Ze severu jedou Pardubice s prázdnou. Závěrečný tlak přišel pozdě

20.10.2009 | Jan Hrabal

LITVÍNOV — Půltucet gólů inkasovali hokejisté HC Eaton Pardubice v utkání 18. kola v Litvínově. Eaton tak po dvou vítězstvích okusil porážku. Východočeši sice zásluhou Petra Sýkory vedli, domácí však zápas zcela otočili. Nic na tom nezměnily ani tři pardubické branky v závěru.

18. kolo, úterý 20.10.2009 od 17:30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov

Branky a nahrávky: 15:30 Lukeš (Reichel, Jánský), 21:22 Lukeš (Pilař, Reichel), 24:20 Reichel (Lukeš, Švarný), 43:51 Reichel (Jánský, Lukeš), 52:04 Jenáček (Hübl, Pilař), 56:00 Kroupa (Pilař, Reichel) – 12:31 Sýkora (Pivko, Špirko), 57:47 Píša (Kolář II, Genoway), 59:29 Zohorna (Koukal, Nakládal), 59:47 Genoway (Cetkovský). Rozhodčí: Jebavý, Hodek – Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:7, navíc Klejna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 4:2. Diváci: 5229. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:4.
Litvínov: Franěk – Pilař, Kroupa, Gureň, Švarný, Punčochář, Skuhrovec, Stříteský, Kubát – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Majdan, Vopat – Gerhát, Trávníček, Heinisch – Klejna. Trenéři: Jiří Kučera a Jiří Šlégr.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Buchtele, Kousal, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Aukce retro dresů Dynama

Petr Sýkora vstřelil devátý gól v osmi zápasech

Nepříjemnou roli měli na severu Čech hráči Eatonu. V duchu pokračující série domácího celku, který doma střídá výhry a prohry, musel dnes domácí celek zvítězit a tak se také stalo.

Nepomohla ani úvodní branka Sýkory, který poslal Pardubice do vedení krásnou střelou mezi betony domácího brankáře – 0:1.

Domáím se v závěru první třetiny podařilo vyrovnat, když se tečí Reichelova nahození prosadil Lukeš – 1:1. Vedení mohl ještě před odchodem do kabin vrátit na stranu Pardubic Zohorna, ale jeho lišácké nahození z poza branky se od Fraňka do sítě neodrazilo.

Litvínov utekl…

Druhá třetina byla pro Pardubice velmi nešťastná. Eaton sehrál dlouhou sérii oslabení, když Klejna dostal za faul kolenem dokonce pětiminutový trest a domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když v přesilovce trestali Reichel s Lukešem – 3:1.

Závěr druhé části pak patřil hostujícímu celku, ale územní převahu nedokázali proměnit v kontaktní branku ani Starý s Koukalem.

… Pardubice snižovaly příliš pozdě

Když se pak na v úvodních minutách třetí fáze prosadil Reichel, zatáhli se domácí do obrany a vyráželi k ojedinělým, ale smrtícím brejkům. Když pak Kroupa v 56. minutě zvyšoval již na 6:1, zdálo se být rozhodnuto a diváci pomalu opouštěli ochozy.

Pardubice se ke gólovému představení rozehrály až v posledních třech minutách zápasu, když jim k tomu domácí vydatně pomohli školáckými fauly v obraně. V první přesilové hře se parádně prosadil od modré Aleš Píša a Zohornovo zakončení k tyči bylo dokonalou tečkou rychlé kombinace. Gólovou tečku za dnešní přestřelkou pak vykouzlil po rychlé akci brankou 13 vteřin před koncem Colby Genoway.

Jiří Šlégr (HC Benzina Litvínov): „Naše první třetina nebyla taková, jak jsme si představovali. Klukům jsme to po ní řekli, že pokud budeme takhle dále hrát, tak dostaneme spoustu gólů. Myslím si, že si to mužstvo uvědomilo. Je pravda, že dnešní zápas rozhodly přesilovky, které jsme dobře sehráli a dali v nich konečně góly. Za stavu 6:1 jsme stáhli klíčové hráče, aby si odpočinuli a bohužel jsme dostali pár nešťastných gólů, za což jsme mužstvo museli pokárat.“

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): S první třetinou jsme byli vcelku spokojeni, hráli jsme dobře a byli v pohybu. Dostávali jsme se do šancí, které jsme ale neproměňovali. Nevím, co se pak stalo. Do druhé třetiny jsme nenastoupili dobře a tak, jak my jsme přehrávali Litvínov v první části, tak on pak přehrával nás. Přestali jsme bruslit, byli jsme vylučovaní a domácí mužstvo sehrálo excelentně přesilové hry. Za stavu 6:1 přišlo zkorigování i z toho důvodu, že domácí už ztratili stoprocentní koncentraci na zbytek utkání.“

Vzájemné zápasy 2009/2010
18.9.09 Dynamo Pardubice – Litvínov 9:3