15.8.2013

Skvělý nástup! Pardubice neinkasovaly a porazily Bern 3:0

ADELBODEN — Výborná práce! Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvládli úvodní zápas European Trophy na podtrženou jedničku, v Adelbodenu třináctinásobného švýcarského mistra SC Bern 3:0. Východočeši proměnili dvě přesilové hry, vše jistil zodpovědným výkonem stoprocentní brankář Dušan Salfický.

European Trophy, 1. kolo, čtvrtek 15.8.2013, Arena Adelboden

Bern

0:3
0:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 19:47 Nosek (Zohorna; 5/5), 23:26 Zohorna (Nosek; 4/5), 24:46 Sýkora (Kočí, Benák; 4/5). Rozhodčí: Massy, Koch – Abegglen, Mauron. Vyloučení: 5:6, navíc Ďaloga (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 750 (vyprodáno). Střely na branku: 34:22 (13:8, 8:10, 13:4). Průběh utkání: 0:3. Nejlepší hráči: 1. Dušan Salfický (Pardubice), 2. Tristan Scherwey, 3. Christoph Bertschy (oba Bern).
Bern: Bührer – Roche, Krueger, Kinrade, Furrer, Gerber, Hänni, Wellinger, Loichat – Lehtonen, Ritchie, Vermin – Moser, Plüss, Rüthemann – A. Berger, Gardner, Rubin – P. Berger, Bertschy, Scherwey. Trenéři: Antti Törmänen a Lars Leuenberger.
Dynamo Pardubice: Salfický – Zdráhal, Kočí, Ďaloga, Benák, Gregorc, Vašíček, Mocek, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Radil, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Tybor, Číp, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do úvodního utkání letošního ročníku European Trophy s Dušanem Salfickým v brance. Zkušený gólman podržel své mužstvo hned na začátku střetnutí, kdy Bern měl po Zdráhalově hákování výhodu přesilové hry. Po úspěšně sehraném oslabení měli Východočeši početní výhodu v polovině první třetiny, Rüthemannovo podražení však přes solidní tlak nepotrestali.

V závěru první části se Pardubice ujaly vedení. Pouhých třináct vteřin před koncem úvodní části hry se po přihrávce Tomáše Zohorny prosadil Tomáš Nosek – 0:1.

Jak první třetina skončila, skoro podobně začala druhá. Nejprve byl za hákování vyloučen domácí Rubin, dvacet vteřin před jeho plánovaným návratem jej zpátky mezi mantinely poslala stejná dvojice Tomášů. Chlapci si jen vyměnili role: dvaadevadesátka nahrávala a devětasedmdesátka přesně střílela – 0:2.

Pardubice předváděly v Adelbodenu nápaditý hokej a dokázaly využít dvě početní převahy. V čase 24:13 šel za katr Alain Berger a za třiatřicet sekund se poroučet zpět, když se klasicky ostrou ránou ukázal Petr Sýkora – 0:3.

Velkou šanci snížit měl Bern v krátké přesilovce pět na tři ve 28. minutě, i díky skvělému Salfickému neuspěl. O devět minut později zachraňoval zkušený gólman situaci po Lehtonenově střele, chvíli na to se dokonce domácí radovali, ale rozhodčí předtím přerušili hru.

Ve třetí části hry zvýšili Švýcaři své úsilí vstřelit vynikajícímu Salfickému gól, to se jim ale nakonec nepovedlo. Hned na začátku závěrečné dvacetiminutovky vychytal Alaina Bergera, poté chrudimský rodák zlikvidoval pohlednou střelu Iva Rüthemanna

Dušan Salfický předvedl opravdu parádní výkon, právě on byl základem cenné pardubické výhry, v 57. minutě kryl Plüssovu ránu a odolal i závěrečnému náporu Bernu při stovteřinové hře bez brankáře.

Pardubičtí hokejisté si nenchali cennou výhru ve Švýcarsku vzít, Bernu oplatili loňskou porážku 1:2 a z Adelbodenu si vezou velmi cennou výhru 3:0. V úterý 20. srpna 2013 vyzvou v České Třebové celek bernského rivala – Fribourg-Gottéron.