2.10.2016
Robert Novotný

Mladší dorostenci doma nestačili na České Budějovice

PARDUBICE — Do velké haly Tipsport areny zavítali mladší dorostenci Českých Budějovic a rozhodně bylo na co koukat. K vidění bylo celkem 82 střel, ale z vedení se i přes obrovský závěrečný tlak Dynama radovali hosté.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 8. kolo, neděle 2.10.2016, Tipsport arena

České Budějovice

2:4
1:3, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5:26 Zeman (Šír, Koffer), 48:26 Jelínek (Pouzar, Zeman) – 0:44 Toman (Beránek, Grossmann), 11:52 Novák (Houdek, Remta), 16:37 Čížek (Novák, Kubíček), 28:11 Kubíček (Novák, Čížek). Rozhodčí: Homola — Krejčí, Vepřovský. Vyloučení: 12:10. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 36:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Dynamo Pardubice: Nečas — Pejzl, Matěcha, Nedělka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký — Hebek, Šír, Rouha, Zeman, Koffer, Hricuš, Rohlík, Lašák, Tobiáš.
České Budějovice: M. Dvořák — J. Dvořák, Kubíček, Procházka, Řehout, Svach, Remta — Grossmann, Beránek, Novák, Škvarek, Čížek, Houdek, Ryba, Toman, Schwartz, Janoch.

Hosté se dostali do vedení už po 44 vteřinách hry

Jako by na začátku zápasu ještě nestihli pardubičtí dorostenci pořádně rozlepit oči, protože už po 44 vteřinách hry lovili puk ze své sítě. Chybu v obraně Dynama potrestala dvojice Beránek-Toman, první jmenovaný poslal puk v akci dva na jednoho na svého spoluhráče a ten otevřel gólový účet zápasu — 0:1.

Domácí si ale včas probrali a úder vrátili v polovině šesté minuty. Bylo pouze otázkou času, kdy pardubický tlak vyústí ve vyrovnávající branku, navíc když na ledě byla útočná formace vedená Filipem Kofferem. Ten našel přesným pasem svého reprezentačního kolegu Tomáše Zemana, jenž zakončoval do zcela odkryté českobudějovické — 1:1.

Onen útok ve složení Koffer-Šír-Zeman zatápěl hostující obraně i nadále, ale několika vynikajícími zákroky svůj tým podržel v kritických minutách uprostřed dějství brankář Marek Dvořák.

Do první sirény hosté vedli o dvě branky

Přesto se z dalšího gólu radovali hosté. Pavel Novák dokázal, jak důležitým a rozhodujícím faktorem může být vyhrané vhazování, puk po buly putoval na Remtu, jehož střelu vyrazil brankář Vojtěch Nečas opět k českobudějovickému Pavlu Novákovi a ten poslal svůj tým z dorážky znovu do vedení — 1:2.

Na konci šestnácté minuty ale všechny ovace mířily k pardubickému brankáři, který vynikajícím zákrokem vychytal Filipa Houdka, jenž se ocitl v samostatném úniku. Jenže poté byl Odehnal vyloučen za sekání a ihned po vhazování vyhodil Jelínek puk z vlastního obranného pásma mimohrací plochu, a České Budějovice tak hrály dlouhou přesilovku pět na tři.

A využily jí. Hosté úplně rozložili pardubickou obranu a po rychlé kombinaci se puk dostal až k Jakubu Čížkovi, který touto nabídkou nepohrdnul a bez větších potíží trefil odkrytou pardubickou klec — 1:3.

Druhá třetina v režii českobudějovických mládežníků

Dynamo navázalo v druhé třetině na špatný konec prvního dějství a ve třiadvacáté minutě byl za hákování vyloučen Lukáš Hricuš. Hosté kombinovali v útočném pásmu ještě dlouho poté, co se provinivší se pardubický útočník vrátil na ledovou plochu, ale tentokrát to ke gólu i díky skvělým zákrokům Vojtěcha Nečase nevedlo.

Poté svitla naděje i pro pardubické hokejisty, za sekání byl vyloučen Matyáš Grossman a hrůzu budící první pardubická přesilovková formace mohla opět rozjet svůj klasický kolotoč. Jenže domácím se smůla nalepila na paty, Tomáš Zeman trefil dokonce tyč, ale i tato přesilová hra zůstala nevyužitá.

A pak už se z gólu radovali opět hosté. Pavel Novák puk v útočném pásmu posunul na Šimona Kubíčka, který nekompromisní ranou pomohl paní uklízečce s vymetáním pavučin v horním rohu pardubické brány – 1:4.

Ve zbytku dějství měl herně navrch českobudějovický Motor, Dynamo sice v závěru hrálo přesilovou hru, ale brankář Marek Dvořák byl neústupný.

Obrovský tlak Dynama vedl k druhé brance, nikoli však k vyrovnání

V úvodu třetí třetiny se do nebezpečného přečíslení dostala dvojice Novák-Čížek, ale tentokrát si Vojtěch Nečas dokázal poradit a případné dorážce zabránili jeho spoluhráči.

Poté se těžiště hry přesunulo na druhou stranu a navrch začínali mít pardubičtí hokejisté. Jejich snaha vyústila v přesilovou hru a v následnou branku. Dvořák se musel při této početní výhodě Dynama pořádně ohánět, ale nemohl chytit všechno, a tak se nakonec z dorážky prosadil Tomáš Jelínek — 2:4.

Pardubickým mládežníkům jako by vstřelená branka vlila do žil pořádné množství adrenalinu, hosté se ve třetí třetině víceméně neustále bránili, domácí se v závěru rozhodli odvolat brankáře, ale ani to nepomohlo. Hosté dokázali i s pořádnou dávkou štěstí vedení udržet a na jih Čech odvezli tři body.