Starší dorostenci vzdorovali Spartě, v závěru na ni nestačili

17.12.2016 | Karel Málek

PARDUBICE — V rámci 4. kola nadstavby A NOEN extraligy staršího dorostu zavítal na pardubický led tradiční rival z hlavního města – Sparta Praha. Domácí lídr tabulky do utkání nastoupil v okleštěné sestavě s kompletní lajnou mladších dorostenců a s pouhými osmi útočníky, přesto však dokázal silnému soupeři dlouho vzdorovat. Sparťané rozhodli o své výhře v emocemi nabité třetí třetině, cenné tři body tak putují do Prahy. Dynamo přepustilo první místo v tabulce Chomutovu, se 67 body je aktuálně druhé.

32. kolo, sobota 17.12.2016 od 16:00 hodin, Tipsport arena

Sparta Praha

Branky a nahrávky: 3:38 Kostka (Rozlílek), 33:41 Antoníček (Tobiáš, Žouželka), 56:11 Matýs – 7:59 Čech (Havlín, Kropáček), 33:18 Nacházel, 43:20 Šišolák (Hanuš, Kropáček), 48:44 Kropáček, 58:39 Čermák (Pšenička, Havlín). Rozhodčí: Hrubý – Holeček, Roischel. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.
Dynamo Pardubice: Kulich – Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Rudy, Sýkora, Žouželka – Antoníček, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Šír, Tobiáš.
Sparta Praha: Wolf – Bureš, Hadamczik, Hanuš, Havlín, Tůma, Vízner – Arnošt, Čech, Čermák, Dani, Flídr, Gnusin, Kropáček, Nacházel, Prymula, Pšenička, Šišolák, Švarc, Vorobjev.

Sparta vstoupila do zápasu aktivněji, paradoxně to však byli domácí, kteří udeřili jako první. Rozlílek nabídl puk mezi kruhy volnému Martinu Kostkovi a ten svižnou ranou zamířil nad beton hostujícího brankáře – 1:0.

Brzy však bylo vyrovnáno. Za pardubickou obranu se dostal Štěpán Čech, jehož střela zapadla přesně k tyči Kulichovy branky – 1:1. Ve zbytku třetiny se už moc šancí neurodilo a tak se tohoto stavu šlo po dvaceti minutách do kabin.

Ve druhé třetině získávali sparťané čím dál pevnější půdu pod nohama a odměnou jim byla pohotová trefa Tomáše Nacházela při hře ve čtyřech, kterou zastavila až síť – 1:2.

O třiadvacet vteřin později už ale opět svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav. Osamocený Petr Antoníček dostal od Tobiáše přesný pas na brankoviště a se svou příležitostí nemohl naložit jinak, než gólově – 2:2.

Poslední dvacetiminutovka už patřila až na krátké časové úseky a ojedinělé šance domácích Pražanům. Ve 44. minutě se po sraženém nahození nejlépe zorientoval Ondrej Šišolák a uklidil puk do odkryté klece Dynama – 2:3.

O čtyři minuty později to pro Spartu vypadalo ještě lépe. Po přečíslení tři na dva uplatnil svůj důraz na brankovišti Vojtěch Kropáček, který natřikrát dotlačil kotouč za brankovou čáru snad i s gólmanem – 2:4.

Po této brance už nezbylo unaveným pardubickým dorostencům nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Zvýšená aktivita svěřenců trenéra Koudelky vedla ke gólu naděje, když se z dorážky při přesilovce prosadil produktivní Ondřej Matýs – 3:4.

Dynamu vlilo snížení krev do žil a nadále hrozilo před sparťanskou brankou, hostující brankář ale svou branku navzdory několika zajímavým šancím Pardubic uzavřel na sedm západů. Naopak to byli hosté v rudém, kteří měli poslední slovo. Při hře čtyř proti šesti trefil prázdnou branku Erik Čermák a bylo hotovo – 3:5.

V emotivním závěru zápasu, ozdobeném dvěma férovými bitkami, už další gól i díky dobrým zákrokům obou brankářů nepadl a tři body tak po dálnici D11 vezli do Holešovic hosté, vzhledem k obrazu hry od druhé třetiny zřejmě zaslouženě. Oslabené Dynamo ale podalo proti týmu s řadou reprezentantů do 16 i 17 let sympatický výkon a ukázalo, že je do dalšího průběhu soutěže po vyprázdnění marodky na čem stavět.

Vzájemné zápasy 2016/2017
21.8.16 Dynamo Pardubice – Sparta Praha 21.8.2016