21.11.2015
(HoH)

Junioři vysoko prohráli v Kladně

KLADNO — Po povedeném utkání na ledě Slavie se další extraligový zápas juniorům Dynama nepovedlo. Pardubičtí mladíci nestačili v Kladně na Rytíře, kterým podlehli 1:8. Jediný gól Východočechů vstřelil na začátku třetí třetiny Ondřej Panna.

DHL extraliga juniorů, 22. kolo, sobota 21.11.2015, ČEZ Stadion

Rytíři Kladno

8:1
3:0, 1:0, 4:1
Branky a nahrávky: 9:47 Bunda, 18:27 Chládek (Bláha, Keszi), 19:54 Kružík (Havlůj), 27:30 Miura (Havlůj, Havelka), 47:01 Bunda (Patyk), 50:36 Bunda (Putyk), 51:25 Bláha (Kružík), 57:32 Křepelka (Chládek) – 40:40 Panna (Pipek, Krajňák). Rozhodčí: Škrobák – Klouček, Špůr. Vyloučení: 8:3. Využití: 3:0. Diváci: 85. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.
Rytíři Kladno: Ptáček – Bunda, Havelka, Chládek, Matula – Bláha, Borkovec, Čermák, Hajný, Havlůj, Kaprál, Keszi, Křepelka, Kružík, Miura, Patyk, Slánský.
Dynamo Pardubice: Červený – Beran, Faltys, Horyna, Kučera, Rudy – Benýšek, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Panna, Pipek, Rohlík, Ružička, David Voženílek, Zadina.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. V polovině periody dostali Rytíři možnost přesilové hry, tu bleskově využil tvrdou střelou od modré David Bunda – 1:0. Na další branku jsme si museli počkat až do devatenácté minuty, kdy si vybruslil na vrchol levého kruhu David Chládek a bezkonkurenčně zakončil pod horní růžek – 2:0. Šest vteřin před koncem první třetiny se trefil přesně mezi betony Daniel Kružík – 3:0.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, ovšem díky parádním zákrokům od Ptáčka se prosadit nedokázali a tak udeřilo Kladno. Po krásné kolmici od Havlůje se puku ujal u jedné z tyček Yuki Miura, ten se s ničím nepáral a zvýšil na – 4:0. Poté mohl zvýšit Křepelka, ale jeho dělovka jen orazítkovala horní tyč. V závěru se hnal v oslabení do úniku Kružík, jeho zakončení likvidoval Červený.

Po čtyřiceti vteřinách se prosadil krásnou střelou z vrcholu kruhu Ondřej Panna a snížil na - 4:1. V osmačtyřicáté minutě využil početní výhodu svým druhým gólem David Bunda – 5:1. V polovině třetí třetiny se prokličkoval před Červeného Petr Havlůj, který přesným zakončením nedal hostujícímu brankáři šanci – 6:1. Následně měl možnost Patyk trestného střílení, to ovšem využít nedokázal. Po chvilce hry zvyšoval již na rozdíl šesti branek Štěpán Bláha – 7:1. Skóre utkání pečetil v závěru utkání Petr Křepelka – 8:1.