31.1.2014

Skvělá práce! Pardubice poprvé v sezoně porazily Zlín

ZLÍN — To je ono! Nesmírně důležité tři body získali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na ledě Zlína, kde předvedli zodpovědný a hlavně disciplinovaný výkon. Východočeši zde sehráli jeden z nejlepších venkovních zápasů v sezoně a porazili tabulkového souseda 4:1. Skóre otevřel v závěru první třetiny Tomáš Nosek, další góly přidali Radoslav Tybor, Radovan Somík a Tomáš Zohorna. Velecennou výhru jistil vynikající Július Hudáček.

Tipsport extraliga, 44. kolo, pátek 31.1.2014, Zimní stadion Luďka Čajky

1:4
0:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 38:12 Honejsek (Řezníček, Čajánek; 5/5) – 19:54 Nosek (Tybor; 4/5), 36:42 Tybor (Vašíček, Somík; 5/5), 41:08 Somík (Sýkora, Píša; 4/5), 57:43 Zohorna (Kolář, Tybor; 6/5). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) – Podrazil, Zavřel (oba ČR). Vyloučení: 3:2 (1:1, 1:0, 0:1). Využití: 1:2. Diváci: 4303. Střely na branku: 41:31 (14:16, 10:9, 17:6). Srážky: 25:13. Vhazování: 33:31. Blokované střely: 9:10. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Nejlepší hráči: Radim Tesařík – Tomáš Nosek.
Berani Zlín: Kašík – Tesařík, Řezníček, Marušák, Matějíček, Urbanec, Zámorský, Kotvan – Köhler, Čajánek, Leška – Ondráček, Kubiš, Honejsek – Melenovský, Holík, Veselý – Okál, Sedláček, Balaštík. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, Nosek, Radil – Sýkora, Somík, Kolář – Tybor, Cetkovský, Moučka – Číp, Mozer, Pianov. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Před dnešním utkáním dělilo oba celky šest extraligových bodů. Pardubice toužily Zlín poprvé v sezoně a po velmi koncentrovaném výkonu v celých šedesáti minutách se jim to podařilo.

Tomáš Nosek otevřel skóre v čase 19:54

První třetina přinesla velmi pohlednou podívanou. Oba týmy vypálily dohromady třicet střel (!), pouze jediná ale našla cestu mezi tři tyče. Ale pěkně popořádku:

Velikou šanci měl v 8. minutě Tomáš Nosek. Pardubický odchovanec si z levé strany najel před Kašíka a mířil mezi betony. Domácí gólman tam ale žádné místo nenechal. Pardubický forvard se pak jen zklamaně chytil za hlavu.

Další střídání hráče s číslem 92 se neslo ve znamení možnosti vstřelit úvodní branku. Hosté se velice jednoduše dostali do pásma, Tomáš Nosek si ve střední třetině obhodil Ondráčka, přejel modrou a po zemi vystřelil do Kašíka, který puk raději přikryl. Jeho další zákrok přišel po Sýkorově střele ve 12. minutě.

Pak se Pardubice bránily, neboť Tomáš Zohorna obdržel dvě minuty za podražení, ale zlínskou přesilovku zkrátilo držení hole Liborem Kašíkem. Jeho kolega z pole sice odseděl na trestné lavici celý trest, ale souběžně s návratem led sledoval, jak se Tomáš Nosek svým patnáctým gólem v sezoně prosadil z předbrankového prostoru – 0:1.

Pardubice si hlídaly náskok, trefil se Radoslav Tybor

Hned na začátku prostřední části hry mohli hosté navýšit náskok, Kubišovo podražení ale nepotrestali. V dalších minutách se hrálo oboustranně aktivně bez výraznější střelecké příležitosti. Ve 29. minutě pálil do Kašíka ihned po vyhraném buly Jiří Cetkovský, pak se se svou pumelicí ukázal Aleš Píša.

Ve 37. minutě poslal červenobílé do dvoubrankového náskoku Radoslav Tybor. Slovenský střelec obdržel ideální puk od Jiřího Vašíčka od zadního mantinelu a zvýšil na 0:2 z pohledu domácích.

Ti se ale oklepali velmi rychle: o minutu a půl později Antonín Honejsek dorazil střelu odraženou od zadního mantinelu – 1:2.

Radovan Somík a Tomáš Zohorna uklidnili hosty

Velmi důležitý gól přidal do zlínské kasy v přesilovce Radovan Somík. V čase 41:03 putoval za napadení mezi trestoměřiče Petr Čajánek, toho ale vrátil zpět mezi mantinely zkušený útočník po pěti vteřinách! Po Sýkorově střele od modré se puk odrazil k hráči s číslem 96 a ten jej spěšně poslal do poloodkryté brány – 1:3.

V dalších minutách hnal Zimní stadion Luďka Čajky domácí hokejisty dopředu, Zlín si vytvářel šance, ty ale pochytal bezchybný Július Hudáček. Krátce po Somíkově trefě zlikvidoval stoprocentní šanci Kubiše, po Marušákově střele mu pomohla horní tyčka.

V 50. minutě mohl snížit domácí Čajánek, puk mu v rozhodující chvíli uskočil. Zlín v těchto chvílích výrazně zatlačil hosty do jejich pásma. Ani Pardubice nebyly bez šancí, v 52. minutě si do slušné šance najel Marek Ďaloga a moc nechybělo k tomu, aby po něm uklidil puk do kasy Radovan Somík.

Tři minuty a jednu vteřinu před koncem Valaši odvolali brankáře Kašíka, jejich power play ale trvala necelou minutu: po Kolářově pasu Tomáš Zohorna poslal puk příklepem do brány a definitivně poslal tři body na východ Čech – 1:4.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali na čtvrtý pokus porazit PSG Zlín, na jeho stadionu vyhráli 4:1 a ztrácí na něj pouhé tři body.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „V úvodu zápasu byly Pardubice agresivnější a náš brankář Libor Kašík vychytal několik šancí. Hosté byli lepší a v posledních sekundách dali zase gól. Dvougólovou ztrátu už jsme nebyli schopni dotáhnout do konce a soupeř vyhrál zaslouženě.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Odehráli jsme dobré utkání v první třetině, v níž jsme měli několik vyložených šancí, abychom odskočili. Podařilo se nám to ale až gólem do šatny. I za to jsme však byli rádi. Ve druhé třetině jsme pokračovali aktivně, ale pak nastal útlum a po gólu na 2:0 jsme byli pasivnější a inkasovali. Pomohla nám třetí branka na začátku třetí třetiny. Až pak se Zlín dostal ke svému typickému tlaku.“