5.11.2016
Vojtěch Drbohlav, Jan Hrabal

Starší dorostenci se vytáhli v Mladé Boleslavi

MLADÁ BOLESLAV — Další tři body do tabulky získali starší dorostenci Dynama. Mladí Pardubáci zvítězili v Mladé Boleslavi 4:1. Dvě branky Východočechů vstřelil Ondřej Matýs, další přidali Dominik Chára a Michal Pochobradský.

NOEN extraliga staršího dorostu, 20. kolo, sobota 5.11.2016, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:4
0:1, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 27:54 Flynn (Tóth) – 19:54 Matýs (Kostka, Pochobradský), 22:50 Chára (Tobiáš, Žouželka), 34:51 Matýs (Kostka, Mert), 38:47 Pochobradský (Černý, Leder). Rozhodčí: Würtherle – P. Špringl ml., Kettner. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 68. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Mladá Boleslav: Haas – Beneš, Novák, Dlabola, Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek, Tóth, Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Jindra, Kučera.
Dynamo Pardubice: Kulich – Dubovči, Leder, Oliva, Žouželka, Hybeš, Mert, Javůrek, Blažej – Pochobradský, Antoníček, Tobiáš, Kostka, Chára, Černý, Matýs, Rozlílek

První třetina zápasu se nesla v defenzivním tempu. V páté minutě mohl poslat Mladou Boleslav do vedení Dominik Hrachovec, jeho střelu z první však Tomáš Kulich udržel. Ani následné dorážky Středočechů gól nepřinesly.

Další minuty prvního dějství probíhaly rychle, mužstvům se nedařily ani přesilové hry. To neplatilo až pro tu druhou ze strany Dynama, kterou Východočeši využili pouhých šest sekund před koncem prvního dějství. Výbornou přihrávku obdržel Ondřej Matýs, který předvedl kličku a následně zakončil do šibenice. Šťastnější a spokojenější tedy odcházeli do kabin hráči Pardubic.

Do druhého dějství vstoupily Pardubice velice aktivně a svůj tlak zužitkovaly v další branku. Z velkých šancí se hosté neprosadili, ale následně vypálil z blízka Dominik Chára. Brankář domácích však situaci nejspíš neodhadl dobře a nepříliš těžkou střelu nechytil. Puk tak doletěl až ke vzdálenější tyči.

I poté se snažily být Pardubice aktivnější na puku a kontrolovat hru, postupem času však Bruslaři hrozili čím dál víc ze svých brejků. Jeden z nich ukázal Oscar Flynn, který i v pádu dotlačil puk pod betonem Tomáše Kulicha. Celá situace však zpočátku nebyla jasná. Hlavní rozhodčí Pavel Würtherle nejprve ukázal, že se pojede samostatný nájezd, ale poté si zavolal na poradu brankového rozhodčího, jenž potvrdil, že bylo dosaženo branky. A tak se tedy pokračovalo za stavu 1:2.

Po faulu Matěje Tótha využili hosté svou další početní výhodu. Z pravého kruhu nasměroval puk do prázdné branky Ondřej Matýs, jenž zaznamenal druhou trefu v zápase. 73 sekund před koncem druhé třetiny pak navýšil na 4:1 z pohledu Pardubic ještě Michal Pochobradský, který úspěšně tečoval nahození z dálky.

Boleslavští ve třetí třetině hráli přesilovky, dokonce i deset sekund pět na tři. Na rozdíl od Pardubic se však Bruslařskému klubu nedařilo využívat přesilovky. Z pravé strany vypálil na Tomáše Kulicha Oscar Flynn. Brankář Dynama puk vyrazil před Lukáše Kučeru, ale ten nezvládl vypálit z první, a zakončit tak do odkryté brány.

Závěr utkání si Východočeši již ohlídali a Mladou Boleslav téměř do ničeho nepustili. Boleslavští nedokázali snížit ani po pohledném individuálním průniku Hynka Havelky. Útočník Středočechů se prosmýkl hned několika protihráčům a z otočky zakončil. Tomáš Kulich v brance Dynama byl však proti. Možná i proto ho pak pardubická kabina zvolila hráčem zápasu a mohl si dát na hlavu stříbrnou helmu. Bruslařům naopak druhý víkendový zápas nevyšel, a stále mají na páté České Budějovice jen tříbodový náskok.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): „Ne nadarmo jsou Pardubice nahoře v tabulce. Věděli jsme, že hrají výborně. Myslím si, že se naši hráči snažili. Neřekl bych, že se na zápas vykašlali. Bohužel to ale na soupeře nestačilo. Pardubicím gratuluju k výhře, protože byly lepší.“

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Se zápasem panuje spokojenost. Oproti tomu včerejšímu s Hradcem jsme nebyli tolik pod tlakem. V Boleslavi jsme hráli bez několika hráčů, kteří nám chyběli. Řekl bych ale, že torzo naší sestavy se s tím popasovalo dobře. Hráči hráli to, co jsme po nich chtěli. Proměnili přesilovky, což bylo taky důležité. Myslím si, že jsme utkání měli pod kontrolou a výsledek je zasloužený.“