14.1.2017
Karel Málek

Starší dorostenci si s chutí zastříleli, Zlín porazili 8:4

PARDUBICE — Po pátečním vysoké prohře s Oceláři dokázali starší dorostenci Dynama jasně zvítězit nad Zlínem a udrželi se v kontaktu s čelem extraligové tabulky. Dvěma brankami se v na góly bohatém duelu blýskli Ondřej Matýs a Michal Pochobradský, další přesné zásahy přidali Radek Šír, Michal Žouželka, Jan Oliva a Vít Rozlílek.

NOEN extraliga staršího dorostu, 36. kolo, sobota 14.1.2017, Tipsport arena

8:4
2:1, 3:2, 3:1
Branky a nahrávky: 2:28 Šír (Rozlílek), 12:51 Pochobradský (Matýs), 20:28 Žouželka (Pochobradský), 27:18 Matýs (Chára, Oliva), 37:04 Matýs (Chára), 47:10 Pochobradský (Kostka, Chára), 48:35 Oliva (Matýs), 52:23 Rozlílek (Černý) – 4:15 Chalupa (Marek), 25:16 Fajkus, 36:23 Dobiáš (Fajkus), 51:01 Sebera (Fajkus). Rozhodčí: Homola – Špringl, Vepřovský. Vyloučení: 7:7, navíc Dobiáš (Zlín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 55. Střely na branku: 42:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 8:4.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Javůrek, Jelínek, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Žouželka – Blažej, Bucek, Černý, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Šír.
Berani Zlín: Kořének – Harmlík, Janošek, Jaroněk, Marek, Prchal, Suhrada – Dobiáš, Fajkus, Chalupa, Kočica, Kristek, Leška, Sebera, Sedláček, Weintritt.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Góly, které v ní padly, se zrodily spíše z ojedinělých a nahodilých akcí. Jednou z nich byla otevírací trefa zápasu. Radek Šír pod tlakem zlínského obránce pouze nahodil puk na brankáře, který svou rukavicí máchl jen do prázdna a Dynamo vedlo. Brzy však bylo vyrovnáno, když se v přesilové hře prosadil z dorážky z hranice brankoviště hostující Matěj Chalupa. Do kabin však šly přece jen o něco spokojenější Pardubice. Na konci 13. minuty ujel po levém křídle Matýs a předložil puk do jasné pozice Michalu Pochobradskému, který nadvakrát překonal gólmana hostí.

Prostřední dvacetiminutovka už snesla přísnější měřítko. Hned v úvodní minutě využil Michal Žouželka z dobré pozice střelou mezi betony nahrávku od Pochobradského. Ševci však nechtěli dát svou kůži lacino a ve 26. minutě k překvapení všech na stadionu snížil na 2:3 nenápadnou střelou Sebastian Fajkus. O 120 vteřin později ale Dynamo opět odskočilo na rozdíl dvou branek – Chára vyslal středem kluziště na zteč Ondřeje Matýse, který se sám před brankářem nemýlil. Závěr třetiny přinesl ještě jednu branku na každé straně. Na dostřel dostal zlínský tým Vojtěch Dobiáš, který využil nedůslednosti pardubické obrany na brankovišti. V čase 37:04 ale Zlínu oplatil stejnou mincí svým druhým gólem v zápase důrazný Ondřej Matýs. Po čtyřiceti minutách tak na ukazateli skóre v malé hale Tipsport areny svítilo skóre 5:3.

Závěrečná část už patřila převážně Pardubicím. Pohodlný náskok čtyř branek získali pro domácí nejprve Michal Pochobradský ve dvojnásobné přesilovce, chvíli po něm už v klasické početní výhodě Jan Oliva. Góly to byly velmi podobné. Převzetí přesné přihrávky na brankovišti, bekhendová klička a zasunutí puku do prázdné branky. Devět minut před koncem Zlín ještě zkorigoval skóre, když se prosadil přesnou střelou po úniku Matěj Sebera. Poslední slovo ale měli svěřenci trenérů Mikesky a Koudelky. Vít Rozlílek se pohotovou ranou k tyči postaral o konečnou podobu skóre – 8:4.

Dynamo tak úspěšně zakončilo první polovinu nadstavbové části, po tomto víkendu je na 4. místě tabulky se ztrátou pouhých tří bodů na vedoucí Jihlavu. Příští víkend čeká na starší dorostence dvojboj v Chomutově a Karlových Varech.