12.9.2015
Ondřej Mládek

Junioři Dynama získali cenný skalp lídra!

PARDUBICE — Výborná práce! Juniorský tým Dynama Pardubice dokázal vyhrát nad dosud neporaženým Libercem. Sice ztratil dvoubrankový náskok z první minuty, v poslední desetiminutovce ale otočil vývoj utkání a získal další tři body do extraligové tabulky. O branky Východočechů se podělili Ondřej Panna, Filip Zadina, Tomáš Pipek, Adam Ružička a Martin Krajňák.

DHL extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 12.9.2015, Tipsport arena

5:3
2:1, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 0:25 Panna (Hoskovec, Krajňák), 0:53 Zadina (Kusý), 50:24 Pipek (Horyna), 50:55 Ružička (Zadina), 58:24 Krajňák – 11:22 Solenský (Paločko), 43:50 Svoboda, 50:12 Mečíř (Solenský). Rozhodčí: Barek – Marek, Špůr. Vyloučení: 6:8, Kusý (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 69. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Červený – Horyna, Rudy, Nedbal, Kučera, Beran, Faltys – Pipek, Krajňák, Panna – Zadina, Ružička, Kusý – Rohlík, Hoskovec, David Voženílek – Dušek, Hlaváček, Barkóci.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Arlt, Husa, Klinger, Mečíř, Starosta, Tržický, Turek – Gecko, Huňa, Hylena, Kačírek, Z. Král, Paločko. Rubeš, Solenský, Svoboda, Šír, Zachar.

Domácí vlétli do sobotního šlágru jako uragán a po první minutě vedli již 2:0. Pojďme však popořadě. Nejprve otevřel po 25 vteřinách skóre zápasu dorážkou Ondřej Panna – 1:0.

Přesně o třiadvacet vteřin později ho napodobil Filip Zadina, který krásným bekhendovým blafákem navýšil domácí vedení – 2:0. Liberecká střídačka zareagovala na nepříznivý vývoj oddechovým časem a ten evidentně hostujícím pomohl.

Ve 12. minutě se dostal do úniku Samuel Solenský a se štěstím prostřelil Červeného – 2:1. V poslední minutě měli hosté možnost trestného střílení, Marek Zachar ho však neproměnil.

Prostřední část sice branku nepřinesla, přesto se diváci mohli těšit z rychlého a pohledného mládežnického hokeje, který nepostrádá ani důrazné souboje. Největší šanci měl pardubický Rohlík, který však po svém úniku rozezvučel jen břevno Hosnedlovi svatyně.

Ve třetí třetině se hostům nejprve podařilo vyrovnat skóre, když se ve 44. minutě prosadil po nádherné střele od modré liberecký Daniel Svoboda – 2:2. A poté dokonal obrat Severočechů o sedm minut později Jakub Mečíř – 2:3.

Radost hostů však netrvala dlouho, poněvadž za pouhých dvanáct vteřin vyrovnal skóre zápasu pardubický Tomáš Pipek – 3:3.

Za dalších třiatřicet vteřin propukla mezi domácími euforie podruhé, to když Adam Ružička poslal Dynamo do vedení – 4:3.

Hosté se snažili vyrovnat, odvolali Hosnedla na střídačku, ale při hře v šesti ztratili kotouč a Martin Krajňák se přesnou střelou zápěstím přes celé kluziště nemýlil a uzavřel tak střelecký účet zápasu – 5:3.