Dynamo veze tři body z Karlových Varů

16.4.2017 | Jan Hrabal

KARLOVY VARY — Cennou výhru získali v devátém barážovém utkání hokejisté Pardubic, v Karlových Varech zvítězili 5:3 po velmi dramatickém průběhu. Východočechy poslal do vedení po čtyřiceti sekundách hry Tomáš Rolinek, domácí dokázali otočit a dvakrát vedli. Ctirad Ovčačík a Ján Sýkora srovnali a Petr Sýkora vstřelil vítězný gól, který potvrdil svým druhým zásahem Tomáš Rolinek, a to z trestného střílení. Výborný výkon podal brankář Martin Růžička.

BAR9, neděle 16.4.2017 od 15:30 hodin, KV Arena
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 2:05 Flek (Beránek; 5/5), 10:13 Gríger (Beránek; 5/5), 31:37 Vachovec (Rohan, Sičák; 5/5) – 0:40 Rolinek (Tomášek; 5/5), 27:24 Ovčačík (Trončinský, Bárta; 5/5), 34:50 J. Sýkora (Tomášek, Schaus; 4/4), 35:16 P. Sýkora (Trončinský; 4/4), 49:12 Rolinek z trestného střílení. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8 (1:2, 1:4, 0:2), navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest – Trončinský 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3724. Střely na branku: 32:14 (10:4, 11:7, 11:3). Srážky: 15:6. Vhazování: 42:35. Blokované střely: 9:5. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.
Karlovy Vary: Honzík (35:16 Závorka) – Sičák, Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Tomáš Dvořák – Mikulík, Dušek, T. Rachůnek – V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec – Flek, Gríger, O. Beránek – Gorčík, Tuominen, D. Kindl. Trenéři: Jan Tlačil a Mikuláš Antonik.
Dynamo Pardubice: Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Špirko, Bárta, Beran – Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Pardubičtí hokejisté dokázali podruhé v baráži vyhrát v Karlových Varech. Dvakrát sice prohrávali, v KV Areně ale vyválčili všechny body.

Tomáš Rolinek poslal Dynamo do vedení, Energie zvrátila první třetinu

Energie se ještě pořádně ani nerozkoukala a už musela lovit puk ze své sítě. Dynamo začalo velmi aktivně a vyplatilo se. Tomáš Rolinek se u hrazení odpoutal od Duška a vyrazil před branku, kde ho přesným pasem našel Tomášek. Pak už měl první jmenovaný snadnou práci a skóre hravě otevřel – 0:1.

Jenže pak zabrali zase domácí, kteří chvíli tlačili, až se nakonec posléze dočkali vyrovnání, když se puk poodrážel od Beránka až k Jakubu Flekovi v tandemu, který si jej jen v rychlosti připravil ke střele a v rychlosti jej zavěsil pod víko na delší tyč – 1:1.

Chvíli na to sudí poslal na deset minut na trestnou Skuhravého, který dostal osobní trest, ale Energii to nikterak neoslabilo. Nejdřív ubránila dvouminutové oslabení a pak zase začala tlačit na pilu, až využili jedné chyby v rozehrávce soupeře a dostali se dnes poprvé do vedení. Beránek sice nepřihrál Dávidu Grígerovi úplně ideálně, ale ten si i tak porazil, sklepl si puk ke střele a v rychlosti jej poslal do odkryté branky – 2:1.

Od té doby měly mírně navrch spíše hosté, ale ti si nedokázali žádné větší šance vytvořit. Třetí domácí lajna mohla v závěru ještě při rozruchu před Růžičkovou brankou jeden zásah přidat, ale nepodařilo se.

Dynamo třeti brankami otočilo vývoj utkání

Už brzy po začátku třetiny se do samostatného úniku dostal Flek, který sice nezakončil ideálně, ale vybojoval alespoň faul, a tím pádem početní výhodu. Jenže té Energie nevyužila. Pak se hrálo hodně vyrovnaně a otevřeně, tudíž se šancemi na obou stranách. Té první využilo Dynamo, když nenápadný pokus Ctirada Ovčačíka propadl až za Honzíkova záda – 2:2.

Jenže domácím se podařilo celkem rychle vyrovnat, když nahození Rohana přesně tečoval Michal Vachovec – 3:2.

Jenže ani Energie neudržela stav po vsítění dlouho, a když nadějný útok naivní přihrávkou pokazil Rachůnek, podařilo se na druhé straně vyrovnat z rychlého protiútoku bekhendovým pokusem Jánu Sýkorovi – 3:3. Pardubický rychlík pak narazil zády na mantinel a zranil se. Utkání nedohrál.

V této fázi měli Pardubice navrch, a když o minutu déle neudržel Flek krok s Petrem Sýkorou, dostal se pardubický kanonýr do šance v mezikruží a nezaváhal – 3:4.

Po této brance domácí sáhli po střídání brankářů, ale stav už se poté neměnil, i když měli domácí v závěru velké šance, Růžička už své Dynamo podržel.

Kapitán proměnil penaltu, Dynamo ubránilo sáhodlouhá oslabení

Hráči Dynama věděli, že už nemusí nic vymýšlet, a tak v podstatě jen kontrolovali hru. Domácí ale nemohli vůbec nic vymyslet a prali se spíše sami se sebou. Více se jim začalo dařit až ve druhé desetiminutovce.

A hned si také domácí vynutili faul, který poslal Trončinského do kabin a Pardubice na pět minut do oslabení. Jenže hned na začátku této fáze unikl Rolinek, který byl faulován stejně, jako ve druhé třetině Flek. Tentokrát ale sudí nařídil trestné střílení a Tomáš Rolinek jej dokázal střelou o tyč využít.

Po pátém inkasování se domácím přestalo dařit úplně, i přes to, že téměř až do konce zápasu už hráli v početní výhodě. Nějaké šance sice měli, ale v koncovce úřadovala bezzubost, která tentokrát rozhodla o výhře hostů.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „Zápas jsme nezvládli. Měli jsme špatný vstup a hned v prvním střídání jsme dostali gól. Podařilo se nám to otočit na 2:1, vedli jsme i 3:2, ale pak přišel další zlomový okamžik, kdy jsme během pár vteřin dostali dva góly a soupeř se dostal do vedení. Dalším důležitým okamžikem byla dlouhá přesilovka, se kterou jsme si stejně jako s početními výhodami v závěru nedokázali poradit. Proto jsme dnes prohráli.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Byl to neskutečně těžký zápas. Měli jsme dobrý vstup, ale pak jsme prohrávali. Dnes musím celému týmu poděkovat za ohromnou bojovnost a nasazení v zápase. Ve třetí třetině jsme měli spoustu vyloučených hráčů a hrstka kluků to dokázala odbránit. Před nimi musím jen smeknout, protože oslabení bylo náročné a dlouhé. A kluci zvládli ubránit výsledek. Vítězství si ceníme.“

Vzájemné zápasy 2016/2017
4.10.16 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 5:3