Starší dorostenci vyhráli v Liberci po nájezdech

6.9.2016 | Adam Joska

LIBEREC — Starší dorostenci Pardubic v druhém utkání v řadě slaví výhru po samostatných nájezdech. Východočechy poslal do vedení v 10. minutě úspěšnou dorážkou Michal Pochobradský, na jeho gól našli domácí odpověď až ve druhé třetině, Dynamo si po minutě hry vzalo své vedení zpět zásluhou Michaela Žouželky, který opět skóroval z dorážky. Jenže Liberec ve třetí třetině opět vyrovnal a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých až ve 12. sérii rozhodl o bodu navíc pro Pardubice Ondřej Matýs.

4. kolo, úterý 6.9.2016 od 16:00 hodin, Home Credit Arena
Bílí Tygři Liberec

3 sn

Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 25:13 Litera, 34:40 Chrtek (Bednář, Kunst) – 9:51 Pochobradký (Machač, Javůrek), 26:45 Žouželka (Machač, Pochobradský), rozh. náj. Matýs. Rozhodčí: Wagner – Bosák, Grundler. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Bílí Tygři Liberec: Hrstka – Aubrecht, Bálik, Bednář, Charvát, Had, Ira, Kunst, Turský – Bitman, Bouřil, Burda, Čermák, Chrtek, Damašek, Hájek, Litera, Maťátko, Mocek, Šafařovský, Šír.
Dynamo Pardubice: Vlk – Bučko, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Žouželka – Blümel, Bucek, Černý, Chára, Kostka, Libnar, Machač, Matýs, Pochobradský, Rozlílek.

Zápas začal ve velmi svižném tempu. Už ve druhé minutě měl větší šanci Maťátko, který z ostrého úhlu trefil pouze výstroj brankáře Vlka. Prakticky hned z protiútoku zahrozil Pochobradský, ale proti jeho ráně z mezikruží vytáhl skvělý zákrok Hrstka. Liberecký gólman se musel opět činit v osmé minutě, kdy se po zaváhání obrany ocitli před brankou dva pardubičtí hráči. Zakončení však bylo velmi lehkovážné a minulo branku. Snaha o repete skončila na tyči liberecké svatyně. Jenže v polovině prvního dějství už musel domácí gólman kapitulovat. Hokejisté Dynama se usadili v útočném pásmu a Machač nahodil puk na branku. Nešťastnou tečí se provinil jeden z libereckých obránců a volný puk zasunul do branky Michal Pochobradský – 0:1.

Tygry inkasovaná branka nijak nerozhodila a pokračovali v ofenzivním snažení. V obraně modrobílých byli k vidění časté zmatky, využít toho chtěl Blümel, který se dostal do samostatného úniku. Hrstka však přečetl jeho úmysl a puk ukryl do lapačky.

I do druhé dvacetiminutovky vstoupily týmy velmi aktivně a předváděly bojovný hokej. K vyrovnání měl blízko Šír. Vlk byl na správném místě a střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Skórovat se podařilo až Miroslavu Literovi. Převzal puk na pravém křídle, vybruslil s ním až před Vlka a chladnokrevně zakončil backhandem do horního rohu – 1:1.

Liberecká radost však netrvala dlouho. Střelu Machače Hrstka vyrazil pouze před sebe, kde stál Martin Žouželka. Dorážka byla formalitou a pardubičtí se opět po minutě ujali vedení – 1:2.

Jenže jak lehce Východočeši vedení nabyli, tak rychle o něj také přišli. Nedisciplinovanost měla za následek dvojnásobné vyloučení. Tygři přesilovku sehráli na výbornou. Na konci povedené kombinace stál Ondřej Chrtek – 2:2.

Paradoxně jsme nebyli svědky žádné nebezpečnější situace až do závěru třetí třetiny. Bouřilova dělovka skončila na tyči. Nerozhodný stav vydržel i celé prodloužení jen díky brankáři Hrstkovi. K nařízenému trestnému střílení se rozjel Blümel. Klička se mu povedla, ale gólman Tygrů opět zakouzlil v brance.

Následovaly samostatné nájezdy. Velké drama ukončil až ve dvanácté sérii pardubický Ondřej Matýs a tak si bonusový bod připisují na své konto Východočeši – 2:3.

Vzájemné zápasy 2016/2017
9.8.16 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:6