29.1.2017

Dynamo skvělým obratem obralo lídra. A teď vyprodat derby!

LIBEREC — Ač prohrávali 1:3 na ledě mistra, nepoložili se, ba naopak! Hokejisté Pardubic dokázali pěti brankami v řadě zcela otočit zápas a vezou skvělé tři body z Liberce. Hned v první třetině se prosadila nová akvizice obrany – Marek Trončinský, pak Liberec vedl o dvě branky, ale pak už stříleli jen Dynamáci: David Tomášek snížil, Ján Sýkora svou první trefou v pardubickou trefou vyrovnal, aby Tomáš Rolinek vstřelil vítězný gól, který potvrdili Tyler Redenbach a Marek Trončinský svou druhou trefou v utkání!

Tipsport extraliga, 43. kolo, neděle 29.1.2017, Home Credit Arena

3:6
3:1, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 11:16 Bartovič (4/4), 17:13 Jánošík (Jelínek; 5/5), 19:02 Radivojevič (Šimek; 5/5) – 15:03 Trončinský (Čáslava, Tomášek; 4/5), 25:11 Tomášek (Schaus; 5/5), 41:19 J. Sýkora (5/5), 48:28 Rolinek (Nahodil, Redenbach; 4/5), 55:14 Redenbach (5/5), 59:11 Trončinský (Sýkora, Redenbach; 6/5). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 7:8 (3:1, 1:4, 3:3), navíc J. Vlach (Bílí Tygři Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 5998. Střely na branku: 33:27 (16:7, 11:7, 6:13). Srážky: 13:14. Vhazování: 33:39. Blokované střely: 13:11. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:6. Nejlepší hráči: Adam Jánošík – David Tomášek.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Plutnar – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Valský, Bulíř, Radivojevič – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Filip Pešán a Karel Mlejnek.
Dynamo Pardubice: Růžička – Schaus, Trončinský, Čáslava, Nedbal, Havlík, Bokroš, Zajíc – P. Sýkora, Redenbach, Rolinek – J. Sýkora, Nahodil, Hubáček – Beran, Tomášek, Zadina – Starý, M. Kaut, Bárta – T. Kaut. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Pardubice přijely do Liberce do Liberce s novou akvizicí do defenzívy, s číslem 15 naskočil do utkání obránce Marek Trončinský. Dynamu pomohl povedeným výkonem a dvěma vstřelenými brankami k výhře 6:3. Poprvé v pardubickém dresu se trefil Ján Sýkora.

Bílí Tygři vedli 3:1

Tygři vstoupili do utkání aktivně, soupeři ze začátku duelu zatápěla hlavně formace Lakatoš – Vantuch – Vlach. V 6. minutě chytře nahrával druhý jmenovaný Lakatošovi, jeho ránu z první Růžička přesným zásahem vykopl kotouč mimo tři tyče. Ve 12. minutě se už však skóre měnilo, při hře ve čtyřech si najel do útočného pásma Milan Bartovič a svižnou ranou vyzrál na pardubického gólmana – 1:0.

Hosté vyrovnali, v početní výhodě po vyloučení Vlacha si vyčkal na správný moment Marek Trončinský a během prvního utkání v novém angažmá se tak bleskurychle gólově prosadil – 1:1.

O dvě minuty později už domácí mužstvo znovu vedlo, přitom na gólovou akci to nejprve vůbec nevypadalo. Jelínkovi totiž ujel kotouč, ale ten se nakonec po zblokované střele dostal přímo na hokejku Adama Jánošíka, jenž vymetl pravou šibenici Růžičkovy branky – 2:1.

V Home Credit Areně bylo ještě jednou před přestávkou veselo, domácí fanoušky potěšilo nahození Branka Radivojeviče. To poskakovalo po brankové čáře tak dlouho, až nakonec zapadlo za východočeského gólmana – 3:1.

David Tomášek snižoval

Jak modrobílí ukončili první dějství, zahájili to druhé. Na konci parádní kombinace během přesilové hry pálil z úhlu Jelínek, trefil však pouze boční síť. O několik chvil později Dynamo skórovalo, po zblokované střele se kotouče ujal David Tomášek a bekhendem ho dopravil za Lašáka – 3:2.

Vzápětí navíc málem zmrazil diváky Bárta, jeho pokus z velké blízkosti nakonec skončil jen na připraveném betonu maskovaného muže.

V pětatřicáté minutě nebyl daleko od skórování Lakatoš, který z voleje pálil zcela osamocen před Růžičkou, pardubický gólman ho však skvělým zákrokem vychytal. Ještě do druhé pauzy mohl zvýšit vedení šelem Vantuch, jenž pálil po přečíslení dvou na jednoho. Maskovaný muž byl opět proti a dalším výtečným zásahem příležitost eliminoval.

Dynamo čtyřmi brankami dokonalo obrat snů

Ihned na začátku třetí třetiny Dynamo vyrovnalo, Ján Sýkora využil zaváhání Radivojeviče a únik proměnil suverénní bekhendovou střelou. Jeho premiérová trefa v červenobílém dresu znamenala vyrovnání na 3:3.

Ve 49. minutě se navíc hosté dostali do vedení, po několika dorážkách uvnitř brankoviště se kotouč odrazil k Tomáši Rolinkovi, který ho doklepl za Lašáka – 3:4.

Tygři dostali šanci vstřelit čtvrtou branku díky početní výhodě, do velké šance se dostal Ordoš. Ten obdržel kotouč před zařízení a ihned ho nasměroval na Růžičku. Pardubický gólman obstál i tentokrát. Další obrovskou příležitost měli svěřenci trenéra Filipa Pešána po skončení přesilovky, Svačina ale ani po několika dorážkách nedostal kotouč za brankovou čáru.

Naopak Pardubičtí dokázali navýšit svůj náskok. Tyler Redenbach prohrál vhazování, nicméně Lukáš Derner při objíždění zařízení srazil kotouč za záda Jána Lašáka – 3:5.

Tygří mužstvo v závěru bojovalo, ale na zdramatizování už nedošlo. Naopak prázdnou klec trefil Marek Trončinský a Pardubice tak jako první tým během aktuálního ročníku vstřelily Tygrům více než pět branek – 3:6.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Do utkání jsme vstoupili slušně, soupeře jsme přehrávali, vstřelili jsme tři góly. I ze začátku druhé třetiny jsme měli k dispozici tři, čtyři velké šance za stavu 3:1. Mohli jsme zápas definitivně zlomit, to se nepovedlo a vrcholem byly trestuhodně nevyužité přesilovky. Od této chvíle se začal zápas otáčet, my jsme naopak trochu věřit přestali. Ve třetí periodě jsme nemohli najít recept na dobře hrající hosty a byli jsme slabší v soubojích, neměli jsme ani štěstí, které jsme si vůbec nezasloužili. Pátý vlastní gól dolomit zbytky nadějí, že bychom mohli zápas zlomit na naší stranu a nepovedlo se tak.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Vezmu to od začátku, první třetina nám opět nevyšla. Liberec byl jasně lepší a měl více šancí, což potvrdil góly. Měli jsme slabý pohyb a prohrávali jsme osobní souboje. Od druhé periody nastoupilo úplně jiné mužstvo, zlomem byly ubráněné oslabení 5 na 3. Během třetí třetiny jsme začali věřit, že by to mohlo vyjít a také se tak stalo. Musím poslat do kabiny velký kredit za výkon, výhru. Jsou to pro nás nesmírně cenné tři body, ale čeká nás ještě spousta práce.“