9.4.2007

Moeller rozžehl plamen naděje, vybojoval v Praze pátý zápas!

AKTUALIZOVÁNO O NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY A FOTOGRAFIE!!! Skvělá práce! Hokejisté HC Moeller Pardubice dokázali vyhrát první finálový zápas. V T-Mobile Areně po bravurním výkonu zvítězili 5:2 a série se tak vrací do Pardubic. Základ vítězství byl položen už v první třetině, kterou HC Moeller po brankách Jana Čalouna a Tomáše Linharta vyhrál 2:0. V úvodu prostředního dějství se prosadil opět Tomáš Linhart a Moeller vedl 3:0. Sparta sice snížila, ale Pardubičtí úspěšnými zásahy Zdeňka Ondřeje a Libora Pivka odskočili na 5:1. V napínavém závěru Petr Ton snížil z trestného střílení, ale Moeller přesto, že závěr dohrával ve dlouhém oslabení ve třech, dovedl utkání do výhry 5:2.

O2 extraliga, F4, pondělí 9.4.2007, T-Mobile Arena

2:5
0:2, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 33:46 Hlinka (Ptáček), 54:02 Ton (trestné střílení) – 6:48 Čaloun (Pucher), 12:15 Linhart, 25:12 Linhart (Pivko), 34:58 Ondřej (Hlinka), 45:22 Pivko (Čaloun). Rozhodčí: Homola, Šindler – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 14 500 (vyprodáno). Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.
Sparta Praha: Duba – Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek – Zelenka, J. Hlinka, Hlaváč – P. Ton, Langhammer, Kratěna – Netík, Sivek, Dragoun – Podlešák, Štrba, Rob. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.
Dynamo Pardubice: Lašák – Linhart, Čáslava, Snopek, Havíř, Šeda, M. Čech, Koma – P. Sýkora, Blažek, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Andrašovský, Hlinka, Ondřej – Mrázek, Koukal, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Jan Čaloun se prosadil v přesilovce, Tomáš Linhart zase v oslabení

Pardubičtí v první třetině převzali sparťanskou taktiku z předešlých duelů. Nechali mistra hrát, ale od vlastní modré čáry odhazovali každý kotouč. Většinou ale ne na zakázané uvolnění, nýbrž po rychlých příhrách ujížděli do nadějných brejků.

Ve 4. minutě ujela dvojice Peter Pucher – Jan Čaloun, ale nahrávka mezi nimi neprošla. Tentýž útočný pár si ale spravil chuť o tři minuty později. HC Moeller hrál přesilovku (vyloučen byl Richard Stehlík, který vrazil na hrazení Libora Pivka) a po nabití Petera Puchera prošla střela Jana Čalouna přes Tomáše Dubu – 0:1.

Velkou šanci ke zvýšení náskoku měli Východočeši zhruba v polovině prvního dějství, kdy hráli více než minutu a půl přesilovku pět na tři. Sparta se ale ubránila, obrana domácích stačila i na tvrdou střelu Petra Sýkory z kruhu a nebezpečnou dorážku Tomáše Rolinka o pár momentů později.

Při následné hře pět na pět byl v čase 11:00 vyloučen Petr Koukal za hákování, ale naopak to byli Pardubičtí, kteří se radovali ze vstřelené branky. Tomáš Linhart totiž ujel se svým parťákem dva na jednoho, nepřihrával, ale z poměrně solidní vzdálenost z kruhu trefil přesně mezi tyčí a sparťanským gólmanem – 0:2.

Sparta se pak nadechla do ještě většího útočení, pomáhaly ji i nedovolené zákroky Pardubic. Asi největší šanci si Pražané vypracovali ve 14. minutě, kdy ujeli Tomáš Netík a Michal Dragoun sami na Jána Lašáka! Jenže jejich přihrávku brankovištěm gólman HC Moeller vystihl.

Pardubice se pak ubránily dalším dvěma oslabením, pykali Petr Koukal a David Havíř. V 18. minutě si hostující střídačka ještě povzdechla po promarněném brejku Petra Sýkory s Tomáše Rolinkem.

