28.9.2004

V dohrávce 1. kola uspěl Zlín

Ani ve svém šestém zápase nedokázali pardubičtí hokejisté zvítězit, na domácím ledě podlehli mistrovskému Zlínu 1:3. Domácí tým se dostal do vedení, ale hosté dokázali ještě v první třetině vstřelit tři branky a otočit tak stav. Pardubice na zlínský obrat nestačily zareagovat.

Tipsport extraliga, 1. kolo, úterý 28.9.2004, ČEZ Arena Pardubice

1:3
1:3, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 1:36 Blažek (Dopita) – 2:35 Erat (Leška), 13:29 Erat (Blaťák), 17:09 Blaťák. Rozhodčí: Husička – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7 navíc P. Sýkora (Pardubice) a Okál (Zlín) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 8270. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Hylák (21. Kameš) – Novotný, Mudroch, Snopek, Čáslava, Linhart, Havíř – Blažek, Dopita, Korhoň – Hejduk, Hemský, Bulis – Sýkora, Divíšek, Rolínek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: František Výborný a Jiří Šejba.
Berani Zlín: Murín – Blaťák, Galvas, R. Hamrlík, Nosek, Tesařík, Vosátko – Balaštík, Barinka, Čajánek – Čech, Erat, Jenáček – Kováčik, Kristek, Leška – Mokrej, Okál, Záhorovský. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.

Na bleskový nástup rychlá odpověď

Pardubice vstoupily do utkání daleko aktivněji, od první minuty diktovaly tempo hry a prakticky ihned byly odměněny. Hned po 96 vteřinách se poprvé hnulo skóre. Dopita vyhrál bully před Murínem, namáznul Blažkovi, který svižnou střelou zápěstím překonal gólmana týmu HC Hamé – 0:1. Odpověď soupeře byla neméně rychlá: Leška nahrál Eratovi, který blafákem překonal domácího brankáře Hyláka – 1:1. O další minutu pozdě si tlak vytvořila Koukalova formace, vynutila si přesilovku, ale ještě před ní rozpustila útočný uragán. Publikum aplaudovalo jako v této sezoně ještě nikdy jindy, ale gól si nepřivolalo. Po deseti minutách ale pardubická aktivita ochladla a Zlín to vycítil. Ve 14. minutě přihrál Blaťák Eratovi, který svým druhým gólem v tomto utkání otočil stav – 1:2. Pardubičtí po druhém gólu znervóznili, nevycházela jim rozehrávka. Úvodní tlak byl ta tam. Ještě hůř bylo v 18. minutě, kdy se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Za střelce byl označen Blaťák – 1:3. V závěru první třetiny byl vyloučen hostující brankář Murín za zdržování hry, do druhé třetiny tak domácí nastupovali s téměř minutou a půl výhody přesilové hry.

Vázla rozehrávka

Hned v začátku druhého dějství zabrnkal domácím příznivcům na nervy hostující Čajánek, když jeho střela orazítkovala tyčku. Rozhodčí Husička se rozhodl celou situaci konzultovat s videorozhodčím, ale branka uznána nebyla. Poté se vytáhl nový muž v brance Pardubic, Jaroslav Kameš, jenž zlikvidoval zdvojený pokus Barinky. Ve 23. minutě byl vyloučen střelec Erat, nejvíce po gólu volal agilní Průcha, jenž se natlačil před Murína, ale neuspěl. V polovině třetiny se do rozmíšky dostali Havíř a Čajánek, aktivnější byl hostující útočník, ale za katr šli oba na dvě minuty za hrubost. O 50 vteřin byl navíc vyloučen pardubický útočník Tomáš Divíšek a hosté měli 110 sekund výhodu přesilovky čtyři na tři. Největší šanci měl Balaštík, ale jeho střelu skvělým přesunem domácí brankář kryl. Když se hrálo v pěti na obou stranách, vystartoval na zteč Hemský, dostal se až před Murína, ale červené světlo nerozsvítil. Dvě minuty před koncem prostředního dějství se ještě do sebe zaklesli Havíř s Čajánkem, sudí Husička celý incident vyřešil domluvou. Pardubičtí hokejisté se snažili, ale spíše než se soupeřem bojovali sami se sebou.

Dohrálo se bez branek

V posledním dějství se pardubickým hokejistům nedařilo, vázla rozehrávka, tým HC Hamé hrál, co potřeboval. Hosté se nikam nehrnuli. Trenér Výborný zúžil hru na tři formace, ale kýžený efekt. Domácí se trápili, solidně naplněné tribuny spíše vzdychaly. Co na plat, že se domácí forvardi snažili o akce… V 54. minutě ujel hostující útočník Barinka, v samostatném úniku se pokusil o blafák do forhendu, ale beton Kameše se blýskl… Hned za chvilku se do šance dostal Dopita, ale neuspěl. Čtyři a půl minuty před koncem byl vyloučen hostující bek Galvas, Pardubice dostaly svého soka pod tlak, hostující tým si musel vzít oddechový čas, kterým zastavil poslední snažení domácích borců. Po přesilovce již gól nepadl, domácí příznivci odcházeli domů opět nepotěšeni, Pardubice prohrály 1:3.

Dohrávané kolo skončilo nezdarem, možnost nápravy má HC Moeller Pardubice již tento pátek, kdy od 18.00 v Duhové aréně přivítá nováčka z Jihlavy.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Měli jsme parádní začátek, kolem třetí minuty jsme to měli zlomit, ale přišla jedna hrubka při prvním gólu a mužstvo se dostalo dolů. Ve třetí třetině nás Zlín do šancí moc nepouštěl, bylo to z jeho strany takticky vedené utkání. Hejduk nedohrál kvůli poranění kolena, nechtěli jsme riskovat nějaké vážnější zranění. Je třeba si dál věřit a neházet flintu do žita.“

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé Zlín): „Pro nás bylo velmi důležité, že jsme se po úvodním gólu domácích rychle vrátili do hry. Pak jsme vyloženě vyčkávací taktikou čekali na chyby pardubického mužstva. Po třetím gólu jsme už začali věřit, že domácí se budou psychicky trápit a zazdili jsme to. Trochu nám to zkomplikovalo zranění Tesaříka, u kterého je podezření na otřes mozku.“