20.10.2017
Marek Votke

Vyrovnanou bitvu s Motorem urvali starší dorostenci v nájezdech

PARDUBICE — Starší dorostenci přivítali na svém ledě lídra skupiny C Motor České Budějovice a k vidění byla mimořádně vyrovnaná bitva. Jako první se v oslabení prosadili hosté zásluhou Nováka a zhruba v polovině utkání potom skóroval Koffer. Utkání nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých o druhém bodu pro Dynamo rozhodl Tomáš Zeman.

NOEN extraliga staršího dorostu, 13. kolo, pátek 20.10.2017, Budvar aréna

České Budějovice

2:1sn
0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 33:35 Koffer (Leder), 65:00 rozhodující samostatný nájezd Zeman – 21:08 Novák (Řezáč, J. Čížek). Rozhodčí: Jaroš – Svobodová, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Dubovčí, Jelínek, Leder, Oliva, Pejzl, Secký – Antoníček, Bucek, Koffer, Kostka, Poul, Rohlík, Rozlílek, Šír, Tobiáš, Trejbal, Zeman.
České Budějovice: Svoboda – A. Čížek, Hubata, Kubíček, Pánek, Šafář, Škola, Vávra – Beránek, J. Čížek, Egert, Grossmann, Hrubec, Krcho, Masopust, Melichar, Novák, Petřík, Řezáč, Silný, Vaculík.

První třetina pátečního střetnutí starších dorostenců byla spíše zahřívací. Oba týmy si sice vytvořily několik zajímavých příležitostí – na Vlka se sám řítil budějovický Vojtěch Krcho, domácí Filip Koffer zase pálil z první z bezprostřední blízkosti přímo do Svobody, ale žádná z těchto ani dalších šancí se neujaly. Nepomohly ani dvě přesilovky Pardubic a jedna českobudějovická, do kabin se tak po první siréně odcházelo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupily lépe domácí Budějovice i přes to, že Dynamo prostřední část zahajovalo přesilovkou. Ve dvaadvacáté minutě se ve vlastním oslabení uvolnil mladší dorostenec Pavel Novák a tváří v tvář Tomáši Vlkovi si věděl rady – 0:1.

Velikou šanci na navýšení vedení měl o pár chvil později budějovický Martin Beránek, jenž byl po hrubce domácí obrany úplně sám před Vlkem, ale nezakončil ideálně. V domácím dresu zase samostatný únik spálil Vít Rozlílek, jenž si už položil Svobodu, ale nedokázal kotouč zvednout přes jeho beton.

Pár vteřin po Rozlílkově šanci se ale domácím přece jen podařilo vyrovnat, když Lederovu střelu od modré čáry propasíroval za záda českobudějovického brankáře Filip Koffer a určil stav po druhé třetině – 1:1.

Třetí třetina se nesla ve velmi vyrovnaném duchu a přinesla několik velkých šancí na obou stranách. Krásným příklepem v úvodu orazítkoval břevno pardubické branky Michal Silný. O chvíli později Motoru znovu hrozil v oslabení, osamocený Jakub Čížek ale před Vlkem dostal přihrávku na paty a nezakončil ideálně.

Skórovat se nepodařilo ani domácím a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm měl asi největší příležitost domácí Radek Šír, který dotíral na hostujícího brankáře Svobodu, ale nedokázal procpat kotouč za jeho záda. Branka tedy nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy.

V této loterii padly celkem tři branky – za Dynamo se krásným blafákem do bekhendu prosadil Daniel Blažej a Tomáš Zeman, který tak rozhodl o dvou bodech pro Pardubice, protože za Motor skóroval pouze Pavel Novák – 2:1.