal Lašákovi šanci – 2:0! Pardubický kouč Říha si raději vybral oddechový čas, ale žlutomodří byli nadále při chuti.

Kašpařík hostujícího gólmana z úhlu nepřekvapil, po Leškově příhře z oblíbené parkety za bránou selhal ve vyložené šanci mladý Kubiš. Východočechy nastartovala až dvouminutová přesilovka pět na tři, v níž zejména Sýkora pálil jako u Verdunu, ale Murín odolal.

Slovenský mág si poradil i s Hlinkovou střelou a za chvíli bylo řádně horko před jeho krajanem na opačném konci kluziště. Proti Melenovskému a Záhorovskému však Lašák zasáhnul rovněž na výbornou.

Ve 14. minutě se protáhl středem Kolář a pohotově střílel po ledě, narazil na rychlé betony Murína. O tři minuty později předčasně skončil zápas pro domácího Zubíčka, který si vykloubil rameno po naražení na mantinel od Mrázka.

Pardubický vzestup potvrdil gól Tomáše Blažka

Jednoznačná převaha Medvědů v úvodní třetině byla po návratu z šaten tatam a Pardubice se rázem dostávaly na dostřel domácí klece o poznání častěji. Ve 24. minutě dokázal snížit Blažek, když nadvakrát dopravil do sítě odražený touš – 2:1.

Série vyloučení zlínských hokejistů pomohla hostům k trvalejšímu tlaku, v cestě za vyrovnáním jim však stál spolehlivý Murín. Půlminutovou výhodu dvojnásobné početní výhody pak dostali i domácí borci, jenže po Rachůnkově uvolnění pálil Čech jen do Lašáka.

Neuspěl ani Záhorovského projektil. Pardubice se nevzdávaly, z brejku zahrozil ve 33. minutě po přenechání puku od Koukala Blažek, bohužel pro něj špatně seřídil mířidla. Ve 35. minutě málem domácí slavili, ale překonaného Lašáka zastoupil na poslední chvíli jeho spoluhráč a zastavil Kašpaříkovu střelu mířící do sítě. Vše potvrdila i následná konzultace sudího Homoly s videorozhodčím.

Pár sekund před sirénou oznamující konec prostřední části hry se prohnal po křídle dravý Sýkora a Murín se měl co činit, aby jeho ránu lapil.

Závěrečný tlak přinesl pouze snížení

Napínavá detektivka pokračovala i v posledním dějství. Do šance se proháčkoval Blažek, narazil však na skálu jménem Murín. Východočeské akcie držel nad vodou Lašák, jenž perfektně vychytal osamoceného Lešku.

Ve 46. minutě ovšem už byl hostující brankář proti nádherné souhře Medvědů bezmocný. Leška přenesl hru na rozjetého Rachůnka, ten se proti ležícímu Lašákovi neukvapil a zpětným pasem vybídl ke skórování Mokrejše, jenž prostřelil obránce a vrátil hokejistům HC Hamé dvougólový náskok – 3:1.

Domácí se poté nepochopitelně stáhli na vlastní polovinu a dovolili Pardubicím časté průniky do vlastního obranného pásma. Sýkora sice ostrou dělovkou neuspěl, ale v 51. minutě dorazil jeho střelu všudybyl Hlinka – 3:2.

Bokrošova armáda poté vsadila na pečlivou defenzívu, přes níž se hosté prosazovali jen velmi ztěžka. Největší šanci měli Říhovi svěřenci v 55. minutě ve vlastním oslabení, kdy ujela dvojice Sýkora – Rolinek a střelu prvně jmenovaného zázračným zákrokem zlikvidoval Murín.

Podobně se předvedl i Lašák v 59. minutě proti samostatnému nájezdu Záhorovského. V hektickém závěru střetnutí se hosté do vyložené gólové příležitosti nedostali a tři body tak zůstaly ve Zlíně.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé Zlín): „Měli jsme vynikající vstup do utkání, ale pak jsme museli čelit pěti přesilovkám a to dostalo soupeře do hry. Jsem rád, že jsme se dokázali vypořádat s nepříjemnou situací, když se zranili Hamrlík se Zubíčkem. Hráči dali do hry srdce a cenné vítězství vydřeli.“

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice): „Utkání ovlivnil špatný začátek. Po druhém gólu jsme si vzali oddechový čas a od té doby jsme byli lepší. Hráčům nemáme co vytknout, bojovali až do konce. Měli jsme i šance, ale ty jsme nevyužili. Naopak Zlín vytěžil z minima maximum a porazil nás účelnou hrou. Kvůli střevním potížím nehráli Andrašovský, Pivko, Čaloun a Starý.“