13.2.2015
Pavel Kuba, David Záruba

Zakleté Rondo. Ani podruhé to Pardubicím v Brně nevyšlo

BRNO — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli ve 46. kole Tipsport extraligy na ledě Komety Brno 1:7. Domácím se vydařila první třetina, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Pardubičtí hokejisté sice měli několik šancí, ale ty využít nedokázali. Kometa naopak postupně navýšila své vedení. Čestný úspěch Pardubic zaznamenal ve třetí třetině Petr Sýkora‬.

Tipsport extraliga, 46. kolo, pátek 13.2.2015, Hala Rondo

Kometa Brno

7:1
3:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 2:35 Vondráček (Dočekal, Koreis; 5/5), 18:16 Ton (Dočekal; 5/5), 19:48 Kempný (Hruška, Hanzlík; 5/5), 22:56 Káňa (Dočekal, Čermák; 5/5), 23:09 Mrázek (Ostřížek, Němec; 5/5), 30:09 Dočekal (Čermák, Hanzlík; 5/5), 40:39 Ton (Ptáček, Malec; 5/5) – 40:54 Sýkora (Tybor, Havlík; 5/5). Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:7 (3:1, 2:2, 4:4), navíc Cetkovský (Pardubice) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 41:19 (11:4, 19:9, 11:6). Srážky: 12:10. Vhazování: 30:25. Blokované střely: 5:12. Průběh utkání: 7:0, 7:1. Nejlepší hráči: Martin Dočekal – Michael Špaček.
Kometa Brno: Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Bilčík – Honejsek, Hruška, Ton – Dočekal, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák, R. Zohorna – Ostřížek, Němec, Mrázek. Trenéři: Vladimír Kýhos, Martin Pešout a Karel Beran.
Dynamo Pardubice: Kristan (23:09 Halász) – Čáslava, Gregorc, Čutta, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Korím – Sýkora, Marcinko, T. Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Semorád, Cetkovský, Starý – Kaut, Špaček, Voženílek. Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.

Ztracené body ze zápasu se Zlínem chtěli pardubičtí hokejisté získat na ledě Komety Brno. Ani tentokrát ale proti Brnu v jeho hájemství neuspěli.

Domácí si vytvořili tříbrankové náskok, Nahodil trefil tyč

První třetina duelu s Pardubicemi byla pro Brno jako z říše snů. Domácí byli velmi nebezpeční už v úvodní přesilové hře, brankou svůj výborný vstup do utkání dokázali podtrhnout až po konci početní výhody.

Dočekal našel mezi kruhy dobře najetého Tomáše Vondráčka, který svůj průnik zakončil otevírací trefou – 1:0. Pardubičtí mohli skóre korigovat ve třinácté minutě, puk však po střele Radila a dorážce Nahodila skončil jen na tyči brněnské brány. Klíčový okamžik prvního dějství.

Dále totiž stříleli branky jen Brňané, přidali ještě dvě. Když hosté z východu Čech nevyužili obrovský závar podpořený dělovkami Benáka z mezikruží a dvěma ztracenými brněnskými hokejkami, vzali si gólové slovo zase domácí.

Petr Ton perfektní bekhendovou kličkou na dlouhou hůl zametl u zadní tyče puk do pardubické brány – 2:0. Další přesný zářez přidal dvanáct vteřin před první sirénou reprezentační obránce Michal Kempný – 3:0. Ofenzivně laděný bek si po pasu od Hrušky najel do útočného pásma a prudkou dělovkou propálil Kristana mezi betony.

Kometa navýšila své vedení

Druhá třetina nabídla identický výsledek jako část první. Čtvrtou trefu přidal po třech odehraných minutách Jan Káňa, který po perfektním pasu od Dočekala nemohl netrefit prázdnou bránu – 4:0. Další branka na sebe nechala čekat pouhých třináct vteřin, když před Kristanem osamocený Petr Mrázek mířil přesně do černého – 5:0.

Ani následné vystřídání brankářů Pardubicím nepomohlo. Halász sice ještě vychytal Ostřížka, na akci důrazného Martina Dočekala byl ale krátký – 6:0. I hosté měli ve druhé třetině několik šancí, únik mladíka Špačka ale branku nepřinesl.

Čestný gól zaznamenal Sýkora

Třetí třetina žádné drama již nenabídla. Hned po třiceti devíti vteřinách dokončil úspěšně Petr Ton přečíslení dva na jednoho a navýšil vedení Komety – 7:0. O čestný zářez se postarali i hosté, když čtvrtinu minuty nato prostřelil přesouvajícího se Čiliaka Petr Sýkora – 7:1. Další branka už v zápase k vidění nebyla.

Šanci na skórování měl sice ještě Koreis, ale neuspěl. Osmou trefu mohl pět minut před koncem přidat z trestného střílení Němec, Halász ho ale pefektním zákrokem vychytal.

Konec zápasu se nesl ve znamení potyček, strkanic a pěstní výměny mezi Dočekalem a Cetkovským, ve které měl hostující útočník mírně navrch. Na výsledku se ale nic nezměnilo, Kometa vyhrála 7:1.

Karel Beran (HC Kometa Brno): „Do utkání jsme vstoupili výborně, vytvořili si tlak a několik šancí. Samozřejmě ty měl i soupeř, nás ale perfektně podržel Marek Čiliak. Ze začátku druhé třetiny jsme dali dva slepené góly a tím se zápas zlomil. Zbytek už jsme si zkušeně pohlídali."

Miloš Říha st. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně, Kometa si vytvořila tlak a přehrávala nás. Svůj nástup potvrdila i vstřelenými brankami. Co jsme před zápasem nechtěli udělat, jsme přesně udělali a soupeře pustili do několikabrankového vedení. Kometa kombinovala, hrála v klidu a zaslouženě vyhrála, přehrála nás.