18.11.2011

Desetitisícový kotel smutnil, Slavia dokázala v Pardubicích opět vyhrát

PARDUBICE — Hokejisté Pardubic potřetí v řadě prohráli doma s pražskou Slavií, Východočeši nakonec marně dotahovali dva dvoubrankové náskoky soupeře. Góly Roberta Kousala a Martina Barteka k bodovému zisku nestačily.

Tipsport extraliga, 22. kolo, pátek 18.11.2011, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

2:3
0:2, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 26:11 Kousal (Bartek, Starý), 41:28 Bartek (Kousal, Starý) – 2:55 Micka (Jelínek), 6:55 Krenželok, 26:49 Sim (Svoboda). Rozhodčí: Homola, Minář – Kis, Jindra. Vyloučení: 6:5, navíc Kalus (Slavia) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 10 026. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3. Nejlepší hráči: Martin Bartek – Jonathan Sim.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, Drtina – Kolář I, Koukal, Brendl – Bartek, Kousal, Starý – Rákos, Zohorna, Nahodil – Radil, Nosek, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Slavia Praha: Furch – Kadlec, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc – Vondrka, Krenželok, Sim – Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář – Kalus, Hertl (20:00 Svoboda), Čermák – Jelínek, Micka, Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička st., Josef Beránek a Jiří Čelanský.

Slavia přijela do Pardubic posílena o Michala Vondrku a Jonathana Sima, který přišel na měsíční hostování právě z pardubického klubu.

Hosté na začátku dvakrát udeřili

Nástup do utkání se rozhodně povedl hostujícím hráčům. Ti využili hned první možné příležitosti ke vstřelení branky, v čase 2:55 se prosadil Tomáš Micka. Ten si najel zpoza brány do zakončení a puk poslal pod brankářem Růžičkou do kasy – 0:1.

Ještě veseleji bylo na hostující střídačce po čtyřech minutách. Lukáš Krenželok získal ve středním pásmu, mohl jet s Jonatham Simem dva na jednoho, ale místo akce ostře švihem vystřelil přímo nad rameno pardubického brankáře – 0:2.

Pardubice se probíraly z šoku pozvolna, záchrannou injekci jim mohl píchnout Lukáš Nahodil v 9. minutě, třebíčský odchovanec získal kotouč, byl sám před bránou, ale perfektně vyjetý Dominik Furch jej vychytal.

Slávistům mohlo být ještě lépe po Benákově držení hole, hosté ale přesilovou hru nevyužili. Početní výhodu měli v závěru prvního dějství také Pardubice, Michal Vondrka si ale svůj trest za podražení odpykal celý. Pavel Brendl sice vyslal dvě nebezpečné střely, ty ale brankou neskončily.

Na pardubické snížení odpověděl Jonathan Sim

Východočeši nastoupili do druhé dvacetiminutovky plni elánu, ve 22. minutě se ke střele dostal Jan Buchtele, ten ale trefil pouze spojnicí tyčí, což potvrdil videorozhodčí. Těžký direkt pak mohl svému bývalému klubu zasadit Jonathan Sim, jeho střela bezprostředně z buly však jen vystrašila pardubického brankáře.

Pardubice záhy snížily, Jan Starý poslal do akce Martina Barteka a ten poslal gólový pas na Roberta Kousala. Pardubický mladík vložil do stříleného pasu hůl přesně a puk nasměroval mezi Furchovy betony – 1:2.

Slavia však odpověděla takřka ihned. Pardubice špatně vystřídaly a samy na brankáře jeli Tomáš Svoboda s Jonathanem Simem. A právě hráč na hostování ve Slavii z Pardubic si svou gólovou radost náležitě vychutnal – 1:3!

Hostující celek pak mohl jít do tříbrankového trháku, Martin Bartek nedovoleně bránil soupeře, ale ten tuto výhodu neproměnil. Pražané byli sice dlouho v pásmu soupeře, ale gólmana Růžičku vážněji neohrozili.

Zajímavé momenty se děly i v závěru druhé třetiny. Nejprve ve 36. minutě mohl vstřelit svůj druhý gól v utkání Jonathan Sim, v ideální pozici ale netrefil svižný kotouč. Ten pak dělal neplechu vyjetému Dominiku Furchovi, i on ale s pomocí Vladimíra Rotha odolal svižné akci domácích.

Na ledě solidně zaplněné ČEZ Areny to pak vřelo po vzájemné rozmíšce Petra Kaluse a Janem Buchtelem, pardubický útočník se záhy vrátil, slávistický se mezi trestoměřiče vrátil po dalším faulu, navrch dostal „desítku“ za nesportovní gesto.

Slavia ubránila závěrečný nápor Pardubic

Hned po deseti sekundách ve třetí části hry putoval za katr Michal Vondrka za držení. Po přihrávce skrz pásmo se z voleje trefil Martin Bartek. Po měsíci a dvou dnech prolomil svůj střelecký půst – 2:3.

Pražané otupili pardubický tlak v přesilovce po Starého podražení. Takřka celé dvě minuty strávili v pardubické obraně, gólmana Růžičku ostřelovali ze všech možných pozic, jednou dokonce trefili jeho masku. Neuspěli však. Stejně dopadli o Radilově vysoké holi.

Důležitý moment přišel v čase 57:11. Za faul kolenem byl vyloučen Jan Starý a domácí se museli soustředit na bránění, místo toho aby finišovali se svým náporem. Ten přišel až na samotném konci vylepšenou o hru bez brankáře, ale Slavia svůj těsný náskok ubránila a zvítězila v Pardubicích potřetí v řadě.

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme trochu zaskočeni hrou Slavie v úvodu utkání a chvíli nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali. Laxním způsobem jsme pustili soupeře do dvoubrankového vedení, které jsme pak měli starosti snížit. Už se nám poněkolikáté stalo, že jsme špatně utkání rozehráli a po vstřelené brance brzy opět inkasovali. To by se tak vyspělému mužstvu stávat nemělo. Třetí branka byla asi rozhodujícím momentem zápasu. Ve třetí třetině, když jsme se dostali do tlaku, jsme udělali tři fauly, čímž jsme se zbavili dalšího časového prostoru k tomu, abychom mohli utkání otočit.“

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): „Chtěl bych hráčům poděkovat, protože splnili naše taktické pokyny. Chtěli jsme tady hrát velice aktivní hokej, což se nám celých šedesát minut dařilo. Byli jsme za to odměněni vítězstvím.“