11.9.2016
Jan Kousal

Mladší dorostenci přivezli vysokou výhru z Liberce

LIBEREC — Šest branek nastříleli mladší dorostenci Dynama na ledě Bílých Tygrů. Východočeši zvítězili pod Ještědem jasně 6:2.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 4. kolo, neděle 11.9.2016, Home Credit Arena

2:6
2:2, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 13:11 Rychlovský (Adamec, Hampl), 15:50 Cikhart (Liška) – 6:05 Tobiáš (Rohlík), 7:58 Jelínek (Zeman, Koffer), 23:15 Hrádek, 33:38 Antoníček (Matěcha, Rouha), 42:45 Matěcha (Zeman, Jelínek), 46:24 Koffer (Jelínek). Rozhodčí: Hrubý – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. Diváci: 64. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.
Bílí Tygři Liberec: Čajan (42:45 Hosnedl) – Adamec, Hampl, Havlíček, Kollert, Starý, Žůrek – Cikhart, Dospěl, Drábek, Dupal, Jakubec, Jansa, Křepelka, Liška, Nezbeda, Nikolič, Rychlovský, Strnad, Virág, Vomáčka.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Jelínek, Kaštánek, Matěcha, Odehnal, Pejzl, Secký – Antoníček, Hledík, Hricuš, Koffer, Lašák, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš, Zeman.

Pardubičtí začali aktivněji a podařilo se jim i rychle skórovat. Rohlík v útočném pásmu prostrčil puk na hůl Ondřeje Tobiáše a ten bekhendovou ranou z pravého kruhu překonal Čajana. Za dvě minuty bylo v táboře Dynama ještě veseleji. Tomáš Jelínek v přesilové hře přesně vystihl okamžik, kdy projížděli před domácí klecí dva jeho spoluhráči a zkoprnělý liberecký brankář se za jeho nahozením jen ohlédl.

Tygři se však ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky dokázali oklepat. Pohotovou dorážkou v přesilovce nejprve snížil Jakub Rychlovský a Liška po krásném individuálním průniku našel před prázdnou bránou Jana Cikharta, který brankou na 2:2 napsal tečku za první třetinou.

Úvod druhé části připomínal začátek té první. Hosté se záhy dostali zpět do vedení, když za Čajanova záda nasměroval kotouč šťastný odraz od bruslí Michala Hrádka. Vyrovnání mohl zajistit Rychlovský, jenže svůj samostatný nájezd vstříc brankáři Nečasovi neproměnil.

Co se nepovedlo Liberci, podařilo se Dynamu. Matěchův pokus od modré se od zadního mantinelu odrazil tak neočekávaně před domácí klec, že se z toho brankář Čajan doslova posadil na zadek, a nebyl tak schopný zasáhnout proti dorážce Petra Antoníčka. Hosté odcházeli do kabin s náskokem dvou branek.

Ve třetím dějství byl na ledě prakticky jeden tým. Zkraje periody Pardubice nejprve zlomily liberecký odpor brankou Davida Matěchy v přesilovce pět na tři, vítězství Východočechů pak pojistil ještě kapitán Filip Koffer.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Nehodnotí se mi to vůbec dobře. V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli. Dostali jsme se do zápasu a dorovnali dvoubrankové manko. Od druhé části jsme přestali mít pohyb, nestříleli jsme a úplně jsme odešli. Nevím, jestli fyzicky nebo v hlavách, ale celkově to bylo z naší strany špatné. Musíme pracovat na zlepšení.“

Milan Kusý (HC Dynamo Pardubice): „Dneska jsme podali bojovný výkon. V první třetině jsme měli dvoubrankový náskok, ale bohužel soupeř rychle vyrovnal. Nás to ale nezlomilo a pak přišly góly. Některé byly možná trochu šťastné, ale kluci si to zasloužili.“