21.1.2018

Dynamo nedohnalo tříbrankové manko v Chomutově

CHOMUTOV — Tenhle víkend se Dynamu nepovedl: Pardubice prohrály v Chomutově 2:4. Piráti vedli již o tři góly, ve druhé polovině sice červenobílí snížili zásluhou Martina Kauta a Rostislava Marosze, na bodový zisk ale střelecky aktivnější hosté nedosáhli.

Tipsport extraliga, 42. kolo, neděle 21.1.2018, Zimní stadion Chomutov

Piráti Chomutov

4:2
2:0, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 11:24 Dietz (Sklenář, Vondrka; 5/5), 16:56 Havel (Flemming; 5/5), 29:37 Smejkal (Tomeček, Poletín; 5/5), 36:47 Růžička (Vondrka, Sklenář; 5/4) – 31:26 Kaut (Hrabal, Trončinský; 5/5), 38:44 Marosz (Trončinský, Rolinek; 4/5). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Hynek. Vyloučení: 7:4 (1:0, 1:1, 5:3), navíc Smejkal (Piráti Chomutov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4628. Střely na branku: 24:36 (9:6, 8:12, 7:18). Srážky: 14:13. Vhazování: 36:29. Blokované střely: 9:13. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2. Nejlepší hráči: Jakub Sklenář – Martin Kaut.
Piráti Chomutov: Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák – Sklenář, Růžička, Vondrka – Koblasa, Huml, Skokan – Poletín, Smejkal, Tomeček – Dlouhý, Šťovíček, J. Havel – Lauko.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš – T. Svoboda, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

Pardubičtí hokejisté přijeli do Chomutova s jednodenním předstihem, trenéři proházeli složení jednotlivých formací. Zpět do sestavy se vrátil obránce Tomáš Mojžíš.

Piráti se ujali dvoubrankového vedení

Dynamo se v úvodu pustilo do útočení, v šesté minutě nastřelil Sacha Treille po vyhraném buly brankovou konstrukci. Na druhé straně Petr Koblasa dostal kotouč mezi kruhy a rychle zakončoval. Ondřej Kacetl touš ovšem betony vytěsnil na břevno!

Domácí poslala do vedení povedená střela od modré. Jakub Sklenář zavezl kotouč na levý kruh a přenechal jej najíždějícímu Stanislavu Dietzovi. Chomutovský zadák neotálel a tvrdou bombou poslal kotouč do sítě – 1:0.

Pardubice mohly srovnat krok v přesilovce, kterou hrály po Smejkalově podražení. Tato početní výhoda se jim ale nepovedla, ba dokonce Piráti byli blízko k navýšení svého vedení. Petr Koblasa následně zachytil kotouč a postupoval sám na brankáře Dynama. Toho ale střelou mezi betony nedokázal překonat, parádní zákrok pardubické jedničky!

V následné hře pět na pět Chomutov navýšil svůj náskok. Nahození Flemminga sice úspěšné nebylo, úspěch pro domácí slavila až druhá akce. Nahození před branku se zastavilo u Jana Havla, jenž ležícímu brankáři udělal kličku a zavěsil – 2:0.

V poslední minutě první části hry dokonce Vladimír Růžička mohl vedení domácích zvýšit již na 3:0, ale střelou na zadní tyčku trefil jen lapačku Ondřeje Kacetla. Kotouč následně vypadl těsně vedle branky.

Dynamo dvakrát snižovalo, prosadili se Martin Kaut a Rostislav Marosz

Chomutov pokračoval v aktivní hře směrem dopředu. Hned na začátku druhé třetiny se Josef Smejkal dostal na levém kruhu ke střele, jeho pokus ale skončil jen těsně vedle pravé tyčky! Krátce po něm se Jan Havel rychlostí dostal až před Kacetla, kde se mu ovšem branku trefit nakonec nepovedlo.

Do akce se dostaly poprvé ve druhé části také Pardubice, a to v čase 23:49. David Tomášek se obtáčel kolem branky a ještě dorážel. Štěpán Lukeš ovšem zůstal nepokořen. Krátce poté Jordann Perret dostal žabičku před branku, kde nejdříve trefil beton přesouvajícího Lukeše. Dorážku mu přes bránícího hráče nevyšla. Následoval protiútok Vojtěcha Tomečka, který unikal sám na Kacetla. Pokusil se mu udělat kličku, kotouč mu ovšem ujel a mladý Pirát nezakončil.

