26.12.2017

Dynamo veze skvělé dva body z Plzně!

PLZEŇ — Velmi cenný zisk! Oslabené Dynamo v Plzni dvakrát prohrávalo, z ledu extraligového lídra ale nejede s prázdnou. Nejprve v poslední minutě úvodní třetiny svým jedenáctým gólem v sezoně srovnával Sacha Treille, na začátku třetí části hry Tomáš Rolinek. Kolektivní a obětavý výkon Holaňovy party dovedl těžký duel do samostatných nájezdů, v nichž Ondřej Kacetl vychytal všechny Plzeňany a v páté sérii se trefil Petr Sýkora.

Tipsport extraliga, 33. kolo, úterý 26.12.2017, Home Monitoring Aréna

2:3sn
1:1, 1:0, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 16:38 Kindl (Sklenička; 5/5), 35:50 Mertl (Stach, Gulaš; 5/3) – 19:01 Treille (Cardwell, Trončinský; 4/5), 44:03 Rolinek (P. Sýkora; 5/5), rozhodující samostatný nájezd P. Sýkora. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kika – Pešek, Špůr (ČR). Vyloučení: 3:4 (1:1, 2:3, 0:0). Využití: 1:1. Diváci: 7227. Střely na branku: 34:21 (11:3, 11:9, 8:8 – 4:1). Srážky: 11:20. Vhazování: 52:58. Blokované střely: 17:11. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Nejlepší hráči: Denis Kindl – Tomáš Rolinek.
Plzeň: Svoboda – Moravčík, Jones, D. Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Kratěna, Mertl, Gulaš – Stach, Indrák, D. Kindl – Schleiss, Kracík, Eret – Rubner, Preisinger, Straka.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Poulíček, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Trončinský, Bojko, Beran – Dušek, Vondráček.

Dynamo řešilo před utkáním obtíže se sestavou, ze zdravotních důvodů zůstali v Pardubicích útočníci Rostislav Marosz a Ján Sýkora. Trenéři posunuli jindy obránce Marka Trončinského na pravé křídlo. V ofenzívě se tvořivému zadákovi dařilo, navíc vyhrál všechna čtyři vhazování!

Plzeň vedla, Sacha Treille jedenáctým gólem vyrovnal

Utkání začalo pěkně od podlahy. Uběhla sotva minuta zápasu, když se mezi kruhy zjevil rozjetý Treille, zamířil však nepřesně. Na druhé straně se na modré neunáhlil Kadlec, našel z pravé strany napříč útočnou třetinou u levé tyče Kindla, tomu ale rána z první příliš nesedla. Poté se na pravém kruhu zjevil Jones, touš proletěl kolem vzdálenější tyče. Na osu hřiště si následně vybruslil Stach, Kacetl reflexivně zasáhl vyrážečkou.

V podobné pozici se zjevil i Straka, avšak zcela minul zařízení. Lépe si vedl pár kroků za modrou z první Kaňák, gólman Pardubic sklapl betony včas. Pak se již skóre měnilo. Z levé strany našel mezi kruhy Sklenička Denise Kindla, který touš umístil k pravé tyči – 1:0.

Hosté však přispěchali s rychlou odpovědí. Touš prolétl středním pásmem na najetého Sachu Treille, jenž z levého kruhu tvrdou ranou nedal Svobodovi šanci a srovnal na 1:1.

Škoda proměnila přesilovku pět na tři

V úvodu prostřední části hrozilo Dynamo. Rolinek po křižné příhře nevyužil příhru u pravé tyče, poté byl pokus Trončinského z mezikruží zablokován. Za domácí odpověděl Stach, jenže se prosmýkl až před Kacetla, zblízka však zamířil nad.

Šance pokračovaly. Vondráček si najel na levý kruh a i o svátcích přidělal vrásku na čele domácího gólmana. Kacetl však nezůstal pozadu, když musel řešit pokus Stacha z mezikruží. Vzápětí přebruslil soupeře Poulíček, bekhendem ale zamířil mimo. Stejný hráč se dostal k černému nesmyslu na brankovišti i za pár chvil, prostor ohraničený třemi tyčemi mu však tyčemi byl příliš malý.

Téměř na dvě minuty poté museli hosté do tří a indiáni trestali. Kacetl ustál ostřelování Galaše, jenže touš se po rychlém ťukesu dostal mezi kruhy k Tomáši Mertlovi, který z první div neprotrhl síť – 2:1.

Tomáš Rolinek po vyhraném buly srovnal na 2:2

Úvod poslední dvacetiminutovky byl z obou stran rozpačitý, ovšem následně se ihned k puku po buly dostal Tomáš Rolinek a z první z levého kruhu srovnal skóre dnešního duelu na 2:2.

Dokonat obrat v utkání mohl Dušek, který na sebe vzal přečíslení dva na jednoho, prudkou střelou jen rozezvučel zadní mantinel. Poté vypálil z levého kruhu Gulaš, Kacetl povolal do zbraně vyrážečku. Činil se i Svoboda, který musel řešit na svém brankovišti řešit snahy Berana a Vondráčka.

Poté uzmuli černý nesmysl do své moci domácí a po Mertlově pasu na Kracíka výtečně zneškodnil muž s maskou Východočechů velkou šanci. Oba gólmani před třetí sirénou ještě zneškodnili dělovky Rolinka a Schleisse, vše tak mělo rozetnout až prodloužení.

Prodloužení branku nepřineslo, druhý bod trefil Petr Sýkora

Jenže to příliš vzruchu před oběma brankami nepřineslo, vše tak rozhodovaly až nájezdy. V těch byl ze všech deseti exekutorů úspěšný pouze jediný borec, a to Petr Sýkora efektním blafákem do bekhendu v páté sérii – 2:3. Svým 374. gólem v nejvyšší soutěži včetně baráže rozhodl tak o tom, že bonusový bod putuje na východ Čech.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Soupeř velmi dobře bránil a měl nebezpečné výpady dopředu. Dobře bránil střední pásmo. Věděli jsme to a byli jsme na to připraveni, ale na zadních mantinelech jsme prohrávali osobní souboje. První třetina ještě nebyla špatná, ale zápas se nějak vyvíjel a Pardubicím to vyhovovalo. Nám nešly dnes ani vhazování a byli jsme bez puku. Snaha tam za naší strany byla, ale neuspěli jsme v osobních soubojích. V tom se musíme jednoznačně zlepšit a připravit se na ty mančafty, že to na nás takhle budou hrát. Nechci náš výkon úplně hanět, nájezdy jsou loterie a je to i o štěstí. Nemyslím si, že by nám neseděly. Důležitější jsou ty osobní souboje, v tom musíme zabrat. Čím blíž bude play off, tak tím víc budou rozhodovat.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Chci poděkovat celému našemu mužstvu za dnešní výkon. Přijeli jsme sem s pokorou. Nechtěli jsme být zatažení, ale aktivní a získat tady nějaké body. V celém zápasu jsme dotahovali dvakrát plzeňské vedení. Trochu nás nalomila přesilovka pět na tři. Kluci to ale dnes poctivě odpracovali a v nájezdech je to loterie a štěstí se přiklonilo k nám i díky poctivému výkonu od všech hráčů.“