11.11.2016
Jan Hrabal, Robert Novotný

Dynamo povstalo v power play a veze neskutečné dva body

PARDUBICE — Se dvěma velecennými body se vrací hokejisté Pardubic ze Zimního stadionu Luďka Čajky. Východočeši si po trefách Lukáše Nahodila a Tomáše Klimenty drželi vždy jednobrankový náskok, domácí ale dokázali v přesilovkách srovnat a v závěrečné desetiminutovce dokonce vedli o dva góly. V power play Dynama se ale děly věci: v čase 59:36 snížil Tomáš Rolinek, šest sekund před koncem srovnal Lukáš Nahodil. Dvěma brankami v power play dostali Východočeši zápas do prodloužení, ve kterém hned v 62. minutě rozhodl David Tomášek.

Tipsport extraliga, 19. kolo, pátek 11.11.2016, Zimní stadion L. Čajky

4:5p
1:1, 0:1, 3:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 2:09 Kotvan (Bukarts, Žižka; 5/4), 48:44 Vlach (Honejsek, Blaťák; 5/4), 50:53 Vlach (Honejsek, Kubiš; 5/5), 52:27 Bukarts (Holík; 5/5) – 0:49 Nahodil (Klimenta; 5/5), 34:33 Klimenta (Hubáček; 5/5), 59:36 Rolinek (Redenbach, Schaus; 5/6), 59:54 Nahodil (Redenbach, Rolinek; 5/6), 61:03 Tomášek (3/3). Rozhodčí: Čech, Pražák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5 (1:3, 1:1, 1:1 – 0:0). Využití: 2:0. Diváci: 4324. Střely na branku: 32:27 (12:7, 10:8, 10:9 – 0:3). Srážky: 10:11. Vhazování: 42:34. Blokované střely: 7:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5. Nejlepší hráči: Roman Vlach – Petr Čáslava.
Berani Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, R. Vlach, Honejsek – O. Veselý, Podešva, J. Ondráček – Maruna, Popelka, Gago – Karafiát. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Hubáček, Redenbach, P. Sýkora – Rolinek, Nahodil, Klimenta – T. Kaut, Tomášek, Bárta – Panna, Poulíček, Rohlík. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Po vstřelené brance Dynamo záhy inkasovalo

Průběh některých utkání pardubického Dynama je jako přes „kopírák“. I v utkání proti Zlínu vstoupili východočeští hokejisté do utkání aktivněji a také se už po devětačtyřiceti vteřinách hry radovali ze vstřeleného gólu. Po obří chybě Antonína Bořuty se dostal ke kotouči Lukáš Nahodil, ten po bekhendovém blafáku nejdříve orazítkoval břevno a poté puk dorazil za Kašíkova záda – 0:1.

Jenže stejně jako v posledním utkání s Hradcem Králové Dynamo zanedlouho inkasovalo. Přesně minutu po Nahodilově brance byl vyloučen Ondřej Panna a zlínští hokejisté nabídnutou početní výhodu využili. Roberts Bukarts našel skvěle načasovanou přihrávkou Oldricha Kotvana a ten puk poslal za bezmocného Milana Kloučka – 1:1.

Osmnáctiletý Klouček jakožto obrovský talent pardubického hokeje nastoupil poprvé v kariéře v extralize od úvodní minuty a že by dával najevo nervozitu? Kdepak, po inkasované brance dokázal odolat jak střele Antonína Honejska, tak proti průniku Robertse Bukartse.

Ve zbytku prvního dějství byla k vidění další tři vyloučení, dvakrát pykali hokejisté Dynama, jednou svěřenec trenéra Rostislava Vlacha. Skóre se ovšem do sirény neměnilo .

Druhá třetina pod taktovkou Dynama a pod dohledem Milana Kloučka

Na začátku druhé třetině se opět vrhli do nebezpečného útoku pardubičtí hokejisté a Kašík se musel pořádně ohánět, aby si poradil s nebezpečnou střelou Lukáš Nahodila.

Ve čtyřiadvacáté minutě se ale nestíhal vracet Tyler Redenbach, a tak si pomohl nedovoleně a odešel si sednout za sekání na trestnou lavici. Zlínští odehráli přesilovou hru velice sympaticky, ale Blaťák v největší šanci této početní výhody nastřelil levou tyč pardubické brány.

Přesilová hra jako by Ševce nakopla a pardubičtí hokejisté se dlouho nedokázali dostat ze zlínského sevření. Stěžejní práci odvedl brankář Milan Klouček, který si dokázal poradit nejen s velice nebezpečnou dorážkou Antonína Honejska.

