9.8.2012
Pavel Hrdina, Jan Hrabal

Těsná prohra na Spartě. Gól Roberta Kousala nestačil

PRAHA — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v prvním přípravném utkání na novou sezonu pražské Spartě 1:2. Pražané se dostali v první třetině do vedení, to na začátku té třetí korigoval Robert Kousal. Na druhou sparťanskou trefu nenašli Východočeši i přes tlak v závěru nenašli odpověď.

přát., čtvrtek 9.8.2012, Tipsport arena

2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 6:02 Bahenský (Pacovský), 48:27 Tenkrát (Gawryletz) – 41:55 Kousal (Beech). Rozhodčí: Nečas, T. Würtherle – Charvát, M. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 352. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sparta Praha: Sedláček – Hanzlík, Troy, Vallin, Gawryletz, Husák, Krstev, Philipp, Manavjan – I. Rachůnek, Pacovský, Bahenský – Tenkrát, Hlinka, Ton – S. Treille, Přibyl, Y. Treille – Dvořáček, Simon, Tůma. Trenéři: Richard Žemlička a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Ďaloga, Benák, Drtina – Brendl, Beech, Starý – Nosek, Zohorna, Semorád – Radil, Kousal, Buchtele – Šagát, Nahodil, Cetkovský. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Přípravného duelu se účastnila nová sparťanská posila Jaroslav Hlinka a na druhé straně Pavel Brendl. Od začátku zápasu bylo znát, že Sparta má v nohách už tři přípravné zápasy a je o něco rozehranější. Utkání začalo lépe pro sparťany, kteří se poprvé trefili už v sedmé minutě. Svůj první gól v novém dresu vstřelil po nahození Ivana Rachůnka Zdeněk Bahenský – 1:0.

Pardubičtí se pak začali přizpůsobovat domácímu tempu a několikrát ohrozili mladého Vojtěcha Sedláčka v brance domácího týmu, ovšem bez gólového efektu.

Hostům mohlo na začátku druhé třetiny pomoci několik přesilových her, v této fázi jim ale chyběla lepší souhra. Své šance v početní výhodě však zahazovala i Sparta, nepříliš početné publikum se mnoha zajímavých hokejových akcí nedočkalo.

Svěží závan do hry vnesl v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky Petr Ton svým samostatným únikem, Martin Růžička ale nezazmatkoval a nenechal ve svých betonech žádnou mezírku.

Na začátku třetího dějství přišlo vyrovnání. První gól Pardubic v letošní sezoně vstřelil v čase 41:55 Robert Kousal. Svůj první kanadský bod v pardubické premiéře zaznamenal v podobě povedené přihrávky Kristopher Beech.

Po necelých osmi minutách odpověděl sparťanský kanonýr Petr Tenkrát z rychlého brejku. To ale bylo všechno. Sparta po zbytek zápasu kontrolovala hubený fotbalový náskok, který nejvíce ohrozil minutu a půl před koncem Marek Drtina. Domácí využili výhodu větší rozehranosti a porazili Pardubice 2:1.