Starší dorostnci doma rozstříleli Písek

11.11.2016 | Adam Joska

PARDUBICE — Hokejisté Dynama odehráli proti předposlednímu celku tabulky parádní první třetinu, ve které nastříleli šest branek, z nich hned tři vstřelil Michal Pochobradský, jenž již ve 13. minutě dokonal hattrick a ještě jeden gól přidal na konci duelu. Domácí soupeře příliš nepouštěli ke kotouči, což je vidět i na skóre, Pardubice obě branky inkasovaly při oslabení.

21. kolo, pátek 11.11.2016 od 18:00 hodin, Tipsport arena

Písek

Branky a nahrávky: 0:57 Pochobradský (Mert, Chára), 6:00 Pochoradský (Matýs, Chára), 11:20 Blümel (Chára, Černý), 12:27 Pochobradský (Matýs, Mert), 19:14 Leder (Bučko, Blümel), 19:59 Chára (Mert, Matýs), 25:45 Rozlílek (Javůrek, Dubovči), 35:15 Matýs (Pochobradský, Chára), 37:35 Černý (Blümel, Leder), 40:58 Zeman (Černý), 48:18 Mert, 53:34 Pochobradský (Chára, Blümel), 58:10 Matýs (Hybeš, Kostka) – 31:20 Novák (Štěcha), 51:14 Hakl (Norris, Waller. Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Laczko. Vyloučení: 4:4 Využití: 3:2. Diváci: 21. Střely na branku: 68:16. Průběh utkání: 7:0, 7:1. 11:2, 13:2.
Dynamo Pardubice: Jánský – Bučko, Dubovči, Hybeš, Javůrek, Leder, Mert, Oliva – Blümel, Černý, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Zeman.
Písek: Kříž (40:00 Špiler) – Kopenec, Kroupa, Kukla, Pokorný, Štěcha – Hakl, Norris, Novák, Pechlát, Pejša, Přibyl, Stauber, Vokoun, Waller.

Pardubicím vyšel vstup do utkání na výbornou a již v první minutě se ujali vedení, když po levé straně pronikl do útočného pásma Mert, který pak poslal kotouč na před brankou číhajícího Michala Pochobradského a ten v pohodě zakončoval do odkryté branky – 1:0.

I při druhém gólu měl Michal Pochobradský lehkou práci, když mu z levé strany předložil kotouč Matýs a pardubický útočník opět poslal v pohodě puk mezi tři tyče – 2:0.

Pardubice přehrávaly svého soupeře z čehož plynuly další góly do sítě Písku, ve 12. minutě se po Chárovi dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru Matěj Blümel, který ho dopravil za záda Kříže – 3:0.

O minutu později se už po své třetí přesné trefě radoval Michal Pochobradský z dovršeného hattricku – 4:0.

Východočeši dokázali využít hned svou první přesilovou hru, Václav Leder se dostal odraženému puku mezi kruhu a bezprostředně poté ho poslal do branky – 5:0.

Ani to nebylo v první periodě ještě vše, vteřinu před první sirénou využil druhou početní výhodu Dominik Chára přesnou trefou z levého kruhu – 6:0.

V 26. minutě dokázal Kříž nejprve odolat čtyřem dorážkám Dubovčiho, jenže poté se dostal puk k Vítu Rozlílkovi, který se už z předbrankového prostoru dokázal prosadit – 7:0.

Ve 32. minutě už se dočkal své branky i Písek, když Adam Novák zakončil svou individuální akci po pravé straně při početní výhodě nad rameno Jánského – 7:1.

Pochobradský našel z levého rohu svou přesnou nahrávkou před brankou nikým nebráněného Ondřeje Matýse, jemuž stačil jen nastavit hokejku a kotouč skončil v síti – 8:1.

Blümel prokličkoval mezi protihráči s kotoučem až poblíž brance a předložil puk na druhou stranu Janu Černému, který ho nasměřoval nad beton brankáře hostů – 9:1.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky poslal přihrávkou mezi obránce Černý do dobré šance Tomáše Zemana a ten ji střelou mezi betony dokázal využít – 10:1.

Dynamo se dokázalo prosadit i v oslabení, když ve 49. minutě zakončil Jakub Mert svou akci po levé straně bekhendovým blafákem pod horní tyčku – 11:1.

O tři minuty později už Písek využil přesilovku ke vstřelení branky, třetí po sobě jdoucí dorážkou protlačil puk u levé tyčky za brankovou čáru Frederik Hakl – 11:2.

Ani to nebylo ještě vše a gólové hody pokračovaly, Michal Pochobradský opět čekal na přihrávku v předbrankovém prostoru, kam ji také od Cháry dostal a mohl zakončovat do odkryté části branky – 12:1.

Minutu před koncem utkání se gólový účet uzavřel, ležící brankář v brankovišti dlouho odolával pardubickému snažení, nakonec se až po šesté dorážce prosadil Ondřej Matýs, jenž dostal kotouč za brankovou čáru – 13:2.

Vzájemné zápasy 2016/2017
23.9.16 Dynamo Pardubice – Písek 8:2