Trenéři Dynama si raději vzali oddechový čas, aby hráče uklidnili a dali jim trochu více času na oddych, ale pořádné vysvobození přišlo až v podobě vyloučení Martina Matějíčka za podražení. Se střelou Tylera Redenbacha z ostrého úhlu si Kašík ještě dokázal poradit, ale poté už lovil puk z brány.

Petr Hubáček chvíli operoval za bránou Zlína, poté puk posunul na Tomáše Klimentu a ten chirurgicky přesnou ranou pod horní tyč poslal svůj tým znovu do vedení -1:2.

Úvod třetí třetiny ve znamení pardubických chyb

Jenže zatímco ve druhé třetině drželi pardubičtí hokejisté taktovku pevně ve svých rukou, ve třetí třetině se jejich hra diametrálně změnila. Chyběla jí agresivita, nasazení, vlastně všechno, na co upozorňoval po utkání s Hradcem Králové trenér a generální manažer Pavel Rohlík, a tak na sebe změna stavu nenechala dlouho čekat.

Milan Klouček díky skvělým zákrokům dlouho odolával, ale v devětačtyřicáté minutě si s ním Ševci dokázali po dlouhé době poradit. Antonín Honejsek našel krásnou přihrávkou přes osu hřiště úplně volného Romana Vlacha, který si smlsnul na střele do poloodkryté pardubické brány – 2:2.

A po dvou minutách a devíti vteřinách se zlínští hokejisté radovali znovu. Klouček senzačně vyrazil střelu Antonína Honejska, ale pardubická obrana následně úplně zapomněla na dorážejícího Romana Vlacha, který z dorážky vstřelil svůj druhý gól v tomto utkání – 2:3.

Zlínští hokejisté pak jakoby čekaly na mezery v pardubické defenzívě, aby mohli znovu trestat. Po zaváhání Nicholase Schause na útočné modré čáře se dostalo do úniku sehrané zlínské duo Holík-Bukarts a druhý jmenovaný po přihrávce od svého spoluhráče poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:4

All In v podobě minutové hry bez brankáře zajistilo senzační obrat

Jenže Pardubičtí se nevzdali do poslední sekundy, necelou minutu před třetí sirénou odvolali pardubičtí trenéři brankáře Milana Kloučka a tento tah se vyplatil. Dvacet čtyři vteřin před koncem třetí třetiny se dostal k dorážce před Kašíkem Tomáš Rolinek a rázem to bylo pouze o jednu branku – 3:4.

Kdekdo by si řekl, že čtyřiadvacet vteřin je už málo času na vstřelení branky, navíc když se vhazuje ve středním pásmu, ale východočeští hokejisté pouze potvrdili fakt, jak krásný a zároveň nevyzpytatelný dokáže hokej být. Tomáš Rolinek objel bránu Zlína, jeho bekhendový pokus ještě Kašík vyrazil, ale šest vteřin před sirénou vyrovnal z dorážky nejlepší pardubický střelec Lukáš Nahodil a senzační vyrovnání bylo na světě – 4:4.

Snový obrat dokonal v prodloužení Tomášek

Následovalo tedy pětiminutové prodloužení tři na tři, které ovšem trvalo pouze minutu a dvacet tři vteřin. Zlín se totiž dopustil neuvěřitelné chyby v rozehrávce a puku se ujmul David Tomášek, který parádním forhendovým blafákem vykoupal Kašíka a dokonal neuvěřitelný pardubický obrat – 4:5!

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „Kromě první třetiny, kdy jsme hráli špatně, jsme ty další dvě třetiny byli o něco lepší než Pardubice. Bohužel, ten obrat co jsme udělali, jsme si sami pokazili tím závěrem. Bodů je škoda. Nadřeli jsme se a máme z toho jen jeden bod.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Na zápas jsme se připravovali a myslím, že jsme splnili to, co jsme si řekli. Akorát mě trošku mrzela ta zbytečná vyloučení, ze kterých jsme inkasovali branky a potom je také škoda gólu z brejku. I já jsem byl minutu před koncem trochu skeptický, ale mužstvo ukázalo, že má sílu. Někteří rádoby experti a zkrachovalí trenéři nám možná nepřejí, nadávají Rohlíkovi, nadávají na hráče, říkají že máme staré hráče, ale já si myslím, že mužstvo je dobře poskládané a teď ukázalo, že má sílu. Já si za svými lidmi stojím a vzkazuju těm všem, co nám nepřejí, že se pletou. Závěr byl infarktový, ale tak to v hokeji někdy prostě je. Při hře bez brankáře jsme vsadili vše na jednu kartu a nakonec v prodloužení slavili.“