Blizoučko byli hosté ke smížení ve 28. minutě. Marek Trončinský vypálil od modré čáry a přehodil svou střelou lapačku Štěpána Lukeše, kterému puk padal za záda. Domácí brankář se otočil a touš ukryl v lapačce.

V minutě třicáté se Chomutov ujal tříbrankového vedení. Vojtěch Tomeček zakončoval zpoza branky, ale trefil jen betony Kacetla. Od nich se kotouč dostal před prázdnou branku na Jiřího Smejkala, jenž se nemýlil – 3:0.

Pak se poprvé prosadilo Dynamo: Josef Hrabal našel geniálním pasem na zadní tyčce Martina Kauta, jenž jen nastavil hokejku a vstřelil kontaktní gól na 3:1 z pohledu domácích.

Do dobré šance se ve 35. minutě dostal Ivan Huml, jenž tvrdě zakončoval z pravého kruhu po přenesení hry. Ondřej Kacetl ale kotouč i s pomocí helmy vyrazil. Domácí pak hráli přesilovku, když vysokou holí se provinil Matěj Beran. Výbornou zadovku za brankou vymyslel Michal Vondrka, jenž před brankou našel Vladimíra Růžičku. Ten se před Kacetlem nezmýlil a zvýšil na 4:1 pro Chomutov.

Také Pardubice si zahrály v početní převaze a rovněž byly úspěšné. Marek Trončinský posunul kotouč před branku, kde se nadvakrát dokázal prosadit Rostislav Marosz – 4:2.

Pardubice přes střeleckou převahu dále neskórovaly

Dynamo mohlo snížit na rozdíl jediné branky hned na začátku třetí části hry. Po Knotově sekání hrálo přesilovku, v ní Tomáš Svoboda dostával kotouč do poloprázdné branky, kterou ovšem přestřelil.

Červenobílí měli další velkou možnost zkorigovat na rozdíl jediné branky v další početní převaze. Martin Kaut v ní tečoval ostrou ránu od modré, bohužel pro juniorského reprezentanta ale nad branku Lukeše.

V 50. minutě se pěknou individuální akcí prezentoval Vladimír Růžička, ten s e od pravého mantinelu prokličkoval až na zadní tyčku, kde ale přesouvajícího se Kacetla nepřekonal. Po něm se Jan Havel elegantně dostal před branku, kde ale po ledě Kacetla nepřekonal. S dorážkou neuspěl ani dojíždějící Martin Šťovíček.

Dynamo bylo ve třetí třetině jednoznačně aktivnější, nedokázalo ale využít přesilových her. Pardubice měly k dispozici tři početní výhody v řadě… V 55. minutě svižně pálil Marek Trončinský, neuspěl však. Minutu nato se do sebe pustili Michal Poletín a Sacha Treille po jednom ze závaru v pirátském brankovišti.

V závěru byl vyloučen Rostislav Marosz, i tak hrálo Dynamo v poslední minutě v power play, neuspělo ale ani po návratu šikovného centra na led a v Chomutově prohrálo o dvě branky.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Chceme pochválit mužstvo za výkon, který jsme podali. Od začátku bylo vidět, že si jdeme za vítězstvím a chceme uspět. Vyjma druhé třetiny, která z naší strany nebyla moc povedená, mužstvo hrálo, co jsme si řekli. Ve třetí třetině jsem ubránili tři přesilovky soupeře, což bylo klíčové, protože Pardubice jsou v přesilovkách skvělé. Brankář Štěpán Lukeš předvedl vynikající výkon, zaslouženě jsme vyhráli a body zůstávají doma. Děkujeme naší organizaci za super akci a divákům, kteří vytvořili parádní atmosféru.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Neměli jsme dobrý vstup do zápasu. Celá první třetina od nás byla špatná a Piráti se zaslouženě dostali do dvougólového vedení. Ve druhé třetině jsem se zlepšili a odehráli ji 2:2. Ve třetí třetině jsme šli do tlaku, měli jsme tři přesilové hry, ale nedokázali jsem skórovat.“