27.1.2006

Pardubice jedou ze Vsetína s prázdnou

Tak to čekal málokdo! Hokejový mistr z Pardubic nestačil na poslední celek tabulky, se kterým prohrál 2:5. Vítězství Vsetína řídil hattrickem útočník Tomáš Demel. Pardubické branky z holí Tomaže Razingara a Tomáše Rolínka nestačily.

Tipsport extraliga, 44. kolo, pátek 27.1.2006, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

5:2
2:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 11:10 Sakrajda (Janeček), 17:09 Demel (Zdráhal), 21:15 Stantien (Jenáček, Horák), 23:51 Demel (Steiner, Janeček), 59:29 Demel (Zdráhal) – 9:44 Razingar (Mikeska, Čáslava), 30:43 Rolínek (Hlinka, Sýkora). Rozhodčí: Polák – Klein, Dřinovský. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. Diváci: 2222. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Vsetín: Hovi – Kučný, Hrabal, Bauer, Horák, Spitzer, Bolf, Ponomarev – Stantien, O. Hruška, Jenáček – Demel, Steiner, Zdráhal – Sakrajda, Janeček, Duba – Rob, R. Hruška, Květoň. Trenéři: Břetislav Kopřiva a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Lašák (24. Hylák) – Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor – P. Sýkora, Rolínek, M. Hlinka – Mrázek, Blažek, Lubina – Čaloun, Koukal, Razingar – Mikeska. Trenéři: Vladimír Bezdíček a Petr Hemský.

Na Razingarův gól odpověděli Sakrajda a Demel

Zápas s hrůzným koncem přitom pro HC Moeller nezačal špatně. Východočeši v úvodu bez úhony přežili dvojnásobné oslabení po vyloučení Lubiny a Razingara, v němž se ale Valaši neprosadili. V 9. minutě se po vzájemné šarvátce trestalo na obou stranách, za katr putovali pardubický Rolínek a vsetínský Horák.

V čase 9:44 otevřel skóre útočník Tomaž Razingar, který využil Mikeskovu rychlou přihrávku mezi kruhy a střelou pod horní tyčku překonal vsetínského brankáře Hoviho – 0:1.

Odpověď domácích ale byla velice rychlá: za dvě a půl minuty se po Jenáčkově pasu prosadil nepokrytý Petr Sakrajda, jenž vyrovnal na 1:1.

Vsetínské vyrovnání domácí nabudilo, hosty přehrávali ve všech směrech. V 17. minutě se do velké šance prodral obránce Josef Hrabal. Nejprve se efektní kličkou zbavil bránícího zadáka soupeře, aby svou střelou těsně minul Lašákovu branku.

Tři minuty před koncem dostal domácí do vedení Tomáš Demel, který se doslova po hlavě vrhnul do dorážky Zdráhalovy střely – 2:1.

Domácí utekli na začátku prostřední třetiny

Start do druhé dvacetiminutovky se nedá označit jinak než za šílený. Vsetínští mladíci vlétli do prostředního dějství jako sršni a zkraje třetiny utekli na rozhodující rozdíl. Nejprve se po 75 sekundách prosadil Roman Stantien – 3:1.

O další dvě a půl minuty později potrestal předchozí Havířovu hrubost Tomáš Demel, jenž byl na konci bravurní kombinace domácích proti oslabené obraně Pardubic – 4:1. To už nevydržel brankář Ján Lašák, jenž se nechal vystřídat Alexandrem Hylákem.

Ani ne z poloviny zaplněný stadion Na Lapači si zápas skvěle užíval, chorály obíhaly vsetínský stánek. Pro Vsetín to byl velký hokejový večer.

HC Moeller se v polovině utkání dostal ke snížení, po Hlinkově příhře snížil na rozdíl dvou branek Tomáš Rolínek – 4:2.

V závěru druhé třetiny se domácí snažili aktivní hrou nepustit hosty ke slovu a to se jim dařilo. Šanci na zvýšení skóre měl ve 35. minutě útočník Steiner, ovšem jeho akce skončila pouze golfovou střelou, která nenašla cestu za Hylákova záda.

Vsetín si vedení pohlídal

Možnost ke snížení a zdramatizování stavu měli Pardubičtí zkraje posledního dějství, ve 45. minutě byl za držení hole vyloučen Richard Bauer, ale domácí oslabení přečkali bez větší úhony. Jistotou jim byl výkon brankáře Hoviho.

Ve 49. minutě putoval za katr střelec první branky domácích Petr Sakrajda, Moeller pálil na Hoviho ze všech stran, ale neuspěl. Obrana Valachů nájezd Pardubic přečkala a sebevědomí domácích podpořil faul Tomaže Razingara v 53. minutě.

Vsetín se v klidu zabydlil v obraně soupeře a o další dvě minutky se přiblížil velkému překvapení. V 56. minutě sice po Čáslavově střele zazvonila tyč Hoviho klece, ale domácí bojovníci šli směle za cenným vítězstvím. Minutu a půl před koncem mohl zvýšit vsetínské vedení Stantien, byl sám před Hylákem, ale jeho blafák skončil nastřelením brankové konstrukce.

Pardubičtí se sice pokusili v závěrečné minutě zdramatizovat hrou bez brankáře, ale sami inkasovali. Hattrick pro Tomáše Demela připravil Pavel Zdráhal a odstartoval tak finále velkých oslav Na Lapači.

Pardubičtí už pozítří míří na led severočeského Liberce, napravit si reputaci ale budou mít tuze těžké. Doma se HC Moeller představí až za týden v pátek, od 18.00 hodin přivítají hokejisty Třince. Mezitím je ještě čeká v úterý náročný duel v pražské T-Mobile Areně.

Rostislav Vlach (Vsetín): „Předvedli jsme velmi solidní hokej. Od Pardubic jsme očekávali mnohem lepší hru a větší odpor, ale to nijak nesnižuje výkon našeho týmu.“
Petr Hemský (Pardubice): „Jsem zklamaný. Podali jsem žalostný výkon. Od začátku jsme byli podráždění, opláceli a nechali se zbytečně vylučovat. Od druhé třetiny jsme se vrátili ke své hře, ale neproměňovali jsme šance.“