23.1.2024

Dynamo otočilo zápas v Budějovicích a vítězí posedmé v řadě!

Pardubičtí hokejisté zvítězili v utkání 39. kola Tipsport extraligy na ledě Českých Budějovic 4:3 a prodloužili vítěznou sérii na sedm zápasů! Dynamo na jihu Čech většinu zápasu prohrávalo, ale ve třetí třetině zápas otočilo na svou stranu. Svými góly se pod výhru podepsali Peter Čerešňák, Lukáš Sedlák, Matej Paulovič a rozhodující branku vstřelil Tomáš Hyka. Pardubice mají po výhře v Budějovicích na čele tabulky pětibodový nások na druhou Spartu.

Tipsport extraliga, 39. kolo, úterý 23.1.2024, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

3:4
2:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 01:18 Harris (Beránek; 5/5), 08:39 Beránek (Kondelík; 4/5), 26:47 Simon (Štencel; 5/4) – 09:52 Čerešňák (Radil; 5/4), 23:22 Sedlák (Hyka, Pánik; 5/5), 45:25 Paulovič (Čerešňák, Kaut; 5/5), 50:48 Hyka (Čerešňák, Radil; 5/4). Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Blažek. Diváci: 6025. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:36 (10:11, 12:13, 12:12). Zblokované střely: 21:16. Hity: 6:3. Vhazování: 33:43. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Doudera, Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Pýcha – Ordoš, Kondelík, Gulaš – Beránek, Harris, Kubík – Simon, Přikryl, Valský – Toman, Vopelka, Koláček.
Dynamo Pardubice: Klouček – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Říčka.

Dynamo v Budějovicích brzy prohrávalo o dvě branky, ale náskok soupeře se podařilo smazat.

Peter Čerešňák snižoval na 1:2 v početní výhodě a vstřelil už 40. přesilovkovou branku Dynama v této sezoně. Pardubičtí tak nadále potvrzují, že v této činnosti jsou nejlepší napříč extraligovými týmy.

Ve druhé třetině srovnával Lukáš Sedlák. Kapitán týmu bodoval už v 11. utkání v řadě, jeho bodová série je v této sezoně nejdelší mezi všemi extraligovými hráči.

Na gól Lukáše Sedláka přihrával Richard Pánik, který si připsal první kanadský bod v dresu Dynama.

Motor se dostal znovu do vedení, na které ve třetí třetině odpověděl Matej Paulovič. Asistoval mu Martin Kaut, který také prodloužil svou bodovou sérii, nyní už na sedm zápasů.

Dynamo se dostalo poprvé do vedení a zároveň rozhodlo o své výhře další využitou přesilovou hrou v 51. minutě. Tomáš Hyka v předbrankovém prostoru tečoval střelu Petera Čerešňáka. Čero i Hyčmen si připsali svůj druhý bod v zápase.

V pardubické brance naskočil v Budějovicích Milan Klouček, tým podržel v několika důležitých situacích a připsal si 22 úspěšných zákroků.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobré hned první střídání, ale po ztrátě puku nás o chvíli později soupeř potrestal, a v naší přesilovce jsme později dostali další gól. Na to si musíme dát pozor, ale bylo super, že jsme se vrátili do zápasu ještě v té samé přesilovce. Myslím si, že výkon v první třetině byl od nás přesto povedený. Naopak druhá třetina se nám nepovedla. Tam jsme měli spoustu ztrát. Z našeho pásma jsme pouze čipovali kotouče ven a soupeř nás pak dostával pod tlak. Ve třetí třetině jsme ten zápas otočili a posledních 12-13 minut hráli velmi dobře systémově. Soupeře jsme nepouštěli k nám do pásma a zvládli jsme to, za což bych chtěl týmu poděkovat. Tady je to vždy hodně těžké a my získali 3 body."