Varování: Dynamo prohrálo na ledě Slavie 2:3

29.8.2017 | Jan Hrabal

PRAHA — Druhou prohru v řadě si v sérii přípravných utkání připsali hokejisté Dynama. Východočeši nestačili v Edenu pražské Slavii, které podlehli 2:3. O branky hostí se podělili Peter Quenneville a Patrik Poulíček.

Přát., úterý 29.8.2017 od 18:30 hodin, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 30:38 Kopta (Nedvídek; 5/5), 42:34 Šafránek (Novák; 5/5), 52:23 Jankovský (Kasík, Holý; 5/4) – 4:54 Quenneville (J. Sýkora, Trončinský; 5/5), 47:08 Poulíček (5/5). Vyloučení: 2:3 (1:1, 1:0, 0:2). Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Slavia Praha: Frodl – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Barák, A. Růžička, Ryzák – Krejčík, Šafránek, Doležal – Jankovský, Nedvídek, Kopta – Kubica, Šagát, Krliš – Tejral, Furch, Heldák.
HC Dynamo Pardubice: Polívka – Holland, Trončinský, Grebeňuk, Wishart, Ščotka, Čáslava, Havlík – P. Sýkora, Dušek, Rolinek – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Quenneville – Kaut, Poulíček, Perret – Beran.

Aukce retro dresů Dynama

Utkání začalo se zpožděním, důvodem byla závada na autobuse Dynama u Prahy, kterou se nakonec po dvou a půl hodinách podařilo odstranit. Východočechy hnalo dopředu takřka domácí prostředí necelé stovky fanoušků Pardubic.

Vstup do zápasu se lépe podařil Pardubicím, neuteklo ani pět minut a po rychlém brejku hosté vedli. Po přihrávce od Jána Sýkory se nemýlil Peter Quenneville – 0:1. Dynamo mohlo navýšit vedení v přesilovce, Kubicovo sekání ale nepotrestalo.

Pražané měli velikou šanci v 16. minutě, Kubica v ní ale po obratné kličce minul pardubickou branku, kterou hájil Patrik Polívka. V závěru úvodní dvacetiminutovky se hosté ubránili slávistické přesilovce.

Ve 24. minutě Doležal křižným pasem našel Nedvídka, jehož okamžitou ránu dokázal zastavit přesouvající se Polívka, domácí srovnali krok v polovině základní hrací doby. Ondřej Kopta prostřelil v tomto zápasu pardubického brankáře ranou na lapačku – 1:1.

Východočeši se snažili vrátit vedení na svou stranu, v závěru druhé části hry měli několik šancí, ale všechny slávistická obrana v čele s Dominikem Frodlem pohlídala.

Slávisté opět vedli, a to ve 43. minutě, kdy Jan Novák poslal puk do jízdy Davidu Šafránkovi, který se obtočil kolem branky a střelou po ledě prostřelil Polívku mezi betony – 2:1.

Pardubicím pomohla ke srovnání chyba slávistického gólmana, ve vlastním oslabení mu uzmul puk za brankou Patrik Poulíček a spěšně jej po otáčce dopravil do sítě – 2:2.

Vyrovnaný stav netrval dlouho, v 53. minutě využili domácí přesilovku, po necelé minutě Holý po modré čáře našel Kasíka, jehož ránu vytěsnil Polívka jen k Václavu Jankovskému a ten bez problémů doklepl puk do odkryté klece – 3:2.

Hosté v závěru riskovali, poslední minutu odehráli v šesti hráčích v poli, Slavia ale těsný náskok uhájila.

Vzájemné zápasy 2017/2018
29.8.17 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 3:2