24.2.2017
Adam Joska

Starší dorostenci prohráli první osmifinálový duel 2:8

PARDUBICE — Vysokou porážkou o šest branek vstoupili starší dorostenci Dynama do osmifinálové série s Kladnem. Po brance Michala Machače sice Východočeši vedli, ale pak Rytíři dokázali vstřelit osm gólů v řadě, z toho pět ve druhé třetině. Trefa Martina Kostky v předposlední minutě pouze upravovala konečný výsledek. Druhé osmifinálové utkání je na pořadu v sobotu 25. února 2017 od 18.00 hodin ve velké hale Tipsport areny.

NOEN extraliga staršího dorostu, OF1, pátek 24.2.2017, Tipsport arena

Rytíři Kladno

2:8
1:1, 0:5, 1:2
Branky a nahrávky: 3:34 Machač (Pochobradský, Matýs), 58:20 Kostka (Blümel) – 17:53 Filip (M. Bláha), 21:06 O. Bláha (Filip), 27:32 M. Bláha, 29:55 M. Bláha (Filip, O. Bláha), 37:15 Zich, 38:45 O. Bláha z trestného střílení, 41:51 M. Bláha (O. Bláha), 43:55 Husarik (Jelínek). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Tasch. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:8, 2:8. Stav série: 0:1.
Dynamo Pardubice: Vlk (37:15 Dosoudil) – Blažej, Dubovči, Javůrek, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora – Antoníček, Blümel, Bucek, Černý, Chára, Koffer, Kostka, Machač, Matýs, Pochobradský, Rozlílek.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Haspeklo, Klusáček, Kvapil, Müller, Šmatlák, Veber, Zich – M. Bláha, O. Bláha, Filip, Frimel, Husarik, Jelínek, Penc, Rendla, Stůj, Svoboda, Tržil.

Dynamo vstoupilo do úvodního zápasu sérii aktivněji než soupeř a již po tří a půl minutách hry se radovalo z první branky. Pochobradský našel na levé straně Michala Machače, jenž mohl zakončovat do odkryté části branky a nemýlil se – 1:0.

V polovině první části hry mohl vyrovnat při samostatném úniku Ondřej Bláha, Vlk jeho pokus zlikvidoval betonem. Na druhé straně nevyšel bekhendový blafák při úniku Pochobradskému. Skóre se měnilo až v 18. minutě, kdy Martin Bláha našel z pravé strany na druhé straně z druhé vlny dojíždějícího a volného Matyáše Filipa, který zakončil přesně k pravé tyči a Vlk se už nestačil přesunout – 1:1.

Hned v úvodu druhé třetiny se otočil vývoj dějství, Filip našel přesným pasem mezi kruhy Ondřeje Bláhu, který mířil přesně do levé části branky – 1:2.

Ve 28. minutě přišla první velká hrubka pardubického strážce klece. Vlk jen vyrazil střelu, nepřikryl kotouč, ten si dojel Martin Bláha a zpoza branky ho zkusil poslat do předbrankového prostoru, jenže Vlk si ho srazil svým betonem do brány – 1:3.

Při signalizované hře vysokou holí v podání Kladna zaváhala pardubická obrana, Filip se ujal kotouče, dostal se s ním až před gólmana. Celou akci ještě vylepšil přihrávkou na druhou stranu na Martina Bláhu, který zakončoval z první do odkryté části branky – 1:4.

Snížit mohl Chára, který však po Matýsově nahrávce před branku pálil pouze do Jirouška, na kterého se Dynamu příliš nedařilo najít recept. Zmar Pardubic pokračoval ve 38. minutě. Rytíři nejprve získali kotouč v útočné třetině ve vlastním oslabení, puk se dostal po kombinaci až k Adamu Zichovi, který ho z vlastního pásma nahodil na pardubickou branku a Vlk ho propustil za svá záda. Druhý nevydařený moment ho vyhnal z branky, když své místo přepustil Dominiku Dosoudilovi – 1:5.

Ondřej Bláha už se chystal zakončit, když ho podrazil Daniel Blažej a bylo nařízeno trestné střílení. To zvládl Bláha s přehledem, když si najel z pravé strany a střelou zápěstím poslal kotouč mezi betony gólmana – 1:6.

Ve 42. minutě dokonal Martin Bláha hattrick, když se dostal na levé straně přes obránce ke kotouči, ihned ho poslal příklepem na branku a prolétl nad betonem Dosoudila až do sítě – 1:7.

O dvě minuty to s Dynamem nevypadalo už vůbec dobře, Jelínek našel přihrávkou zpoza branky mezi kruhy Pavla Husarika, jenž pálil z první přesně mezi betony brankáře – 1:8.

Východočeši se snažili ještě s velice nepříznivým vývojem něco udělat, snížit se jim podařilo v 56. minutě ve vlastním oslabení. Gólový účet duelu uzavřel po nahrávce od Blümela Martin Kostka – 2:8.