19.7.2017

Dynamo zdolalo Slovan v nájezdech

PARDUBICE — Hokejisté Dynama vyhráli první přípravný duel na novou sezonu, v malé hale Tipsport areny zvítězili nad Slovanem Bratislava 2:1 po samostatných nájezdech. V první třetině se trefil Jordann Perret, vítěznou trefu si v páté sérii připsal Ján Sýkora. Šance Bratislavanů v utkání a všechny střelce Slovanu v nájezdech pochytal Martin Růžička.

Přát., středa 19.7.2017, Tipsport arena (malá hala)

Slovan Bratislava

2:1sn
1:0, 0:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 15:29 Perret (Cardwell, Kumeliauskas; 5/5), rozhodující samostatný nájezd J. Sýkora – 43:56 Jaško (Sádecký; 4/5). Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8 (2:2, 1:5, 3:1). Využití: 0:1. Diváci: 500 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Růžička – Cardwell, Holland, Látal, Horyna, Nedbal, Havlík, Trejbal – Kusý, Kumeliauskas, Perret – J. Sýkora, Dušek, Panna – Starý, Michal Hlinka I, Beran – Pipek.
Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Bačík, Kozák, Hedera, Švarný, Taimi, Fereta – Skalický, Matúš, Šťastný – Sloboda, Hecl, Liška – Buchtele, Michal Hlinka II, Hrnka – Sádecký.

Pardubičtí trenéři přesně dle plánů postavili tři formace, aby hráči na zkoušku měli co nejvíce prostoru. Od prvních minut byl hodně vidět hlavně francouzský křídelník Jordann Perret. Právě účastník letošního světového šampionátu vstřelil první branku Dynama, v 16. minutě obratně tečoval Cardwellovu střelu od modré – 1:0.

Tentýž hráč měl v úvodu druhé části hry šanci poté, co po levém křídle přebruslil oba bránící hráče a natlačil se až před Jaroslava Januse. Jeho střela zblízka zamířila jen těsně nad branku Slovanu. Ve 35. minutě na sebe svou prudkou ránou upozornil Tadeas Kumeliauskas.

Slovan srovnal krok využitou přesilovkou ve třetí třetině, kdy se prosadil Niki Jaško – 1:1. Postupem času účastník KHL zvyšoval tempo, obrana Dynama v čele s vynikajícím brankářem Růžičkou odolala.

Pardubický gólman byl ústřední postavou samostatných nájezdů, zneškodnil všech pět penalt soupeře. V páté sérii tak vstřelil vítězný gól a vyprodané tribuny malé haly rozjásal Ján Sýkora – 2:1.