9.10.2016

Junioři v Liberci vedli, naději ztratili ve druhé třetině

LIBEREC — Mladí Pardubáci sice pod Ještědem v sobotním juniorském utkání vedli, domácí ale vyjádřili svou převahu i brankově – Dynamo prohrálo v Liberci 1:6.

DHL extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 8.10.2016, Home Credit Arena

6:1
1:1, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 15:36 Korecký (Turek, Nezbeda), 36:14 Hrabík (Kiss), 37:03 Jeník (Burda), 37:41 Wiencek z trestného střílení, 42:43 Průžek (Kiss), 48:08 Burda (Průžek, Jeník) – 4:37 Hoskovec (Trejbal, Dušek). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:3, navíc Klinger (Bílí Tygři Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 93. Střely na branku: 47:17. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík – Bednář, Turek, Klinger, Benák, Korecký, Kiss, Starosta – Janele, Průžek, Rubeš, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Hrabík, Chlum.
Dynamo Pardubice: Kulich – Rudy, Trejbal, Žouželka, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Rohlík, Petrus, Machač, Syrovec, Štefka.

Naše mužstvo nevkročilo do zápasu pravou nohou, po pěti minutách hry nevydařeným vyhozením nechtěně přihrál Jakubu Hoskovcovi Martin Starosta a útočník hostí si se vzniklou šancí poradil výborně. Jak se později ukázalo, byla to však poslední branka hostujícího celku v střetnutí. Tygři vyrovnali během druhé poloviny úvodní periody. Ivan Korecký propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě.

Šelmy pokračovaly v aktivitě, kterou si přenesly z konce prvního dějství, i v třetině prostřední. Dlouho se jim však na Kulicha vyzrát nedařilo. Zlom přišel po odbití poloviny zápasu. Nejprve Kissovu ránu vyrazil pardubický gólman pouze k dobře postavenému Kryštofu Hrabíkovi.

A poté se parádním momentem blýskl Jan Jeník. Ten obdržel přihrávku od Burdy a tváří v tvář Kulichovi se naznačením do bekhendu a následnou kličkou do forhendu nemýlil. Skvělou pětiminutovku završil ještě Petr Wiencek, který měl k dispozici po nevybíravém zákroku Rudyho trestné střílení. Po sérii náznaků šikovně podsunul kotouč pod betony Kulicha a domácí slavili počtvrté.

Stejně jak svěřenci trenéra Valdemara Jiruše ukončili druhou dvacetiminutovku, začali tu třetí. Jiří Průžek si po krásné samostatné akci najel před zařízení a puk poslal o břevno nechytatelně za Kulicha. Zanedlouho se ocitl hrdina předchozích okamžiků v roli nahrávače, svým pasem nalezl Václava Burdu, jemuž už jen stačilo doklepnout kotouč do poloprázdné branky. Sedmý gól mohl přidat ještě Kryštof Hrabík, který se ocitl během padesáté třetí minuty v úniku. Zvolil střelu, ale Kulich si mezeru mezi betony pohlídal.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Šli jsme do utkání s tím, že musíme bodovat a odehrát stoprocentní zápas po všech stránkách. To se nám povedlo. Soupeř šel sice díky využité přesilovce do vedení, ale nám se podařilo srovnat a poté jsme odehráli dobrou druhou třetinu, kde jsme vstřelili tři góly. Po delší době je to pro nás tříbodový zisk, za který jsme strašně rádi. Vážíme si ho a pomalu se soustředíme na další duel, protože jsme hrozně bodů promrhali. Máme další zápasy na venkovních stadionech, kde si budeme muset vzít poztrácené body z domácích zápasů zpátky. Týmu však nyní náleží za předvedený výkon velká pochvala.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Půlka zápasu byla relativně vyrovnaná, bohužel na konci druhé třetiny jsme inkasovali dva slepené góly a to rozhodlo střetnutí. Liberec zaslouženě vyhrál.“