Starší dorostenci si poradili s Havlíčkovým Brodem

20.10.2016 | Adam Joska

PARDUBICE — V zápase plném vyloučení se mohli ujmou vedení hosté, to se jim ale nepodařilo. Naopak v početní výhodě poslal do vedení Dynamo Pochobradský a vedení navýšil Blümel. Po snížení Havlíčkova Brodu přidal další branku Pardubic Blümel a dva přesné zásahy si na své konto připsal Chára.

15. kolo, čtvrtek 20.10.2016 od 15:00 hodin, Tipsport arena

Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 5:48 Pochobradský (Chára, Matýs), 8:57 Blümel (Černý, Bučko), 30:07 Chára (Matýs, Pochobradský), 31:29 Blümel (Černý, Koffer), 55:49 Chára (Matýs, Oliva) – 25:52 Cachnin (Krejčí). Rozhodčí: Kratochvíl – Laczko, Urubčík. Vyloučení: 8:9 Využití: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Jánský – Blažej, Bučko, Dubovči, Hybeš, Javůrek, Oliva, Rudy, Žouželka – Antoníček, Blümel, Černý, Chára, Koffer, Kostka, Libnar, Matýs, Pochobradský.
Havlíčkův Brod: Blažek (31:29 Folvarský) – Adam, Horák, Krejčí, Polák, Rubner, Zvěřina – Cachnín, Holenda, Kohout, Křehlík, Kulhánek, Pejchal, Pokorný, Přibyl, Tecl, Teplý.

Hned v první minutě dějství mohl otevřít skóre utkání Teplý, který obral o kotouč Blümela a jel sám na gólmana Jánského, jenže zakončení mu nevyšlo a poslal puk pouze do betonu domácího brankáře. O první branku zápasu se tak postaraly až Pardubice v 6. minutě, když dokázaly využít početní výhodu pět proti třem. Po nahrávce od Cháry do mezikruží se trefil přesně k pravé tyčce Michal Pochobradský – 1:0.

O dvě minuty později mohl přidat další branku Filip Koffer, jenže proti byla branková konstrukce, kotouč se po střele z pravého kruhu odrazil od horní tyčky pryč od branky. V 9. minutě využili domácí vyhraného vhazování v útočném pásmu, z levé strany našel Černý svou přihrávkou mezi kruhy Matěje Blümela a ten zakončoval přesně mezi tři tyče – 2:0.

V úvodu druhé třetiny přidělala starosti hráčům i trenérům nová pardubická kostka, na které po celou druhou periodu nefungoval čas. Ve 26. minutě využil Havlíčkův Brod přesilovou hru na snížení na rozdíl jediné branky, o které se postaral Richard Cachnín, který se dostal k puku u levé tyčky a uklidil ho do branky – 2:1.

Ve 31. minutě ale Dynamo přišlo s gólovou odpovědí, když po vyhraném buly nasměřoval Matýs puk z pravé strany ke vzdálenější tyči na Dominika Cháru, jenž poslal kotouč za záda Blažka – 3:1.

O minutu později Blažek opět kapituloval, nedokázal včas sklapnout betony proti střele Matěje Blümela, který střílel již při pádu a to hostujícího gólmana vyhnalo z branky, své místo přenechal Miroslavu Folvarskému – 4:1

Po řadě vyloučení a nevyužitých početních výhod se skóre měnilo až v 56. minutě, odraženého kotouče se na levé straně ujal Dominik Chára, jehož nedokázal ubránit Adam a Chára přízemní střelou k pravé tyči uzavřel gólový účet zápasu – 5:1.

Vzájemné zápasy 2016/2017
2.8.16 Dynamo Pardubice – Havlíčkův Brod 3:0