Dynamo získalo dva body, Berany zdolalo v prodloužení

20.10.2017 | David Záruba

PARDUBICE — Hokejisté Dynama dokázali vyhrát druhý domácí duel v řadě, houževnatý Zlín zdolali 4:3 v prodloužení. Po brankách Rostislava Marosze a Davida Tomáška Východočeši vedli, hosté otočili vývoj utkání, na 3:3 srovnával Rhett Holland, aby vítěznou trefu v prodloužení přidal dorážející Sacha Treille v přesilovce.

15. kolo, pátek 20.10.2017 od 18:00 hodin, Tipsport arena
HC Dynamo Pardubice

Aukro Berani Zlín
3 p

Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 6:22 Marosz (Rolinek, Trončinský; 5/5), 10:20 Tomášek (Cardwell, Čáslava; 5/5), 46:23 Holland (Dušek, Beran; 5/5), 60:45 Treille (Marosz, Trončinský; 4/3) – 18:23 Popelka (Okál, Valenta; 4/5), 19:47 Honejsek (Freibergs, Ferenc; 5/5), 23:50 Honejsek (Matějíček; 5/5). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil – Frodl, Komárek (všichni ČR). Vyloučení: 2:4 (2:1, 0:1, 0:2). Využití: 1:1. Diváci: 7032. Střely na branku: 40:30 (11:14, 16:12, 12:4 – 1:0). Srážky: 16:5. Vhazování: 37:32. Blokované střely: 15:12. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči: Rhett Holland – Antonín Honejsek.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Wishart, Trončinský, Cardwell, Čáslava, Holland, Mojžíš – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Vondráček, Bojko, Dušek – Beran, Poulíček, Starý.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda – J. Ondráček, Fryšara, Kubiš – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, Rihards Bukarts – Klhůfek, P. Sedláček, Fořt.

Základní část extraligy se přehoupla do své druhé čtvrtiny, takže na řadě byly odvety. Ve druhém kole Dynamo na ledě Zlína vyhrálo 2:0 a slavilo první vítězství v sezoně. Do utkání kvůli zranění nezasáhli Hunkes, Petr Sýkora či Kaut.

Dynamo začalo skvěle, ale Zlín se vrátil do hry

Pardubice odstartovaly zápas aktivně a s ofenzivní chutí, takže po deset minut bylo na ledě jen jedno nebezpečné mužstvo. Domácí sice promarnili přesilovku, ale krátce po jejím vypršení vstřelil z dorážky svůj první gól v pardubickém dresu Rostislav Marosz – 1:0. Další šanci krátce nato neproměnil Treille.

Zlínu jako by se do útoku moc nechtělo, a tak mohli domácí vesele útočit. V 11. minutě Kašík vyrazil Cardwellovu střelu jen do přijíždějícího Tomáška, od které puk putoval za čáru. Rozhodčí se poradil s videem a dvougólový náskok Dynama potvrdil – 2:0.

Domácí se po gólu možná trochu uspokojili a Zlín viditelně přidal, takže první ostré zákroky začal zapisovat i Klouček. Zlín si ale ke snížení ztráty nakonec dostal až při přesilovce, kterou využil osamocený Michal Popelka dorážkou nad beton pardubického gólmana – 2:1.

A to nebylo vše. Za 84 vteřin zapomněla obrana Dynama na najetého Antonína Honejska, který zblízka doklepl do branky parádní přihrávku Freibergse – 2:2. Na přestávku se tak šlo za smírného stavu.

Berani otočili stav. Tyče zvonily na obou stranách

Také druhou část začaly lépe Pardubice a Kašík měl co dělat při šanci Hollanda. Chvíli poté Marosz napálil břevno. Nerozhodný stav se měnil až v čase 23:50, kdy pohotový Antonín Honejsek dorazil střelu Matějíčka – 2:3.

Na tahu bylo Dynamo, které se muselo prokousávat přes tuhou a pozornou obranu Zlína. Povedlo se to třeba Rolinkovi, který unikl svým strážcům do brejku, ale pozorný Kašík stihl vyjet a kotouč vyrazit. Gólem neskončila ani přesilová hra, k šanci se až v jejím závěru dostal Ján Sýkora, ale zlínský gólman byl na místě.

Na druhé straně měl dost času ke střele Roberts Bukarts a kotouč se po jeho střele otřel o horní tyčku Kloučkovy branky. Dynamo bylo následně blízko vyrovnání při dvojité šanci Rolinka. Pardubický kapitán nejprve trefil Kašíka a pak ještě neúspěšně zkoušel odrazit puk od soupeřových bruslí do branky.

Tři body byly blízko

Štěstí stálo při Zlínu i na začátku třetí třetiny. Pardubice rychle získaly přesilovou hru, kterou nevyužily i kvůli tomu, že v jejím závěru pálil Treille opět jen do tyčky. Ve 47. minutě už to ale Dynamu klaplo. Rhett Holland vystřelil kotouč od modré a Kašík kvůli cloně před sebou nestačil zakročit – 3:3.

Berani mohli reagovat v přesilovce, ale vyprodukovali jen jednu nebezpečnou tečovanou střelu, kterou si Klouček rychlým rozklekem pohlídal. Domácí se vymanili z oslabení a málem zase strhli vedení na svou stranu. S krásnou individuální akcí se převedl Bojko, jen zakončení mu nevyšlo podle představ.

Dobrou šanci na vsítění vítězné branky mělo Dynamo v závěru třetí třetiny při dvou přesilovkách v řadě. Zejména ta druhá volala po vítězném gólu. V posledních vteřinách doráželi před Kašíkem Sýkora a Tomášek, ale kotouč do branky neprotlačili.

Prodloužení rychle ukončil Treille

Pardubice si část přesilovky přenesly i do prodloužení a tentokrát už byly úspěšné. Sasha Treille si počkal na brankovišti na Kašíkem vyražený kotouč a rychlou dorážkou zařídil Dynamu druhý bod – 4:3.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme získat tři body, i když jsme věděli, že Zlín není lehký soupeř. Od první třetiny jsme udávali ráz hry, ale nepodařilo se nám dát za stavu 2:0 pojišťující gól, i když šance jsme na to měli. Naopak při prvním gólu Zlína se mužstvo složilo a já si nedokáži vysvětlit, proč tomu tak bylo. Když si to zhodnotím, tak jsme nemuseli mít ani bod, mohli jsme mít jen jeden a máme dva. Ten jeden bodík nám možná chybí, ale mužstva si vážím za to, že zvládlo otočit nepříznivý stav.“

Martin Hamrlík (Aukro Berani Zlín): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Pardubice nás drtily, a kdyby to bylo více než 2:0, tak už bychom to těžko otáčeli. Poté přišla vzpruha v podobě gólu a hned druhý, hra se vyrovnala a tak to bylo prakticky až do konce. V závěru třetí třetiny jsme měli přečíslení dva na jednoho, mohli jsme mít tři body, ale Kubiš nedal. Na druhou stranu jsme v posledních šesti minutách hráli dvě oslabení, nemuseli jsme mít nic, takže odjíždíme spokojení.“

Vzájemné zápasy 2017/2018
22.8.17 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:5