Moeller udržel nervy na uzdě a zvýšil náskok

Spoustu jiskřivých momentů nabídlo druhé dějství. Pardubice se držely úspěšné taktiky. Hrály uvolněně, nechaly soupeře tvořit. Ale možnost jít do přečíslení? Tak po ní Moeller šel jako hladový pes po kusu chleba.

I tak byl Moeller v počátku druhé třetiny aktivnější hostující celek. Nečekaný hrdina dne – obránce Tomáš Linhart – ve 26. minutě zvýšil na 0:3 z pohledu domácích. Jeho nahození propadlo Tomáši Dubovi do sítě.

Sparta vyburcovaná vyprodanou halou se chopila taktovky ještě důrazněji. Tvořila hru, tlačila se do šancí. Jenže pardubická obrana oproti předešlým duelům působila několikanásobně konsolidovaněji. Bekům pomáhali také zodpovědně vracející se útočníci.

Nápor Sparty byl přiživen hákováním Jaroslava Komy, jenž v čase 28:04 musel jít pykat na trestnou lavici. Dvě minuty ale na ní vydržel, byť domácí dostali svého soka pod soustavný tlak. Třeba Jaroslav Hlinka doslova vybídl vtipnou přihrávkou ke skórování Jana Hanzlíka, ale ten neuspěl.

I ve hře pět na pět dostávali Pražané svého soupeře pod tlak a zaslouženě se radovali ze snižující branky. Jaroslav Hlinka si totiž ve 34. minutě dojel pro vyražený kotouč a z ostřejšího úhlu jej prostřelil do sítě – 1:3.

Hra se pak poměrně přiostřila, rozhodčí pustili spornější zákroky na obou stranách, ale pozornosti jim neunikl krosček Marka Černoška. Diváci naházeli na led smetí, po chvilkové pauze se hrálo dál.

Moelleru stačilo dvanáct vteřin, aby se opět radoval ze třígólového náskoku. V závaru před Tomášem Dubou se nejlépe orientoval Zdeněk Ondřej – 1:4.

V závěru druhé dvacetiminutovky přestáli Východočeši další nápor Sparty, přežili bez úhony i vyloučení Libora Pivka, jenž byl potrestán za nedovolené bránění. Přestávku hostující hráči museli přivítat.

Pardubičtí fanoušci bouřili, Moeller přes vypjatý závěr dobyl pátý zápas

Sparta se snažila od prvního buly ve třetím dějství zatlačit hosty do jejich pásma, jenže ti se nedali. Pražané sice měli více ze hry, ale obrana HC Moeller Pardubice odolala jejich náporu v úvodu závěrečné třetiny.

A pak hosté udeřili. Peter Pucher zavezl ve 46. minutě touš do pásma, vystřelil, ale Tomáš Duba jej vyrazil pouze k Janu Čalounovi. Jeho dorážka opět skončila na hrudi gólmana Sparty, ale k puku se dostal Libor Pivko a nijak se s ním nemazal – 1:5.

Domácí se nadále tlačili dopředu, po zaváhání obrany HC Moeller se do samostatného úniku dostal Michal Dragoun a přestože zakončil, tak bylo nařízeno trestné střílení. Exekuce se ujal Petr Ton a prostřelil Jána Lašáka – 2:5.

V čase 55:46 si Miloš Říha vyžádal oddechový čas, aby odlehčil pardubické obraně, která se přece jen dostávala v některých momentech do úzkých. Jenže o čtrnáct vteřin později byl za vysokou hůl přísně vyloučen Zdeněk Ondřej. V přesilovce napálil Tomáš Netík horní tyčku.

Ještě větší komplikace pro hosty znamenalo vyloučení Petra Sýkory za krosček. Sparta měla 1:26 výhodu přesilovky pět na tři. A v čase 57:46 přišel další potrestaný zákrok hráče HC Moeller – Petr Čáslava byl vyloučen za faul loktem. Pardubičtí ale zápas dobojovali a ve čtvrtek se můžeme těšit na další finálové pokračování.