Takhle ano! Starší dorostenci doma rozstříleli Kolín 6:0

9.9.2016 | Robert Novotný

V pátek v 17:00 začalo nejen první utkání pardubického Dynama v letošním ročníku Tipsport extraligy na ledě Třince, ale i domácí zápas starších dorostenců. Ti v malé hale Tipsport areny vyslali na kolínského brankáře celkem 51 střel a šest z nich si našlo cestu do sítě.

3. kolo, pátek 9.9.2016 od 17:00 hodin, Tipsport arena

Kolín

Branky a nahrávky: 07:57 Blümel (Oliva), 14:39 Kostka (Matýs, 21:02 Černý (Bucek), 33:35 Pochobradský (Blümel, Bučko), 36:20 Rozlílek (Bucek, Rudy), 45:46 Blümel (Pochobradský, Bučko). Rozhodčí: Pilný - Kis, Potůček. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. Diváci: 88. Střely na branku: 51:20. Průběh utkání: 6:0.
Dynamo Pardubice: Vlk (Dosoudil) – Dubovči, Leder, Oliva, Žouželka, Bučko, Rudy, Sýkora, Javůrek – Machač, Libnar, Pochobradský, Kostka, Chára, Blümel, Černý, Bucek, Matýs, Rozlílek.
Kolín: Březina (Mašek) – Dotter, Štěpánek, Zdeněk, Grauer, Mikula, Dudycha – Růžička, Gorás, Kronus, Zheliznyak, Dytrych, Plíhal, Laube, Poul, Sajdl, Vasilev, Kalista.

Hra byla v první třetině vyrovnaná, ani jeden z brankářů se nenudil a rozdílovým momentem se stala hned první přesilová hra Dynama. V ní totiž Jan Oliva našel připraveného Matěje Blümela, který přesnou ranou z pozice snipera otevřel gólový účet tohoto zápasu – 1:0.

Poté začali kousat i hosté. Tomáš Gorás podpořený aktivně forčekujícími spoluhráči vybojoval puk v útočném pásmu, okamžitě vystřelil, ale trefil pouze brankovou konstrukci za brankářem Tomášem Vlkem, který si bezesporu pořádně oddychl.

V patnácté minutě se skóre měnilo znovu a puk lovil z brány opět brankář Kolína Martin Březina. Ondřej Matýs vybojoval puk v rohu kluziště v útočném pásmu a prodral se až před bránu soupeře, kde se puku zmocnil Martin Kostka, který přesnou bekhendovou ranou do horního růžku poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:0.

Ondřej Matýs byl sice na konci první třetiny vyloučen, ale Kolín si v přesilové hře v úplném začátku druhé třetiny nevytvořil vůbec žádnou šanci. Naopak, poté, co Jiří Bucek vybojoval puk v útočném pásmu se střelou do poloodkryté kolínské brány prosadil ve vlastním oslabení Jan Černý – 3:0.

Ve třiadvacáté minutě byl vyloučen Matěj Blümel, ale hosté byli v přesilové hře opět úplně neškodní. Dynamo se navíc dostalo znovu do gólové příležitosti, ale Machačovu teč vyrazil senzačním zákrokem brankář Březina.

Netrvalo ale dlouho a Dynamo přidalo čtvrtou branku. Zatímco ve třiatřicáté minutě Michal Pochobradský pouze orazítkoval břevno, o necelou minutu později už se radoval ze vstřeleného gólu, když dorazil do brány soupeře střelu Matěje Blümela – 4:0.

Hostující gólman se poté blýskl skvělým zákrokem proti střele pardubického kapitána, ale v sedmatřicáté minutě inkasoval popáté. Střela Juraje Rudyho se odrazila od Jiřího Bucka přímo na hůl Víta Rozlílka, který se trefil naprosto přesně pod horní tyč hostující brány – 5:0.

Matěj Blümel se poté třináct vteřin před sirénou dostal do skvělé příležitosti, zívala před ním odkrytá hostující brána, ale Martin Březina předvedl skvělý, jak by řekli kolegové v Severní Americe, post-to-post save, tedy poziční zákrok, kdy se bleskurychle přesunul k druhé tyči.

Na začátku třetí třetiny našel Dominik Chára skvělým křižným pasem úplně volného Jana Černého, který ale nebyl s to trefit skoro úplně odkrytou kolínskou bránu a pouze nechal vyniknout brankáře Martina Březinu.

V šestačtyřicáté minutě předvedl parádní individuální akci Matěj Blümel, s jehož první střelou si dokázal Březina poradit, ale na následnou dorážku už byl krátký – 6:0.

Pardubický kapitán později trefil spojnici, ale skóre už se neměnilo. Pardubičtí starší dorostenci porazili na domácím ledě Kolín vysoko 6:0!

Vzájemné zápasy 2016/2017
9.9.16 Dynamo Pardubice – Kolín 6:0