25.9.2016
Robert Novotný

Mladší dorostenci prohráli se Slavií po samostatných nájezdech

PARDUBICE — Mladší dorostenci Dynama svedli v neděli odpoledne velice vyrovnaný boj s pražskou Slávií, který nerozhodlo ani základních šedesát minut, ani pětiminutové prodloužení 3 na 3. V nájezdech odpověděl na první úspěšnou trefu Jakuba Janči pardubický Tomáš Zeman, ale ve třetí sérii rozhodl o vítězství Pražanů Tomáš Klapka.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 6. kolo, neděle 25.9.2016, Tipsport arena

Slavia Praha

3:4sn
0:0, 2:2, 1:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:35 Koffer (Nedelka), 33:31 Koffer, 59:33 Tobiáš (Zeman) – 29:27 Janča (Kižlin), 38:34 Vlček, 41:21 Švec, rozhodující samostatný nájezd Tomáš Klapka. Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Laczko. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Nečas – Pejzl, Matěcha, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Prýl, Zeman, Koffer, Hricuš, Lašák, Tobiáš
Slavia Praha: Dusil – Mareček, D. Němeček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojnovič, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák

Bezbranková první třetina

V úvodu první třetiny se oba celky spíše otrkávaly a spíše čekaly, co předvede soupeř, a tak se na první výraznější akci čekalo až do poloviny desáté minuty. Do samostatného úniku se totiž dostal Jakub Janča, který mířil na bližší tyč, ale o pár centimetrů minul.

Poté se probrali i domácí mládežníci, konkrétně reprezentační dvojice Koffer-Zeman. První jmenovaný našel perfektní přihrávkou přes osu hřiště úplně volného Tomáše Zemana, který zakončoval do zcela odkryté hostující brány, ale kde se vzal, tu se vzal beton hostujícího brankáře Adama Dusila, který senzačním zákrokem podržel svůj tým.

Filip Koffer poslal Dynamo dvakrát do vedení, Slavie dvakrát vyrovnala

V úvodu druhého dějství se hosté dostali hned po sedmnácti vteřinách hry do přečíslení 3 na 2, ale střela Maxima Havrdy skončila pouze na betonu Vojtěcha Nečase. O necelé dvě minuty později měl Nečas opět plné ruce práce. Vlček našel přihrávkou zpoza brány Pavleho Vojinoviče, který střelou z hranice brankoviště trefil pouze pardubického brankáře.

Poté ovšem převzali taktovku domácí hokejisté. Nejdříve si dokázali vytvořit velkou šanci v přečíslení 2 na 1, Ondřej Tobiáš volil střelu, ale s tou si dokázal poradit hostující Adam Dusil.

O dvanáct vteřin později už se ale skóre měnilo. Adam Nedelka našel při vlastním oslabení krásnou přihrávkou na útočnou modrou čáru rozjetého Filipa Koffera, který bekhendovým blafákem otevřel gólový účet zápasu – 1:0.

Jenže netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno! David Kižlin přihrál zpoza pardubické brány úplně volnému Jakubu Jančovi, který se střelou z první trefil nad rameno Vojtěcha Nečase – 1:1.

Jenže pak se o slovo přihlásil opět reprezentant Filip Koffer. Ten si vzal puk ve svém obranném pásmu a rychlostí blesku upláchl všem bránícím hráčům. Puk si poté těsně před koncovkou posunul na forhend a střelou pod ruku Adama Dusila vrátil svému týmu vedení – 2:1.

A domácí mohli zanedlouho vést už o dvě branky! Odražený puk skončil přímo na holi Viktora Kazdy, který se zřejmě sám zalekl takové šance, zívala na něj zcela odkrytá hostující brána, ale pardubický útočník trefil pouze tyč!

Poté už se z gólu radovali opět hosté, kteří se prosadili v přesilové hře. K odraženému puku se nejrychleji dostal Šimon Vlček, který puk poslal střelou bez přípravy pod horní tyč pardubické brány – 2:2.

Po slávistickém gólu následovalo senzační vyrovnání Dynama

Pardubičtí hokejisté se na začátku třetí třetiny ještě ani nestihli pořádně rozkoukat a už lovili puk ze své sítě. Zmatečné situace před pardubickou bránou využil Libor Švec, který puk našel jako první a svůj tým poslal poprvé v zápase do vedení – 2:3.

A mohlo být ještě hůře. O minutu a třináct vteřin později předvedl obrovskou chybu na útočné modré čáře Michal Hrádek, Šimon Vlček se tak dostal do samostatného úniku, ale Vojtěch Nečas proti jeho forhendovému blafáku vytáhl skvělý zákrok.

Pardubice byly blízko vyrovnání na konci třiapadesáté minuty. První domácí střelu Adam Dusil vyrazil pouze na hůl Radka Šíra, který ale z bekhendové dorážky trefil pouze tyč.

Trenéři Dynama v závěru odhadli, že je čas odvolat brankáře a tento tah jim vyšel dokonale! Po zákroku Dusila se před bránou Slavie snažilo dorážet snad pět pardubických hráčů a jednomu z nich se to povedlo, vyrovnávající branku vstřelil 27 vteřin před třetí sirénou Ondřej Tobiáš – 3:3.

Velké šance v prodloužení na obou stranách

V prodloužení už byla na hráčích obou týmů pozorovatelná značná únava, přesto se diváci nenudili. Ondřej Tobiáš našel v akci 2 na 1 ještě lépe postaveného Radka Šíra, ale brankář Slavie Adam Dusil předvedl, jak říkají naši zámořští kolegové, vynikající „post-to-post save“, tedy poziční zákrok, kdy se gólman rychle přesune od jedné tyče ke druhé.

Hosté se ihned poté vrhli do protiútoku a do samostatného úniku se dostal Maxim Havrda, ale ani Vojtěch Nečas nepochybil.

Samostatné nájezdy rozhodla poslední série

Rozhodnout tedy musely až samostatné nájezdy. V první sérii byl úspěšný pouze Jakub Janča, jenže v té druhé vyrovnal chytrou střelou Tomáš Zeman. Ve třetí sérii si puk vzal slávistický obránce Tomáš Klapka a uspěl. Lašák si poté na Dusila nepřišel, a Slavie tak vybojovala na pardubickém ledě bod navíc.