Dynamo otočilo duel s Energií, Karlovy Vary zdolalo 5:3

12.3.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Přestože hned v úvodu prohrávali o dvě branky, dokázali hokejisté Pardubic vyhrát nad Karlovými Vary 5:3. Manko srovnali Ján a Petr Sýkorovi, poté se ve 34. minutě prosadil hezkým blafákem do bekhendu Tomáš Kaut. V závěru druhé dvacetiminutovce si sice puk nešťastně do sítě poslal Matěj Beran, v závěrečné části hry ale připravil rozhodující akci dvou na jednoho, jež rozdílovým gólem využil Filip Zadina nádherným zakončením. Vítězství pojistil přesilovkovou trefou v závěru Lukáš Nahodil svým čtvrtým gólem v play out.

UDR3, neděle 12.3.2017 od 17:00 hodin, Tipsport arena
HC Dynamo Pardubice

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 7:05 P. Sýkora (Rolinek, Trončinský; 5/3), 28:27 J. Sýkora (Nedbal, Zajíc; 5/4), 33:23 T. Kaut (Zajíc), 46:01 Zadina (T. Kaut, Beran; 5/5), 53:24 Nahodil (Rolinek, Trončinský; 5/4) – 2:55 Dušek (Mikulík; 5/5), 5:22 Stloukal (Flek; 5/5), 39:31 Rachůnek (5/5). Rozhodčí: Hejduk, Horák – Flegl, Kotlík. Vyloučení: 6:8 (2:3, 3:3, 1:2). Využití: 1:0. Diváci: 3024. Střely na branku: 23:26 (5:9, 12:9, 6:7). Srážky: 13:6. Vhazování: 28:32. Blokované střely: 9:6. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
HC Dynamo Pardubice: Hübl – Ovčačík, Trončinský, Chaloupka, Nedbal, Ščotka, Havlík, Zajíc – P. Sýkora, Poulíček, Rolinek – J. Sýkora, M. Kaut, Tomášek – Beran, Nahodil, Hubáček – Zadina, T. Kaut, Panna – Špirko. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Benák, Weinhold – Mikulík, Dušek, Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Tomeček, Tuominen, Stloukal – Flek, Harkabus, Beránek. Trenéři: Jan Tlačil a Mikuláš Antonik.

Hokejisty Pardubic a Karlových Varů čekal první ze šesti vzájemných zápasů, které mají v závěru sezony na programu. Důležité mače, a to hned čtyři, přijdou v baráži.

Karlovarský nástup mírnil v přesilovce Sýkora

Hosté z Karlových Varů vstoupili do zápasu natěšení a v úvodu utkání si vynutili převahu, kterou také dokázali zhodnotit dvěma brankami. K prvnímu zásahu jim pomohla hrubka v obraně Dynama, kterou využil osamocený Antonín Dušek – 0:1.

A nebylo to vše. Za dvě a půl minuty vlétli za odraženým pukem od zadního mantinelu Flek s Petrem Stloukalem, který pohotovou střelou využil nedorozumění mezi pardubickými hráči – 0:2.

Dynamu pak hodně pomohla dvojice faulů, kterých se Vary během krátké chvíle dopustily, a následná přesilovka pět na tři. Domácím chvílí trvalo, než se před Závorkou srovnali, ale pak Rolinek nabil Petru Sýkorovi, proti jehož bombě nemohl karlovarský brankář zasáhnout – 1:2.

Rušné momenty tím ještě neskončily. Energii mohl dvoubrankový náskok vrátit Beránek, ovšem před odkrytou brankou mířil jen do tyčky. Hosté byli i nadále nebezpečnější, což dokumentovala šance Fleka, po které si Hübl nebyl úplně jistý, jestli má puk ve své moci. Těsné vedení Karlových Varů neovlivnily ani další přesilovky.

Pardubice otočily skóre, ale o vedení přišly

Druhou část odstartovali s šancí naopak domácí a Ján Sýkora mohl při přečíslení dvou proti jednomu srovnat, jenomže Závorku neprostřelil. Energie pak dostala k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. Dvě dobré možnosti měl Flek, ovšem ani jedna jeho střela z blízka brankou neskončila. Už při hře v pěti sebral Závorka fantastickým zákrokem lapačkou jasný gól Petru Sýkorovi, který mířil do poloprázdné branky.

Ve 29. minutě už se domácí z vyrovnání radovat mohli. Ján Sýkora si při přesilovce nabruslil mezi kruhy a pak poslal kotouč do šibenice – 2:2.

Dynamo po gólu ožilo a nadále se tlačilo do útoku. A ve 34. minutě šli domácí poprvé v utkání do vedení. Tomáš Kaut zůstal neobsazený za karlovarskými obránci a po rychlém blafáku zavěsil kotouč pod horní tyč – 3:2.

Jednobrankový náskok Pardubice udržely jen do samotného závěru druhé třetiny. Hübl vyrazil střelu ze strany před sebe a Tomáš Rachůnek v souboji se dvěma pardubickými beky plácl do puku, který poté doklouzal do opuštěné branky – 3:3.

Výhru zařídili Zadina s Nahodilem

Pohnout s remízovým stavem mohl ve 44. minutě Nahodil, který pláchl obránci, ale jeho chytré zakončení do protipohybu Závorka přečetl. Gólem skončilo až další přečíslení, které po přihrávce Tomáše Kauta zakončil střelou o tyčku Filip Zadina – 4:3.

Pardubice následně získaly přesilovou hru, ale v té už nebezpečné nebyly, nedařilo se jim přejít útočnou modrou čáru. Energie věděla, že musí přidat na útočné píli a před Hüblem začalo být živo. Dlouho ovšem bez větších šancí. A tak znovu udeřilo Dynamo. Rolinek v přesilovce nabil Lukáši Nahodilovi, který se z mezikruží trefil naprosto přesně – 5:3.

Jednu z poslední šancí na zvrat měly Karlovy Vary při nabídnuté přesilovce, kterou nesehrály špatně, ale potřebná střelba chyběla. Na výhře Dynama nic nezměnila ani závěrečná šance Beránka, kterou Hübl jistým zákrokem zlikvidoval.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Ani si nedovedete představit, jak jsem za hráče šťastný, že jsme konečně vyhráli za tři body. V šesté minutě by si asi na nás nikdo nevsadil, protože jsme udělali dvě hrubé chyby a opět prohrávali. Strašně si cením toho, že jsme dokázali výsledek otočit, ačkoliv jsme dostali další smolný, spíše vlastní gól na 3:3. Dobře jsme osvěžili sestavu mladými hráči, na kterých byla vidět velká chuť za odpovědnost. Do kabiny míří veliká pochvala za to, jak jsme to zvládli, stejně tak děkujeme fanouškům za neustálou podporu.“

Jan Tlačil (HC Energie Karlovy Vary): „Začali jsme zápas dobře, dali jsme dva rychlé góly, ale pak jsme Pardubicím nabídli moc přesilovek a soupeř je využil.“

Vzájemné zápasy 2016/2017
4.10.16 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 5:3