Starší dorostenci nezvládli nervózní zápas s Jihlavou, Dukle podlehli 3:6

3.2.2017 | Marek Votke

PARDUBICE — Starší dorostenci doma podlehli Jihlavě 3:6 a přišli tak o průběžné vedení v extraligové tabulce. Branky Dynama vstřelili Filip Koffer, Ondřej Matýs a Michal Pochobradský.

41. kolo, čtvrtek 2.2.2017, Tipsport arena

Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 6:35 Koffer (Kostka), 30:15 Matýs z trestného střílení, 55:23 Pochobradský (Oliva, Chára) – 4:49 Najman (Vála, Kadleček), 7:50 Strnad (Slabý), 11:17 Vála (Jindra), 25:42 Slabý (Strnad), 29:04 Strnad (Vrátný, Adam), 47:04 Vala (Najman, Kadleček). Rozhodčí: Veinfurter – Holeček, Roischel. Vyloučení: 14:13 navíc Hrbatý, Slabý (oba Dukla Jihlava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.
Dynamo Pardubice: Kulich – Dubovči, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek, Blažej – Machač, Pochobradský, Kostka, Chára, Černý, Koffer, Bucek, Matýs, Rozlílek.
Dukla Jihlava: Juřička – Marek, Vála, Havelka, Vrátný – Daňhel, Kadleček, Jindra, Úlovec, Musil, Adam, Vala, Hrbatý, Najman, Slabý, Strnad.

První třetina utkání Dynama s Jihlavou přinesla velmi pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách, čtyři góly a pět vyloučení, zkrátka skoro všechno, co k hokeji patří. Skóre otevřel v páté minutě při přesilové hře Adam Najman, když z předbrankového prostoru zakončil přesně k tyč – 0:1!

Odpověď Východočechů na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Za necelé dvě minuty se, tentokráte v oslabení, dostal ke kotouči věkem mladší dorostenec Filip Koffer, pláchl hostující obraně a zakončil přesně mezi betony brankáře Juřičky – 1:1.

Hráči Dukly ale zachovali chladnou hlavu a dál se hnali do útoku. Za necelou minutu ještě Jaroslav Musil trefil tyč Kulichovy klece, aby se za pár okamžiků mohl radovat Milan Strnad, jenž taktéž v přesilovce překvapil domácího brankáře svižnou střelou – 1:2.

Za další tři a tři čtvrtě minuty se Jihlava radovala znovu. Tentokráte dostal krásnou přihrávku do druhé vlny přímo před branku nikým nehlídaný Matěj Vála a zvýšil na 3:1 z pohledu hostů. V závěru třetiny měl obrovskou šanci na snížení domácí Chára, ale sám před Juřičkou nedokázal bekhendem dostat kotouč přes jeho beton, a po první siréně tak platilo dvoubrankové vedení Jihlavy.

I Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům a v její šesté minutě se prosadil Jiří Slabý, když se před brankou dostal ke kotouči, položil si pardubického brankáře a bekhendem v klidu puk zasunul do odkryté branky – 1:4.

Za další tři minuty a kousek to už bylo o čtyři branky. Dvě vteřinky před vypršením trestu domácího Bucka využil třetí přesilovku v zápase po rychlé souhře Milan Strnad a potvrdil pohodu na hostující střídačce – 1:5. O minutu později es po předchozím faulu k trestnému střílení rozjel kapitán domácích Ondřej Matýs a snížil na 2:5 ze svého pohledu.

Zápas ve své druhé polovině vinou vysokého počtu vyloučení hodně ztratil na tempu, ale přesto se bylo i ve třetí třetině na co koukat. Hned na začátku třetiny měli velikou šanci Jaroslav Musil s Dominikem Adamem, když vyšachovali domácího obránce, ale druhý jmenovaný nakonec nedokázal zakončit.

O zhruba čtyři minuty později už ale Jihlava předvedla akci gólovou. V přesilovce se v útočném pásmu dostal ke kotouči Tomáš Vala a přidal poslední šestý gól Dukly – 2:6.

Šanci na snížení měli v poslední desetiminutovce krátce po sobě Vít Rozlílek a Dominik Chára, když se oba ocitli sami před jihlavským brankářem, ale Rozlílek těsně minul a Chára trefil pouze tyč. Podařilo se to ale až Michalu Pochobradskému, jenž čtyři a půl minuty před koncem plácl před Juřičkou do kotouče a dostal jej do sítě, čímž uzavřel gólový účet zápasu – 3:6.

Poměrně vyhrocené utkání tak nakonec lépe zvládla Jihlava a po zásluze si odváží tři body. Rozhodčí v zápase mimo jiné rozdali úctyhodných devadesát trestných minut.

Vzájemné zápasy 2016/2017
16.8.16 Dukla Jihlava – Dynamo Pardubice 4:0