10.1.2006

To byla jízda! Pardubice rozsápaly Medvědy hned na začátku utkání

Takový začátek pardubičtí hokejisté dlouho nezažili. V utkání ve Zlíně stihli během deseti minut nastřílet čtyři branky a pak už jen v klidu kontrolovali vývoj střetnutí. Pardubický brankář Ján Lašák navíc neinkasoval. Po Super Six se HC Moeller vrátil do extraligového kolotoče ve velkém stylu. O branky v brance HC Hamé se postupně podělili útočníci Tomáš Rolínek, Petr Koukal, Petr Sýkora, Miroslav Hlinka a obránce Jan Snopek.

Tipsport extraliga, 39. kolo, úterý 10.1.2006, Zimní stadion Luďka Čajky

0:5
0:4, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 0:57 Rolínek (Snopek), 3:49 Koukal (Kántor, Mrázek), 5:07 P. Sýkora (Mikeska, M. Hlinka), 9:21 M. Hlinka (P. Sýkora), 25:10 Snopek (Blažek). Rozhodčí: Rejthar – Český, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 4325. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:5.
Berani Zlín: Murín (6. Jarina) – Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas – Kristek, Leška, Mokrejš – Okál, Král, Melenovský – Barinka, M. Čech, Rachůnek – Kovář, Záhorovský, Kubiš. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor, Mudroch – Rolínek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Mikeska, M. Hlinka – Čaloun, Koukal, Mrázek – Nakládal, Starý, Korhoň. Trenéři: Vladimír Bezdíček a Petr Hemský.

Tornádo ve zlínské obraně od první minuty

Takový úvod fanoušci HC Hamé dlouho nepamatují. V 57. vteřině Rolínek načal pardubické galapředstavení symbolickou akcí – rychlost, důraz, přesná střelba – 0:1.

První přesilovka domácích ani nebyla vidět a ve 4. minutě se hosté radovali znovu – 0:2. Koukal se nerozpakoval a trefil přesně místo nad Murínovou lapačkou.

Minutku nato byli domácí na kolenou a Murín na cestě z brány. Mikeska se kolem Blaťáka protáhl za branku, našel Sýkoru a bylo to 0:3.

Mezi zlínské tyče se premiérově postavil Kamil Jarina a čisté konto udržel čtyři minuty. Pak mu kotouč proklouzl mezi betony a pohotový Hlinka posunul skóre na 0:4 z pohledu domácích.

Jedinou šancí HC Hamé byla Blaťákova střela z poloviny hřiště do opuštěné branky po Lašákově chybě. Pardubická obrana ale dokázala gólu zamezit. Velmi mírné zlepšení svého týmu zaregistrovali domácí fanoušci v závěru třetiny, bez šancí ale góly většinou nepadají.

Snopek uzavřel kanonádu

Jen pět minut trvala žlutomodrá naděje na snížení skóre. Když Rachůnek netrefil prázdnou branku a na druhé straně v přesilovce zvýšil na 5:0 Snopek, nebylo o dělbě bodů pochyb.

Domácím nepomohla ani přesilovka pěti proti třem, sehráli v ní pro diváky velmi „zdravotně závadnou“ podívanou. Nedařilo se jim prakticky nic, z Pardubických naopak sálala herní pohoda.

Jedinou možnost ke skórování Medvědům opět připravil Lašák, který se velmi často pouštěl do vyhazování puků ze třetiny.

Ján Lašák vychytal nulu

Ve zbytku zápasu, ve kterém poprvé v pardubickém extraligovém dresu nastoupil útočník Ondřej Nakládal, mohli diváci aplaudovat jen dobře chytajícímu Jarinovi – nepřišel si na něj Mrázek z vyložené šance. Ve 42. minutě zase Jarinovi pomohla pravá tyčka po střele Korhoně.

Snad jedinou motivací žlutomodrých v úplném závěru byly snahy o zrušení Lašákovy letošní neprůstřelnosti na zlínském ledě. Přes několik náznaků šancí a Barinkově efektním, nikoli však efektivním blafáku, hostující gólman nulu udržel až do závěrečné sirény.

Pardubičtí hokejisté dokázali počtvrté v řadě vyhrát na ledě HC Hamé. V pátek zajíždí do Karlových Varů. Doma se HC Moeller představí tuto neděli ve veledůležitém souboji s Vítkovicemi o naději dobýt čtvrté místo.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Byli jsme potrestáni za velice laxní vstup do utkání. Za deset minut bylo po zápase, soupeř nás předčil ve všech činnostech. Vítězství Pardubic bylo zcela zasloužené. Doufejme, že to pro nás bude impulz k tomu, abychom se probrali.“
Vladimír Bezdíček (Pardubice): „Jsme spokojení s hrou i výsledkem. V posledních dnech jsme měli náročný program, ale přesto jsme hráli v pohybu a vyšel nám začátek. Po rychlých gólech jsme se uklidnili a domácí jsme k ničemu nepustili.“