9.12.2017
Adam Joska

Mladší dorost prohrál s Jihlavou gólem v závěru

PARDUBICE — Mladší dorost sice v první třetině otočil skóre, když se trefili Matěj Kloz, Michal Hrádek a Daniel Herčík, jenže Jihlava si osm minut před koncem duel vzala vedení zpět na svou stranu. Ani vyrovnání v 56. minutě v podání Martina Kubíčka Dynamu nestačilo, Jihlava totiž rozhodla o své výhře trefou dvacet tři vteřin před koncem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 20. kolo, sobota 9.12.2017, Tipsport arena

Dukla Jihlava

4:5
1:1, 2:2, 1:2
Branky a nahrávky: 9:30 Kloz (Hrádek, Šťastný), 20:47 Hrádek (Nedelka, Šťastný), 26:09 Herčík (Nedelka), 55:48 Kubíček (Heligr) – 6:40 Havel (Brož, Mihulka), 29:39 Chlubna (Čermák), 34:11 Chlubna (Pavelec, Kratochvíl), 51:40 Mihulka (Chlubna, Chvátal), 59:37 Menšík (Brož, Mihulka). Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Pechánek. Vyloučení: 10:8, navíc Dennis Hrdlička (Pardubice) 10. minut nesportovní chování a Tomáš Chlubna (Jihlava) 10 min. zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:2. V oslabení: . Diváci: 50. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.
Dynamo Pardubice: Batěk – Heligr, Hrádek, Hrdlička, Kaštánek, Nedelka, Odehnal, Pavlík, Školoudík – Formánek, Hebek, Herčík, Kloz, Kubíček, Marha, Paleček, Šťastný.
Dukla Jihlava: Krejčí – Brož, Chvátal, Kratochvíl, Mikeš, Moravec, Winkler, Augusta, Čermák, Chlubna, Havel, Menšík, Mihulka, Pavelec, Polodna, Zdarsa.

Vhazovalo se sice v útočné třetině Pardubic, jenže Jihlava se ihned vydala do útoku dva na jednoho, na sebe to vzal Havel, jehož pokus z pravého kruhu se odrazil od levé tyčky pryč od branky. V 7. minutě už se ale Jihlava radovala z úvodní branky, po střele Brože nastal zmatek před pardubickou brankou, k odraženému kotouči se dostal Marian Havel a zasunul ho za ležícího gólmana – 0:1. O vyrovnání se mohl postarat Kloz, jenž dostal přihrávku do samostatného úniku, jeho zakončení do pravé části branky Krejčí zneškodnil. Matěj Kloz své zaváhání napravil při další akci, když se prosadil ihned po vyraném vhazování Dynama v útočné třetině – 1:1. Vedení na stranu hostů mohl vrátit Čermák, ten jel sám na Batěka, jenže přestřelil.

Na začátku druhé části domácí využili přesilovou hru a otočili skóre, z mezikruží zamířil do horní části branky Michal Hrádek – 2:1. Ve 27. minutě si Daniel Herčík popojel s pukem z pravé strany více na střed, jeho první pokus se sice zastavil o hokejku Winklera, jenže Herčík se ihned znovu ujal puku a poslal ho mezi betony Krejčího – 3:1. Jihlavští sice nedokázali využít dvojnásobnou početní výhodu, přesilovku pět na čtyři už ano. Čermák jel s kotoučem za branku, nahrál ho zpět k levé tyči na Tomáše Chlubnu, což Batěk nečekal, Chlubna rychle zakončil a brankář už se nestihl přesunout – 3:2. Ve 35. minutě hosté srovnali, Tomáš Chlubna si přebral přihrávku do jízdy od Čermáka a mířil z levé strany sám na Batěka, kterého si položil, potáhl si ještě kotouč k pravé tyči, ke které zakončil – 3:3.

Na hostující straně se mohl v úvodu třetí dvacetiminutovky prosadit v samostatném úniku Menšík a na domácí Hebek, jenže ani jeden hokejista brankáře nepřekonal. Prosadil se až v 52. minutě David Mihulka, když Batěk neudržel svůj beton u levé tyčky a Mihulka protlačil puk i s betonem gólmana do branky – 3:4. Po další akci Jihlavy, kdy se opět hostující hráči snažili procpat puk do sítě, se strhla velká potyčka, na trestnou lavici zamířili tři domácí hráči a čtyři hostující. Čtyři minuty před koncem Martin Kubíček zkusil nahodit puk z otočky od modré na bránu, což se mu vyplatilo, jelikož Krejčí trestuhodně propustil puk za svá záda – 4:4. Jenže dvacet tři vteřin před koncem dala Jihlava rozhodující gól, Brož udělal dvě kličky na útočné modré a nahrál Matouši Menšíkovi, který se z levého kruhu trefil přesně do horního rohu branky – 4:5.